Close

Strona 75 z 75 PierwszyPierwszy ... 2565737475
Pokaż wyniki od 741 do 744 z 744

Domyślnie

To już kwalifikuje się do czyszczenia.
    Zdecydowanie polecam Rotin zarówno szpatułki jak i sam płyn. Znam sprawę z autopsji, więc wiem co piszę.
    Czyszczenie nie jest specjalnie trudne i nie trzeba się bać tego zabiegu, ale należy zachować daleko idącą ostrożność. Tak jak ze wszystkim, są osoby o mało zręcznych palcach, którzy nie bardzo sobie radzą z precyzyjnymi manualnymi czynnościami. Takim odradzam, ale jak ma się trochę wyczucia i wyobraźni to nie jest to jakaś straszna sprawa. Mam wrażenie że czyszczenie matrycy jest trochę owiane koszmarną legendą.
    Nie polecam też przypadkowych płynów. W końcu 45 ml takiego płynu kosztu raptem 30 zł, czy to aż tak dużo jak się weźmie pod uwagę wartość sprzętu?
    Taka ilość płynu starczy pewnie na 10 lat, o ile sam wcześniej nie odparuje.
    Polecam włączyć myślenie i nie bać się czyszczenia matryc.
    D 750, D7200, N 24-70/f2.8 | N 16-35/f4 | N 24-120 f/4 | N 70-300 f/4.5-5.6 | N DX 12-24 f/4 | N DX 35 f/1.8 | N 17-55 f/2.8 | N 105/ f/2.8 | Tokina AT-X 100 f/2.8 SB-910, Hitech Firecrest 100 Holder System

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    To już kwalifikuje się do czyszczenia.
    Zdecydowanie polecam Rotin zarówno szpatułki jak i sam płyn. Znam sprawę z autopsji, więc wiem co piszę.
    Czyszczenie nie jest specjalnie trudne i nie trzeba się bać tego zabiegu, ale należy zachować daleko idącą ostrożność. Tak jak ze wszystkim, są osoby o mało zręcznych palcach, którzy nie bardzo sobie radzą z precyzyjnymi manualnymi czynnościami. Takim odradzam, ale jak ma się trochę wyczucia i wyobraźni to nie jest to jakaś straszna sprawa. Mam wrażenie że czyszczenie matrycy jest trochę owiane koszmarną legendą.
    Nie polecam też przypadkowych płynów. W końcu 45 ml takiego płynu kosztu raptem 30 zł, czy to aż tak dużo jak się weźmie pod uwagę wartość sprzętu?
    Taka ilość płynu starczy pewnie na 10 lat, o ile sam wcześniej nie odparuje.
    Polecam włączyć myślenie i nie bać się czyszczenia matryc.
    Dzięki Krzsztof za wsparcie.

Domyślnie

Jak już zdecydujesz się na czyszczenie matrycy szpatułkami, najpierw ją przedmuchaj powietrzem, bo część z tych syfów, z tego co widzę, to zanieczyszczenia stałe.
    Powinny odpaść po potraktowaniu ich strumieniem powietrza. Pchając się tam od razu ze szpatułką, będziesz je ciągał po powierzchni.
    W SPOTTERSKIM PLECAKU: D850+N600VR+TC1.4 III , D810+SIGMA 150-600 S

Domyślnie

Czyściłem na mokro w swoim 70s, nie ma się czego obawiać. A był usyfiony zdecydowanie bardziej

Strona 75 z 75 PierwszyPierwszy ... 2565737475

Uprawnienia umieszczania postów