Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Bf ?

  1. #41
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    nie za duże nie za małe
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Hehe a ja doszłam niedawno do wniosku, że ten obiektyw jest porażkowy co najmniej i szczerze go nienawidzę
    Życzę szczęścia z serwisem i już chyba w takim razie zdjęcia nie będę Ci posyłać. Czy posłać?

  2. #42

    Domyślnie

    Witam ponownie po dlugiej przerwie.

    Obiektyw spedzil w serwisie dobry miesiac i przyslali go ponownie jako SPRAWNY. Wg ich standartow obiektyw jest ok. Robie testy z bateryjkami, zdjecia na tablicach testowych i normalne zdjecia i jest nie OK. Poradzcie mi co zrobic w takiej sytuacji? Jakby nie bylo obiektyw kosztowal 1000zl a to nie sa takie male pieniadze dla mnie no i pomijajac pieniadze chcialabym miec sprawny sprzet. Wysylalam go juz dwa razy i dwa razy to samo. Body jest sprawne na 100% bo z innymi obiektywami AF trafia tam gdzie chce. Zreszta testowalam body plus inne 18-135 i bylo wszystko w porzadku. Zalamka
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  3. #43

    Domyślnie

    Może to głupi pomysł ( jak ktoś próbował to niech się wypowie ) ale czy nie można by tego obiektywu wysłać do serwisu Nikona w Berlinie, jakby nie było gwarancja teoretycznie obejmuje cały świat więc to chyba od klienta zależy gdzie się zgłosi no chyba że obligatoryjnie musisz się zgłosić do najbliższego serwisu, nie wiem nie próbowałem ale skoro polski serwis ma twój problem w d... to może w Niemczech potraktują to inaczej
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 01-11-2008 o 17:29 Powód: pisownia
    D90 + Nikkor 18-105mmVR + Nikkor 50mm f1.8 + Sigma 70-300+Manfrotto 785B

  4. #44

    Domyślnie

    Hm... nie wiem moze . Ale zastanawia mnie czemu oni sa tacy ulomni. Jest wada, co zostalo potwierdzone nawet w tym watku i widac ja golym okiem. A oni mi za kazdym razem mowia ze obiektyw jest zgodny ze standardem nikona. Ciekawy maja ten standard.... I doslownie ..... mnie trafia. Czlowiek kupuje nowy sprzet w sklepie (przeplaca zamiast kupic z drugiej reki albo w internecie). Nie dosc ze wadliwy to jeszcze probuja wmowic ze dobry ....
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  5. #45
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Oborniki Śląskie
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witam.Jak to czytam to mnie skręca. Kolejny raz serwis udowodnil że g..... potrafi. Mi trzy razy body regulowali i tak zrobili że z 50 mm mam ff ok 0.5m gdy zdjęcie robię z 4m. Tragedia! Szanowni panowie serwisanci, jeżeli ciężko wam naprawiać aparaty idźcie rowy kopać może tego nie spartolicie.

  6. #46

    Domyślnie

    Hmm ta fotka z 70-300 VR zrobiona była na 300mm i przysłonie f/5.6 więc może dlatego wyszło takie mydło dla tego szkła to min f/8 na 300mm. Foty wyglądają też tak jakbyś miał włączone odszumianie w puszce na WYSOKIE ale na ISO 250 to chyba się nawet nie uruchomi ta funkcja.

    Pozdrawiam
    ....:::: | NIKON | ::::....

  7. #47

    Domyślnie

    nie chodzi mi o obiektyw 70-300VR - co do niego nie mam zastrzezen. I nie chodzi nawet o mydlo. tylko o to, ze w przypadku obiektywu 18-135 jest ostre to co nie powinno byc ostre a to co powinno nie jest
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  8. #48

    Domyślnie

    ja powiem tak ze co do serwisu nie mam zażaleń dałem obiektyw i puche na serwis osobiscie na BF i w tydzień (1 tyg.) mi zrobili. Jeszcze miła pani zadzowoniła że można odebrać. Robiłem testy na szybko i jest dobrze moze moglo by byc lepiej o kilka mm ale równie dobrze mogłby być to moj błąd.
    A i matrycke zmapowali i wyczyścili przy okazji.

    moja sugestia jest taka zeby przetestowac obiektyw na karcie testowej i dla roznych przyslon i ogniskowych.
    http://focustestchart.com/focus21.pdf
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  9. #49

    Domyślnie

    Hm... na pierwszej stronie tego wątku są zdjęcia
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  10. #50

    Domyślnie

    Głupie pytanie, a do serwisu dałaś cały opis wraz z fotami przykładowymi? Że tylko na 18 mm, że testowałaś tak i tak i widać to bardzo dokłądnie itp. Bo właśnie to ma sens moim zdaniem. Jeśliby przyjmujący reklamację zgodził się, że na zdjęciu testowym widoczny jest backfocus, i że są w stanie to naprawić, to tak też powinni uczynić. Jak wszystko było na gębę, to mają to pewnie gdzieś i nic nie zrobią, bo to tylko obiektyw kitowy, a regulacja to kupa zachodu itp itd.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •