Close

Strona 79 z 82 PierwszyPierwszy ... 29697778798081 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 815
  1. #781
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pucować trzeba bo inaczej zostaną smugi, przy odrobinie rozsądku nie jest to takie straszne i zbytnio demonizuje się kwestie czyszczenia matrycy.

  2. #782

    Domyślnie

    Grucha pomogła Płyn i szpatułki będą na potem.

  3. #783

    Domyślnie

    Cześć! Czy ktoś wie gdzie można kupić oryginalną matówkę do nikona D5300? Obecna jest mocno zanieczyszczona i chyba jedyny sposób na przejrzystość w wizjerze to wymiana matówki...
    24-35 50 70-200

  4. #784

    Domyślnie

    Do D3100 kupiłem w serwisie Nikona w W-wa, z wysyłką ok. 49 pln.

  5. #785

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ronin87 Zobacz posta
    Cześć! Czy ktoś wie gdzie można kupić oryginalną matówkę do nikona D5300? Obecna jest mocno zanieczyszczona i chyba jedyny sposób na przejrzystość w wizjerze to wymiana matówki...
    Najpierw sprobuj czyszczenia w serwisie, nierkoniecznie ASO.
    Nie rob tego samemu, bo matowke bardzo latwo jest zarysowac albo zmatowic.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #786
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2020
    Miasto
    Middle Island
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie i z gory przepraszam za brak polskich znakow

    Mam Nikona D7200 i czyszcze w nim samodzielnie matryce. Zwykle wystarczy gruszka, czasem uzywam sensor swabs z plynem lub na sucho. Ostatnio jednak pojawil mi sie wredny paproch, ktorego za czorta nie jestem w stanie doczyscic. Probowalem wszystkiego: dmuchania, wacikow, sensor swabs, izopropanolu, nawet laboratoryjnej wody destylowanej a paproch jak siedzial tak siedzi. Przy ogledzinach sensora wyglada jak malenka biala kropka, a na zdjeciach jak typowy ciemny bezksztaltny punkcik, ktory sie pojawia przy plamach na matrycy. Pozostaje mi jeszcze wyslac go do profesjonalnego serwisu ale taka impreza kosztuje 60$ plus, wiadomo, trzeba swoje odczekac.
    Wiem ze wielu z Was regularnie fotografuje w terenie i zapewne styka sie z takim problemem. Macie jakies patenty, jak sobie radzic z trudnymi zabrudzeniami matrycy? Chetnie poeksperymentuje

    Pozdrawiam serdecznie

    Marcin

  7. #787

    Domyślnie

    Jak mam coś wrednego małego to izopropanol i punktowo patyczkiem czyszczę, ale pisałeś że już próbowałeś spirytusem więc nie wiem co jeszcze może pomóc.

  8. #788

    Domyślnie

    To może być coś, co wlazło pod osłonę matrycy.

  9. #789
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2020
    Miasto
    Middle Island
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tego sie wlasnie boje. ALe jak wlazlo pod oslone to trzeba bedzie ja zdejmowac w serwisie, a to moze byc droga zabawa. Aparat jest stary, zjezdzony z ponad 100k zdjec na migawce, wiec moze trzeba sie bedzie z paprochem zaprzyjaznic...

  10. #790

    Domyślnie

    myślę, że koło 200 zl się zmieścić można. zapytaj w serwis studio s5. mnie rozmontowali i filtr na matrycy, żeby wydobyć paprocha

Strona 79 z 82 PierwszyPierwszy ... 29697778798081 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •