Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: problem z macro

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie problem z macro

    Witam. Jestem nowy na forum, a także nowy pod względem używania mojego Nikona D40. Mianowicie do kiedy nie nie zmieniałem w ustawieniach zdjęcia w trybie makro wychodziły świetnie. Teraz jak coś poprzestawiałem każde zdjęcie wychodzi rozmazane, i aparat zachowuje się tak jak by nie mógł załapać ostrości. Aha, no i jeszcze nurtuje mnie kwestia, taka czy zdjęcia makro mozna wykonać tylko przy przekręceniu zoom'a ? Obiektyw to jakiś tam podstawowy. W tytule ma jakiś "Kit" Pozdrawiam Dawid. Ps. z lustrzankami jeszcze nie miałem do czynienia więc proszę sie nie śmiać.

  2. #2

    Domyślnie Odp: problem z macro

    Przede wszystkim pokaż fotkę. Poza tym pamiętaj, że każdy obiektyw ma minimalną odległość ostrzenia, której nie można przekroczyć. Poza tym kit nie najlepiej nadaje się do zdjęć typu makro. No i powiedz co za ta obiektyw i aparat. Zajrzyj też tutaj aby rozszerzyć swoją wiedzę: http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=75
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie Odp: problem z macro

    mpwt dobrze prawi dla 18-55 minimalna odległość ostrzenia to ok 30cm jeśli dobrze pamiętam, z bliższa ostrej foty nie zrobisz. A kit o zakresie ogniskowych 18-55 mm. niestety nie nadaje się do zdjęć makro... Włączenie tego trybu nie da Ci możliwości robienia "makro od 1cm", tak jak w hybrydach i kompaktach. W lustrzankach odległość ostrzenia zależy od obiektywu. Poza tym polecam Ci zapoznać się dobrze z instrukcją aparatu a także poczytać trochę na temat podstawowych zagadnień fotografii, inaczej bez końca będziesz zadawał takie pytania...
    skład zastrzeżony!
    Fotografie są jak cebula - mają warstwy.

    www.piotrkordula.prv.pl

  4. #4

    Domyślnie Odp: problem z macro

    A czy nie przelaczyles moze w aparacie trybu AF na manualny (lub na samym obiektywie?)
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie Odp: problem z macro

    Teraz jak coś poprzestawiałem

    Obiektyw to jakiś tam podstawowy

    W tytule ma jakiś "Kit"
    A ja bym proponował najpierw poczytać instrukcje,

    Ps. z lustrzankami jeszcze nie miałem do czynienia więc proszę sie nie śmiać.
    Nikt się nie śmieje, zadawanie pytań bardziej precyzyjnie spowoduje że więcej osób odpowie na zadane pytanie.

  6. #6

    Domyślnie Odp: problem z macro

    dokladnie jak mowil kolega wyzej, z tego co mi sie wydaje d40 nie ma 'opcji/trybu makro', wyglada na to ze przelaczasz focus z af na mf

  7. #7

    Domyślnie Odp: problem z macro

    Cytat Zamieszczone przez jamirq Zobacz posta
    A czy nie przelaczyles moze w aparacie trybu A na manualny (lub na samym obiektywie?)
    Witam ponownie. Nie wiem czy coś zmieniłem ale jest już ok. A na obiektywie mam tryb AF. A możecie mi powiedzieć dlaczego mogę zrobić zdjęcie w makro tylko przy włączonym zoomie ?

  8. #8

    Domyślnie Odp: problem z macro

    Cytat Zamieszczone przez dada_nikon Zobacz posta
    A możecie mi powiedzieć dlaczego mogę zrobić zdjęcie w makro tylko przy włączonym zoomie ?
    ??
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •