Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: Bf ?

  1. #11

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Cytat Zamieszczone przez fistaszek20 Zobacz posta
    pioterm - Twoja wypowiedź jest co najmniej dziwna . Zdjęcie było robione w trybie M z ustawieniem ostrości na konkretny obiekt, także dobrze wiedziałam na co ostrość ma być ustawiona. A Ty piszesz tak jakbyś był przekonany że robię zdjęcie na A i nie mam zielonego pojęcia na co aparat ustawia ostrość .
    Po obejrzeniu twoich fotek mozna miec naprawde mieszane odczucia, jesli serwis twierdzi, ze sprzet jest OK.
    Potestuj z kolega, albo zaloz inne szklo i bedzie wszystko jasne.
    Uzywanie trubu M do pstrykania takich fotek swiadczy o... niczym. Osobiscie uzylbym A, bo nie ma sensu kombinowac, a efekt i tak powinien wyjsc wlasciwy.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Po obejrzeniu twoich fotek mozna miec naprawde mieszane odczucia, jesli serwis twierdzi, ze sprzet jest OK.
    Z tym bym uważał, ostatnio mieliśmy na forum przypadek, że 18-70 ewidentnie jest kopnięte w porównaniu z drugim 18-70 a serwis mówi, że jest ok...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #13

    Domyślnie Odp: Bf ?

    ech szkoda . widziałam te fotki testowe ale nadal nie wiem czy te moje z 70-300 sa poprawne jesli chodzi o ostrość. Bo tylko o to mi chodzi

    pioterm - mi nie chodzi o to gdzie sobie aparat sam ustawi ostrość, tylko czy ustawia tam gdzie ja chcę. Bo jeśli w trybie np. M wybieram sobie pole ostrości i ustawiam na osobę a wychodzi ostre tło to coś nie tak . Bo już nie wiem czy ja coś źle rozumiem czy jak że się dogadać nie możemy

    swider - no własnie mi też się wydaje że ta ostrość jest kiepska, ale nie wiem z czego to wynika.

    Ps. czy w takim razie trzeba by wyregulować puszkę w serwisie czy to może być cos poważniejszego? (przepraszam jeśli pytanie jest głupkowate)
    Ostatnio edytowane przez fistaszek20 ; 26-05-2008 o 23:49
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  4. #14

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Cytat Zamieszczone przez fistaszek20 Zobacz posta
    Ps. czy w takim razie trzeba by wyregulować puszkę w serwisie czy to może być cos poważniejszego?
    Trzeba się skontaktować z kolegą, który zaoferował pomoc...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #15

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Z tym bym uważał, ostatnio mieliśmy na forum przypadek, że 18-70 ewidentnie jest kopnięte w porównaniu z drugim 18-70 a serwis mówi, że jest ok...
    Dlatego namawiam do wykonania testu z innym szklem. Przy okazji mozna porozmawiac "live" z kolega z forum.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Bf ?

    no naturalnie już to poczyniłam no to dzięki za wszystko bo chyba nic więcej na razie nie wywnioskujemy. Dam znać jak poszły testy
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  7. #17

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Rezultaty spotkania z kolegą z forum . 18-135 podpięte pod drugie (sprawne) body zachowuje się tak samo jak z moim body, więc wynika z tego że jest to sprawa obiektywu (który serwis uwaza za sprawny ). Dwa zdjęcia oba na ogniskowej 18 z którą mam największy problem.








    Trzecie, ogniskowa 60, moim zdaniem jedyne które jest w miarę dobre (pod względem ostrości)



    Co myślicie?

    BF, brak ostrości w ogóle, czy się czepiam?
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar Nekosh
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    149

    Domyślnie Odp: Bf ?

    Ja myślę ze miarodajny będzie test przeprowadzony w sposób oto taki : http://focustestchart.com/chart.html .
    Strzelanie ludzi na łące niewiele Ci powie. Zrób test tak jak w opisie na tej stronie i wrzuć rezultaty wtedy będzie można stwierdzić coś konkretnie.
    [SIZE="1"][COLOR="Gray"]Pozdrawiam Piotrek portfolio

  9. #19

    Domyślnie Odp: Bf ?

    ogniskowa 18



    ustawienia mam takie jak trzeba, więc chyba nic zle nie zrobilam
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar Nekosh
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    149

    Domyślnie Odp: Bf ?

    wrzuć jeszcze 135 mm
    [SIZE="1"][COLOR="Gray"]Pozdrawiam Piotrek portfolio

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •