Close

Strona 76 z 82 PierwszyPierwszy ... 26667475767778 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 815
  1. #751

    Domyślnie

    Po pierwsze nie wiem jak można tak zasyfić matrycę. Chyba tylko z body wystawionym na wietrze bez obiektywu na długo.
    Albo zła technika albo niewłaściwe bibułki albo jedno i drugie, bo na izopropanol bym nie stawiał, chociaż izopropanolu nie używa się do matryc.
    Odżałuj parę złotych na rotin a zobaczysz efekty. Swoją drogą dziwię się ludzie żałują parę groszy ryzykując naprawę body za kilka tysięcy.

  2. #752

    Domyślnie

    Panowie, dyskusje na temat wyższości jednego środka nad innym jest wiele w internecie. Chętnie zapłacę za płyn i szpatułki rotin, jeśli będę miał pewność, że to pomoże. Mam jednak wątpliwości, ponieważ coby to za płyn nie był, a ipe wiele osób z powodzeniem stosuje, to zastanawia mnie, dlaczego po kilku czyszczeniach nic się nie zmienia. Nie wierzę, że ipa nic nie zmyje, choćby miała na nowo zapaćkać matrycę to widziałbym różnice, a jej nie ma. Syf jej cały czas w tym samym miejscu.. Czy jest jakaś możliwość, że ten bród jest w miejscu niedostępnym dla czyszczenia? Czy matryca jest przesłonięta jakimś jeszcze szkłem, filtrem, nie wiem czym jeszcze, przez co nie da się tego zetrzeć bo jest zwyczajnie przesłonięte innym szkłem, filtrem? Na ekranie czy w wizjerze normalnie widzę ten syf przy przesłonie od 4, przy 20 na nikkorze 50 1.8 są wyraźne, jak bym je narysował. Nie potrzebuje nawet robić zdjęcia w celu weryfikacji.
    ps. to nie brudny obiektyw, na innych obiektywach to samo.
    Czy poważnie uważacie, że ipa nic nie zmywa i powinienem kupić rotina?
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  3. #753

    Domyślnie

    Już Ci pisałem, że wprawdzie IPA nie jest najlepszy do tego celu ale nie ma bata i musi zmyć przynajmniej część tego syfu lub rozmazać.
    Jak nie dajesz rady to chyba rozsądnie byłoby zwrócić się o pomoc do serwisu. Szkoda sprzętu na eksperymenty.
    Masz pewność, że to nie obiektyw?

  4. #754

    Domyślnie

    na 3 obiektywach to samo. Jeszcze takie pytanie, czy te syfy są tak malutkie, że nie da się ich zobaczyć na matrycy po odpięciu obiektywu, bezpośrednio ?
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  5. #755

    Domyślnie

    Na matrycy ich nie zobaczysz.

  6. #756

    Domyślnie

    Uch, ale serio, co Ty robiłeś z tym aparatem? Czyszczenie w m4/3 w większości przypadków działa świetnie…

  7. #757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikul22 Zobacz posta
    na 3 obiektywach to samo. Jeszcze takie pytanie, czy te syfy są tak malutkie, że nie da się ich zobaczyć na matrycy po odpięciu obiektywu, bezpośrednio ?
    Da się za pomocą lupy: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/genes...a-matrycy.html

    Ale, IMO, albo masz nieodpowiedniej wielkości szpatułkę i nie sięgasz na szklany filtr ochraniający matrycę, albo zbyt słabo naciskasz. Jeśli nic się nie rusza, to raczej to pierwsze. Szpatułkę musisz mieć dokładnie szerokości matrycy, jak jest za duża, to zamiast po tym szklanym filtrze, skrobiesz po obrzeżach matrycy. Jak czyścić (niestety po angielsku): https://photosol.com/products/sensor-swab-ultra/

  8. #758

    Domyślnie

    Na pewno wszystkiego nie zobaczy, a mam wątpliwości czy cokolwiek.
    To raczej problem z techniką czyszczenia.
    Może autor by w szczegółach opisał czym i jak czyścił, to może pomożemy wejść na właściwy tor.

  9. #759

    Domyślnie

    Szpatulka może być mniejsza, przesuwaj wzdłuż krótszego boku, obroc. Śmiało. Czyścilem dx szpatulka do ff czy 4/3 w poprzek, z dołu do góry.
    Przejazd - cyk zdjęcie kontrolne. Powtórka aż do skutku.

  10. #760

    Domyślnie

    Mam podobną lupę, kupioną w zestawie z tym łamanym piórem (https://fotozakupy.pl/product-pol-15...CABEgKlSvD_BwE, ale tylko dwa elementy) i widać nawet małe paprochy na matrycy, bo lupa jest z oświetleniem. Jednak prawie tego nie używam, ponieważ w momencie, kiedy wsadzam pióro przez otwór, to zasłania mi matrycę i gubię obraz tych paprochów. Nie polecam tego przyrządu.
    Wydaje się, że faktycznie problem jest w sposobie czyszczenia. Jeśli te paprochy nie ulegają żadnemu przesunięciu, to ewidentnie OP nie sięga na matrycę swojej konstrukcji szpatułką.

Strona 76 z 82 PierwszyPierwszy ... 26667475767778 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •