Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Bf ?

  1. #21
    Oszczędny w słowach Awatar Nekosh
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    149

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Jeżeli wykonałeś test poprawnie na 18mm to widać tu wielki BF.
    [SIZE="1"][COLOR="Gray"]Pozdrawiam Piotrek portfolio

  2. #22

    Domyślnie Odp: Bf ?

    na innych ogniskowych jest lepiej, na 135 jest ładnie
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  3. #23
    Oszczędny w słowach Awatar Nekosh
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    149

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Podepnij 70-300 i zrób ten test dla 70mm i powiedz jak to wygląda albo wrzuć efekt.
    [SIZE="1"][COLOR="Gray"]Pozdrawiam Piotrek portfolio

  4. #24

    Domyślnie Odp: Bf ?

    robiłam jakiś czas temu stałką 50/1.8 i ostrzy wręcz idealnie tam gdzie powinno. więc chyba czeka obiektyw powrót do serwisu
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  5. #25
    Oszczędny w słowach Awatar Nekosh
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    149

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Cytat Zamieszczone przez fistaszek20 Zobacz posta
    robiłam jakiś czas temu stałką 50/1.8 i ostrzy wręcz idealnie tam gdzie powinno. więc chyba czeka obiektyw powrót do serwisu
    Skoro inne szkiełka ostrza tam gdzie powinny to tak jak mówisz 18-135 musi wrócić do serwisu.
    Niestety jak pisało wielu kolegów serwis na Postępu w Wa-wie sprawuje się różnie i jest na jego temat wiele negatywnych opinii.
    [SIZE="1"][COLOR="Gray"]Pozdrawiam Piotrek portfolio

  6. #26

    Domyślnie Odp: Bf ?

    dzięki Nekosh za pomoc no trudno kolejne 2 miesiące
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  7. #27

    Domyślnie Odp: Bf ?

    A z serwisem Nikona to jest tak, że jak im powiesz, że masz BFa, to Ci zrobią. A jak powiesz, że coś jest nie tak i żeby sprawdzili to gówno sprawdzą...Kocham markę ale serwis w Polsce to jakiś kabaret...Może jakąś petycję napisać i utrzeć nosa patafianom?
    株式会社ニコン

  8. #28

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Cytat Zamieszczone przez decemberx Zobacz posta
    Może jakąś petycję napisać i utrzeć nosa patafianom?
    takie akcje byly juz podnoszone na forum 100 razy, niestety zawsze padaly jak muchy

    A co do tematu, to na 18mm jest faktycznie nie najlepiej.Tylko serwis
    Ostatnio edytowane przez swider ; 03-06-2008 o 22:50
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  9. #29

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Cytat Zamieszczone przez fistaszek20 Zobacz posta
    ogniskowa 18



    ustawienia mam takie jak trzeba, więc chyba nic zle nie zrobilam

    Witam,

    jeżeli chodzi o pierwsze zdjęcie to faktycznie coś jest nie tak, ale to zdjecie jest wszędzie nieostre. Może ustawienia aparata (wysoki contrast+wysokie wyostrzanie) bardziej zaszkodziły niż pomogły? I chyba było one robione przy pełnej dziurze?

    Pozostałe zdjęcia - kobieta przy pomniku, 'plenerek' - hmm, no sprawiają wrażenie troszeczkę nieostrych...ale u mnie na monitorze to zdjęcie ma rozmiar tak około A3. Myślę, że trudno oczekiwać od obiektywu klasy 18-135, do tego DX, aby dawał ostre jak żyleta zdjęcia przy powiększeniu do formatu A3. Zwłaszcza przy 18mm, pzecież wszystkie hiperzoomy są miękkie na szerokim końcu.

    Co do tablicy testowej - hmm, no tu słabo. Ale...czy punkt ustawiania ostrości na tej tablicy nie wypadł przypadkiem PRZED minimalną odległością ostrzenia obiektywu? Przecież przy 18mm musiałaś być naprawdę blisko żeby tak to złapać? Przecież tak znaczna nieostrość byłaby widoczna w wizjerze.

    Pozdr.,

    GSK

  10. #30

    Domyślnie Odp: Bf ?

    hm.... to zrobię ten test jeszcze raz i pokażę wyniki
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •