Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Co Wy na to?

  1. #1

    Domyślnie Co Wy na to?

    Witam?
    Znalazłem porównanie jakości obrazu C 350D i D70S

    http://www.tomshardware.fr/canon-eos...av-981-16.html

    Z którego aparatu Waszym zdaniem są ładniejsze zdjęcia?

  2. #2

    Domyślnie

    Oświeć nas, bo ja widzę tylko różnice w naświetleniu - Nikon (z czego jest znany) naświetlił zachowawczo, Canon agresywniej (i przejarał niebo).

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcia z Nikona mają trochę inną kolorystykę, są zimniejsze. Wrzuciłem je do PS i podciągnąłem w poziomach kolor czerwony. Po tym zabiegu kolorystyka jest zbliżona. Chodzi o to, który aparat wierniej odwzorowuje kolory?. Te z Canona mi się bardziej podobają, ale możliwe, że Nikon odwzorował je poprawnie a Canon upiększył. A moim zdaniem powinny być naturalnie.

  4. #4
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    bambus, o wierne odwzorowanie kolorów się nie martw, o to zadba Twój wzrok

  5. #5

    Domyślnie

    No, jest jeszcze inny problem. Każdy osobnik rodzaju ludzkiego widzi to samo, ale nie tak samo, tylko troche inaczej i wcale nie myślę tu o daltonistach.
    Jacek

  6. #6

    Domyślnie

    po raz kolejny pojawia sie porownanie nikona i canona - juz bylo wiele razy....
    boli mnie kolano czasem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •