Jeżeli wykonałeś test poprawnie na 18mm to widać tu wielki BF.
Szukaj
Jeżeli wykonałeś test poprawnie na 18mm to widać tu wielki BF.
[SIZE="1"][COLOR="Gray"]Pozdrawiam Piotrek portfolio
na innych ogniskowych jest lepiej, na 135 jest ładnie
D 600| N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700
Podepnij 70-300 i zrób ten test dla 70mm i powiedz jak to wygląda albo wrzuć efekt.
[SIZE="1"][COLOR="Gray"]Pozdrawiam Piotrek portfolio
robiłam jakiś czas temu stałką 50/1.8 i ostrzy wręcz idealnie tam gdzie powinno. więc chyba czeka obiektyw powrót do serwisu
D 600| N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700
[SIZE="1"][COLOR="Gray"]Pozdrawiam Piotrek portfolio
dzięki Nekosh za pomocno trudno kolejne 2 miesiące
![]()
D 600| N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700
A z serwisem Nikona to jest tak, że jak im powiesz, że masz BFa, to Ci zrobią. A jak powiesz, że coś jest nie tak i żeby sprawdzili to gówno sprawdzą...Kocham markę ale serwis w Polsce to jakiś kabaret...Może jakąś petycję napisać i utrzeć nosa patafianom?
株式会社ニコン
Ostatnio edytowane przez swider ; 03-06-2008 o 22:50
Witam,
jeżeli chodzi o pierwsze zdjęcie to faktycznie coś jest nie tak, ale to zdjecie jest wszędzie nieostre. Może ustawienia aparata (wysoki contrast+wysokie wyostrzanie) bardziej zaszkodziły niż pomogły? I chyba było one robione przy pełnej dziurze?
Pozostałe zdjęcia - kobieta przy pomniku, 'plenerek' - hmm, no sprawiają wrażenie troszeczkę nieostrych...ale u mnie na monitorze to zdjęcie ma rozmiar tak około A3. Myślę, że trudno oczekiwać od obiektywu klasy 18-135, do tego DX, aby dawał ostre jak żyleta zdjęcia przy powiększeniu do formatu A3. Zwłaszcza przy 18mm, pzecież wszystkie hiperzoomy są miękkie na szerokim końcu.
Co do tablicy testowej - hmm, no tu słabo. Ale...czy punkt ustawiania ostrości na tej tablicy nie wypadł przypadkiem PRZED minimalną odległością ostrzenia obiektywu? Przecież przy 18mm musiałaś być naprawdę blisko żeby tak to złapać? Przecież tak znaczna nieostrość byłaby widoczna w wizjerze.
Pozdr.,
GSK
hm.... to zrobię ten test jeszcze raz i pokażę wyniki
D 600| N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700
Skontaktuj się z nami