Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62
  1. #1

    Domyślnie SZKIELKO DO PORTRETÓW - PORADZCIE ..PLS. :)

    Mam taki dylemat:
    50 1,4 czy 1,8
    85 - ta oczywiscie tylko 1,8
    co z tym fantem zrobic - nadmieniam, ze jasniejsza 50 moge miec z 5-letnia gwarancja juz za okolo 900pln - pytanie raczej brzmi czy ta 50 - czy tez 85 1,8 (cos w trakcie poprzednich dyskusji przewijal sie temat, ze 50 nie bardzo pracuje z cyfra)
    powiedzcie mi prawde..prosze
    Pozdrawiam
    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    Mowimy o szklach AF.
    50/1.4 ... nie jest optycznie lepsze od 50/1.8 o tyle ile wiecej trzeba za nie zaplacic.
    85/1.8 to jest to co tygrysy w portrecie lubia najbardziej, jedno z lepszych szkiel portretowych (pomiajajac serie AF-DC Nikona).

    50/1.8 z D czy bez D gada z cyfra bez problemow (tak samo jak gada z F80).

    Ale jak to ma byc do studio to polece cos co nie zapewni Ci pomiaru swiatla zastanego ... czyli Nikon seria E 100/2.8 ... piekne szklo i tanie (450 zl).
    Mam uzywam i chwale sobie, proste jak kostrukcja cepa (4 soczewki), b. male jak na 100 mm, naprawde super szklo.

  3. #3

    Domyślnie

    85mm x crop = 128mm, a to we wnetrzach moze byc problem... za wąsko... ale w plenerek to odpowiednie szkiełko. Musisz sobie przemyslec, gdzie robisz wiecej zdjec, w jakich warunkach.
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

  4. #4

    Domyślnie

    50mm 1.4/1.8 - z cropem 75mm - odrobine za szeroko jesli chodzi o "ksiazkowy portret" - zalecane 85-105. 1.8 jest lepszy optycznie - a te troszke swiatla wiecej nikomu nie potrzebne. Obiektyw ostry - grozi pokaleczeniem. W wiekszosci przypadkow jesli chcesz zeby modelka dala sie jeszcze kiedys sfocic musisz zmiekczyc zdjecie.
    85mm z cropem prawie 130 to juz z kolei troszke za duzo - w domowym studio moze to stanowic utrudnienie spore, ale w plenerku/wiekszym studio calkiem spoko. Ten ze swiatlem 1.4 ma miec ladniejszy bokeh.
    55/60 Micro - z cropem ok 90mm, bardzo dobre szklo, a i macro bedzie - caaaalkiem niezly wybor.

    [ Dodano: Wto Gru 07, 2004 11:41 pm ]
    Tak sobie mysle ze bardzo uniwersalna portretowka moglby byc nikkor 35-70, ale zoom nigdy nie bedzie taki ostry jak dobra stalka...
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  5. #5

    Domyślnie

    Zapraszam na:
    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
    Ja ze wzgledu na analoga jednak jestem raczej za 85 niestety cena 1,4 przeraza i cos czuje ze zostanie zakup 1,8 ale wystarczy

  6. #6

    Domyślnie

    ja kupiłam 50 1.8 - bo po co przepłacać? - za tą cenę - rewelacyjny obiektyw....
    zastanów się do czego przyda Ci się 1.4... czy naprawdę będziesz wykorzystywać tę różnicę.... - potrzebne Ci tak jasne szkło czy też mała GO - bo jak to drugie to zawsze możesz wykorzystać PS'a

    ale rzeczywiście lepiej 85 jak Cię stać.... - tylko wtedy musisz pamiętać, że trzeba dość daleko stanąć od obiektu fotografowanego... - nie zawsze jest tyle miejsca....

    ...może pomyśl o 50 a reszte kasy przeznacz na jakieś inne szkło...
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  7. #7

    Domyślnie

    Co do 50mm to raczej nie ma sensu placic za wersje 1.4 szklo bardzo przyjemne i bardzo je polecam. Co nie zmienia faktu ze mam zamiar kupic sobie 85 1.8 prawdopodobnie bez D bo taniej a mi D do szczescia nie potrzebne. Przy portrecie warto jeszcze zwrocic uwage ze 50 ma IMO sredni bokeh, natomiast 85 1.4 i 1.8 bardzo przyjemny.
    Pozdrawiam Karol

  8. #8

    Domyślnie

    50 1.8 jest ok ale tylko optycznie, mechanicznie jest nieprawdopodobnie słaby, 1.4 jest zdecydowanie lepszą konstrukcją. Jak bym miał wybierać (teraz) postawił bym na 1.4.

    Z 85 1.8 nie do końca byłem zadowolony, ale tutaj jest różnica tak wielka w cenie że mankamenty mechaniczne bym przeżył. Może warto zastanowić sie jeszcze nad 105 2.8 Macro - masz od razu dwa w jednym tyle że bardzo wolny AF.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adams
    50 1.8 jest ok ale tylko optycznie, mechanicznie jest nieprawdopodobnie słaby, 1.4 jest zdecydowanie lepszą konstrukcją. Jak bym miał wybierać (teraz) postawił bym na 1.4.
    Rozwiazanie jest proste: trzeba kupic uzywany w pierwszej wersji produkowanej jeszcze w Japonii, taki ze skala odleglosci za szybka - wyglada identycznie jak 1.4
    Pozdrawiam Karol

  10. #10

    Domyślnie

    Widziałem kilka zdjęć z 85 1.8 + D70 i muszę przyznać, że bardzo mnie przekonały. Sam mam zamiar nabycia tego szkiełka. Dopisuje sie więc, żeby wątek mi nie uciekł.

    Pozdrawiam
    D70//18-70//50mm 1.8//SB-800//

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •