Close

Strona 12 z 82 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 815
  1. #111

    Domyślnie

    Ktoś wyżej podał pomysł z odkurzaczem. Miałem brudy na matówce i matrycy (po próbach czyszczenia nie powiem czy:P). Zniknęły. Czegóż chcieć więcej?
    Pozdrawiam~!

  2. #112

    Domyślnie

    grucha grucha i jeszcze raz grucha, mialem dwie straszne plamy widoczne juz przy f11, potraktowalem grucha i po strachu, dochodze do wniosku ze plamom nie mozna dac czasu na "lezakowanie" i im szybciej sie je zauwazy i usunie tym mniej drastyczne sposoby sa do tego potrzebne
    pozdrawiam i zycze pomyslnych walk z plamami
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  3. #113

    Domyślnie

    a mi się przydarzyły tłuste plamy. Nie wierzę w serwisy bo wiem jak oni traktują sprzęt, a aparat z cukru nie jest więc sam czyszczę. Znalazłem fajne filmy na www.dust-aid.pl i użyłem DUST-WAND kita... z tego co wiem te trudniejsze paprochy co nie schodzą od gruszki też można usuwać czymś od nich na sucho, ale jeszcze takich nie miałem

    GRUSZKA ROX ale czasem przy plamach trzeba użyć czegoś więcej!
    D80 | 18-200 mm VRII | SB800 | 2x2GB Sandisk Extreme III | + jakieś plaskitowe obiektywy :P
    1Ds MarkII

  4. #114

    Domyślnie

    Takie pytanko techniczne .. To śmieszne kółeczko które zaczyna się pojawiać od f11/f12
    to jakieś zabrudzenie na matrycy czy ... ?


  5. #115
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pipol Zobacz posta
    Takie pytanko techniczne .. To śmieszne kółeczko które zaczyna się pojawiać od f11/f12
    to jakieś zabrudzenie na matrycy czy ... ?
    A gdzie to się pojawia?!
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SlaWasII Zobacz posta
    A gdzie to się pojawia?!
    na zdjęciu tak od f11

    na przykładzie który zamieściłem zrobiłem fotki ściany na f5,6 i na f11
    ... to są cropy

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pipol Zobacz posta
    Takie pytanko techniczne .. To śmieszne kółeczko które zaczyna się pojawiać od f11/f12
    to jakieś zabrudzenie na matrycy czy ... ?

    Jaki obiektyw?
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Jaki obiektyw?
    Zauważyłem to na.... S105 ... ale sprawdziłem inne i to samo ...

    Dotychczas raczej sporadycznie używałem przysłon powyżej f10 a dzisiaj testy z makro i bęc ...
    Chyba to jednak coś tłustego jest ... Jutro skołuję zestaw do czyszczenia matryc i zobaczę co będzie...

  9. #119
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Jeśli to widać na zdjęciach to plamka jest na matrycy.
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  10. #120

    Domyślnie

    dopisze się do wątku, czytałam w kilku miejscach jak czyścić matrycę, wszystko bardzo pomocne i świetnie napisane.. mam tylko takie pytanie, czy taki zestaw: http://www.allegro.pl/item624881151_...supercena.html będzie wystarczająco dobry do wyczyszczenia matrycy i obiektywów? bylabym bardzo bardzo wdzięczna za pomoc..
    [tutaj zdjęcie nieba na f22: http://www.iv.pl/images/v1elp2q00av9dp42m32o.jpg - sporo tego,prawda..? ]
    d50 na emeryturze...
    D7k + N 18-105 + N 50/1.8D + N 55-300VR + Rokinon 8/3.5 [AE] Fisheye
    m42: MC Flektogon 20/2.8 + Helios-44-2 58/2.0
    YN-568ex

Strona 12 z 82 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •