Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Monopod

  1. #1

    Domyślnie Monopod

    Witam,
    Czy prosty i tani monopod może zastąpić system Anti-Shake, taki jak w aparatach KM i czy pozwoli on osiągnąć równie długie czasy naświetlania bez "poruszenia" zdjęcia (czy osiągalny jest czas 1/30 - 1/20 sekundy).

  2. #2

    Domyślnie Re: Monopod

    Cytat Zamieszczone przez piotr.tr
    Witam,
    Czy prosty i tani monopod może zastąpić system Anti-Shake, taki jak w aparatach KM i czy pozwoli on osiągnąć równie długie czasy naświetlania bez "poruszenia" zdjęcia (czy osiągalny jest czas 1/30 - 1/20 sekundy).
    a dla jakiej ogniskowej??
    pozdrawiam Sebastian

  3. #3

    Domyślnie

    18 mm f: 3,5 ; 70 mm f: 4,5 (nikkor 18-70 DX) oraz 300 mm f: 5,6 (nikkor 70-300 G 4-5,6)

  4. #4

    Domyślnie

    dla 18 mm nie potrzeba
    dla 70 mm czasy 1/20 /130 z monopodem sa mozliwe
    dla 300 mm to juz bedzie trudno - mozna probowac dodatkowo opierajac aparat o drzewo albo budynek zeby byly dwa punkty podparcia
    pozdrawiam Sebastian

  5. #5

    Domyślnie

    Tr0n czy to nie przesadni optymizm- sadze ze nawet dla 18mm (x1,5) czas 1/20 nie jest osiągalny bez użycia monopodu...

  6. #6

    Domyślnie

    To zależy, czy fotograf pił płyny wspomagające wewnętrzny VR

  7. #7
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    przy odpowiedniej technice stosowania monia można z powodzeniem uzyskac czasy rzędu 1/20-1/30s na ogniskowych do ok 150-200mm (zależne od stopnia zaawansowania parkinsona), ale na długich szkłach byłbym ostrożny, zwłaszcza jeśli obiekty fotografowane są oddalone więcej jak 20-30m od aparatu...czasy rzędu 1/50-1/100s...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    piotr.tr, to zależy też od wielkości odbitki.

  9. #9

    Domyślnie

    Słuchajcie, a jakie monopody polecacie? Zastanawiałem się nad zakupem z półki "tanie" z szybkozłączką, bo właściwie nie potrzeba mi takiego, który ma udźwig 10 kg....Jak myślicie - kupić taki, czy zbierać na lepszy?
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  10. #10
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    M.Szabelski, monopod to w zasadzie ma się nie wyginać, więc sam sprawdź

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •