Close

Strona 81 z 82 PierwszyPierwszy ... 317179808182 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 815
  1. #801

    Domyślnie

    @Wing Mill
    Dzięki, przyjdzie mi się z tym zmierzyć po przesiadce na bezlustro, dotąd moje doświadczenia dotyczą wyłącznie dSLR więc problem zanieczyszczeń na matrycy nigdy mnie nie dotyczył... Nie technologie i nowe problemy nigdy dotąd nie znane
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  2. #802

    Domyślnie

    Jeżeli korzystasz z małych wartości przysłon, to możesz tego w ogóle nie widzieć i możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, ile syfu masz na matrycy.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  3. #803

    Domyślnie

    Bezlustro ze stabilizacją matrycy ma wydajniejsze czyszczenie niż lustrzanki. Inaczej mówiąc, to czyszczenie działa
    Po drugie matryca jest bliżej, bardziej odsłonięta to i łatwiej wyczyścić ją skutecznie gruszką.

  4. #804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Po drugie matryca jest bliżej, bardziej odsłonięta to i łatwiej wyczyścić ją skutecznie gruszką.
    Ale też i łatwiej ją wybrudzić, szczególnie jak się często zmienia szkła

  5. #805

    Domyślnie

    Pewnie tak. Wystarczy jedna zmiana szkiełka w kiepskich warunkach i można sobie narobić szkody. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że po pół roku użytkowania ML i około 5k zdjęć jeszcze nie czyściłem. Gruszka i czyszczenie w aparacie wystarcza. Fakt, że nie używam zoomów. Czasem nawet przymykam i jakiś bród bywa, że pojawia się, stąd widzę skuteczność czyszczenia matrycy przez aparat. Wszyscy straszyli, że będzie gorzej.

    Ps. Mój d500 też nie brudzi matrycy jakoś specjalnie. D7200 czyściłem zdecydowanie częściej.

  6. #806

  7. #807

    Domyślnie

    Ja czyściłem d7200 raczej trochę częściej, generalnie przed każdym dłuższym wyjazdem, na których głównie fotografuję. Chcę mieć czystą matrycę, żeby nie męczyć się z usuwaniem plam i zwykle była taka potrzeba. Raczej było to kilka razy w roku. Z d500 też sprawdzam i jest akceptowalnie czysto, jakoś mniej łapie brudy. Szkiełka z grubsza te same (znaczy S17-50 już nie mam), zmieniałem podobnie. Jest jak jest, czyszczenie to żadna filozofia, ale skoro nie trzeba to nie czyszczę.

  8. #808

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez B4CT3RIA Zobacz posta
    Mam rozumieć, że owy silikon to znacząca sprawa?
    Raz udało mi się zgarnąć trochę tego uszczelniacza specjalistycznym pędelkiem VisibleDust, który zbytnio się rozcapierzył. Potem musiałem zużyć dziewięć szpatułek Sensor Swabs, żeby pozbyć się śladów tego silikonu z matrycy.

  9. #809

    Domyślnie

    Koledzy, jakiego płynu używacie do czyszczenia matrycy ? Byłem już zdecydowany na rotin, ale....na stronie cyfrowe.pl opinie pod produktem mnie powstrzymały. Pisza że jakiś nalot zostaje.
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/rotin...tyki-45ml.html

    Czy także zauważyliście taki nalot ?
    Rozumiem że szptułki Max-Tik firmy rotin do matrycy apsc będą ok ?

  10. #810

    Domyślnie

    Nie zauważyłem wad tego płynu, żeby zostawiał coś na matrycy itp. Ale używam takiego
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/rotin...rycy-i-mf.html

Strona 81 z 82 PierwszyPierwszy ... 317179808182 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •