Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Nikon D5200

  1. #1

    Domyślnie Nikon D5200

    Dostałam w prezencie Nikona D5200. Przyznam szczerze, że jestem kompletną amatorką w temacie fotografii jeśli chodzi o terminologię i dane techniczne. Mam możliwość wybrać sobie sama obiektyw i chciałabym, aby był jak najbardziej multi funkcjonalny dla amatora, żeby można się było uczyć robić zdjęcia zarówno możliwie dobre makro jak i obiektów w znacznym oddaleniu i przy różnym oświetleniu. Również aby stabilizował ruch osób czy zwierząt. Jest w ogóle taki obiektyw, który spełniałby te wymagania, czy potrzebuję już na starcie kilku różnych obiektywów?
    Serdecznie pozdrawiam wszystkich grupowiczów / początkująca.

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Nduro
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    86
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Wszystko zależy od budżetu jaki chcesz przeznaczyć. Od siebie dodam że polecam budżetową opcję Tamron 18-200 mm f/3.5-6.3 di II vc. Uszczelniany i z bardzo dobrą stabilizacją, używam na wycieczki, bardzo uniwersalny, od makro kwiatka do pejzażu górskiego

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nikon D7200 & D5200 & Sony A6000

  3. #3

    Domyślnie

    Jak coś (tu obiektyw) jest do wszystkiego, to jest do niczego, taka stara prawda. Natomiast na początek można kupić coś uniwersalnego, ja poleciłbym Nikkora 18-105 lub 18-140. Sigmy czy Tamrony 18-200 odradzam mimo wszystko osobie początkującej. A jeszcze bardziej polecam poczytać co nieco
    https://fotoblogia.pl/seria/25,podstawy-fotografii
    Ps. W jaki sposób stabilizacja miałaby stabilizować ruch ludzi i zwierząt? Stabilizacja jest do nieruchomych obiektów przy zdjęciach z ręki, jak pies biegnie to go nie "ustabilizujesz" przecież

  4. #4

    Domyślnie

    W pewnym sensie można "ustabilizować" ruch - stosując krótkie czasy - czyli jasne obiektywy są takimi "stabilizatorami".

    Ania81, na początek musisz się zdecydować czy chcesz obiektyw uniwersalny, czy "jasny" (pozwalający na uzyskanie krótkich czasów), czy makro.
    I musisz określić budżet.

Podobne wątki

  1. Nikon D5200
    By Buuuggs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-08-2020, 11:24
  2. Nikon D5200 + Metz 44 AF-1 digital (Nikon), slave
    By BostonL in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 16:30
  3. Nikon d5200
    By Bartez242 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •