Close

Strona 75 z 82 PierwszyPierwszy ... 25657374757677 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 815
  1. #741

    Domyślnie

    To już kwalifikuje się do czyszczenia.
    Zdecydowanie polecam Rotin zarówno szpatułki jak i sam płyn. Znam sprawę z autopsji, więc wiem co piszę.
    Czyszczenie nie jest specjalnie trudne i nie trzeba się bać tego zabiegu, ale należy zachować daleko idącą ostrożność. Tak jak ze wszystkim, są osoby o mało zręcznych palcach, którzy nie bardzo sobie radzą z precyzyjnymi manualnymi czynnościami. Takim odradzam, ale jak ma się trochę wyczucia i wyobraźni to nie jest to jakaś straszna sprawa. Mam wrażenie że czyszczenie matrycy jest trochę owiane koszmarną legendą.
    Nie polecam też przypadkowych płynów. W końcu 45 ml takiego płynu kosztu raptem 30 zł, czy to aż tak dużo jak się weźmie pod uwagę wartość sprzętu?
    Taka ilość płynu starczy pewnie na 10 lat, o ile sam wcześniej nie odparuje.
    Polecam włączyć myślenie i nie bać się czyszczenia matryc.

  2. #742
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2018
    Miasto
    Polska
    Posty
    23
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    To już kwalifikuje się do czyszczenia.
    Zdecydowanie polecam Rotin zarówno szpatułki jak i sam płyn. Znam sprawę z autopsji, więc wiem co piszę.
    Czyszczenie nie jest specjalnie trudne i nie trzeba się bać tego zabiegu, ale należy zachować daleko idącą ostrożność. Tak jak ze wszystkim, są osoby o mało zręcznych palcach, którzy nie bardzo sobie radzą z precyzyjnymi manualnymi czynnościami. Takim odradzam, ale jak ma się trochę wyczucia i wyobraźni to nie jest to jakaś straszna sprawa. Mam wrażenie że czyszczenie matrycy jest trochę owiane koszmarną legendą.
    Nie polecam też przypadkowych płynów. W końcu 45 ml takiego płynu kosztu raptem 30 zł, czy to aż tak dużo jak się weźmie pod uwagę wartość sprzętu?
    Taka ilość płynu starczy pewnie na 10 lat, o ile sam wcześniej nie odparuje.
    Polecam włączyć myślenie i nie bać się czyszczenia matryc.
    Dzięki Krzsztof za wsparcie.

  3. #743

    Domyślnie

    Jak już zdecydujesz się na czyszczenie matrycy szpatułkami, najpierw ją przedmuchaj powietrzem, bo część z tych syfów, z tego co widzę, to zanieczyszczenia stałe.
    Powinny odpaść po potraktowaniu ich strumieniem powietrza. Pchając się tam od razu ze szpatułką, będziesz je ciągał po powierzchni.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  4. #744
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 165

    Domyślnie

    Czyściłem na mokro w swoim 70s, nie ma się czego obawiać. A był usyfiony zdecydowanie bardziej

  5. #745

    Domyślnie

    Cześć,
    czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć, co to siedzi na ... chyba na matrycy ? mojego Lumixa gx7? Tydzień temu po powrocie z wyjazdu i oglądnięciu zdjęć postanowiłem w końcu wyczyścić matrycę. Kupiłem bibułki, izopropanol i wiooooo... 4 razy i dalej wygląda tak samo. Powinienem czyścić dalej, czy to raczej inny problem?
    Zdjęcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gx7-matryca-01.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	392,8 KB
ID:	20977
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  6. #746

    Domyślnie

    Zwykły kurz. Jak czyścisz matrycę ważne jest by robi to w czystym miejscu - idź do łazienki włącz prysznic na gorącą wodę, zostaw na kwadrans. Odczekaj 10 minut i w takich warunkach czyść matrycę - będzie bezkurzowo.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  7. #747

    Domyślnie

    Ja ostatnio czyscilem w moim jednym Fuji a tam coś dalej siedzi, chyba się przyjkeilo. Czeka mnie powtórka.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #748

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikul22 Zobacz posta
    Cześć,
    czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć, co to siedzi na ... chyba na matrycy ? mojego Lumixa gx7? Tydzień temu po powrocie z wyjazdu i oglądnięciu zdjęć postanowiłem w końcu wyczyścić matrycę. Kupiłem bibułki, izopropanol i wiooooo... 4 razy i dalej wygląda tak samo. Powinienem czyścić dalej, czy to raczej inny problem?
    Do czyszczenia matrycy używa się raczej szpatułek. Ciekawe co to za bibułki i czy one czasem nie pylą. Przedmuchałeś komorę przed czyszczeniem?

  9. #749

    Domyślnie

    Szpatułki zrobiłem sobie z tych bibułek. Nie jest to pył, bo czyściłem 4 razy i nadal te wszystkie "syfy" są w tym samym miejscu. Nic się nie przesunęły, ani nie zniknęły.
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  10. #750

    Domyślnie

    Chyba już wiem, dlaczego płacę 10 zł za szpatułkę do czyszczenia matrycy

Strona 75 z 82 PierwszyPierwszy ... 25657374757677 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •