Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Perełka z hipermarketu :D

    Poszedłem ostatnio uzupełnić zapas alkoholu do Selgrosa i ku mojemu zdumieniu natknąłem się tam na taką zakurzoną, przez nikogo niechcianą bidulkę w promocyjnej cenie 305 zł brutto - z litości szybciutko ją przygarnąłem:


    Jest to wycofywany HP OfficeJet Pro K550dtn - wydajna atramentowa drukarka biurowa A4 z podajnikiem na 250 kartek, dodatkowym podajnikiem na 350 kartek, modułem dupleksera i kartą sieciową. W tej chwili została zastąpiona modelem K5400dtn (cena ok. 1000pln brutto), który różni się od niej chyba tylko numerkiem na obudowie.

    Co jednak naprawdę istotne - to maleństwo nadziane jest czterokolorantową, pigmentową Viverą!

    Z uwagi na brak rozbielonych kolorantów i dwóch rodzajów czerni nie jest to jakiś megahiperfotograficzny wypas, w światłach widoczna jest granulkowatość, ale pod względem dynamiki jest to typowa pigmentówka - kolory są pięknie wysycone a czernie smoliste.

    Na firmowym papierze HP, korzystając z zarządzania barwą sterownika drukarki (bo profilu dlaczegoś nigdzie nie ma) udało mi się uzyskać zaskakująco dobrą zgodność kolorymetryczną - oceniałem ją wprawdzie wyłącznie wizualnie, ale naprawdę jest zadziwiająco dobrze.

    W Selgrosie mają jeszcze kilka sztuk - polecam
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 16-05-2008 o 10:27

  2. #2

    Domyślnie Odp: Perełka z hipermarketu :D

    wygląda bardzo ładnie
    A nie widziałes tam (albo gdzies indziej) jakiejś bidulki na format A3 do przygarnięcia
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  3. #3

    Domyślnie Odp: Perełka z hipermarketu :D

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    wygląda bardzo ładnie
    A nie widziałes tam (albo gdzies indziej) jakiejś bidulki na format A3 do przygarnięcia
    No niestety, na K550dtn za trzy stówki festiwal cudów się skończył...

  4. #4

    Domyślnie Odp: Perełka z hipermarketu :D

    Co jednak naprawdę istotne - to maleństwo nadziane jest czterokolorantową, pigmentową Viverą!
    A czy inne drukarki HP z miłą naklejką oznajmiającą to samo też obowiązuje wypluwanie akceptowalnych wyników? Bo właśnie się zastanawiam czy naprawdę potrzebuję na mojej liście zakupów produktów Epsona za niemałą kasę.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Perełka z hipermarketu :D

    Nie czarujmy się - Epson R800 to to nie jest. Natomiast na firmowym papierze HP da się tym jednak wydrukować zupełnie przyjemne i kolorymetrycznie zgodne zdjęcie. Kwestia czego się od drukarki oczekuje - jeśli miałoby toto zabić jakością lepszą niż minilab, to jeszcze nie to.

    O ile mi wiadomo, Vivera to oznaczenie tuszy HP typu pigmentowego, więc każda drukarka z takimi wkładami powinna dawać przyzwoite rezultaty.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Perełka z hipermarketu :D

    Kwestia czego się od drukarki oczekuje - jeśli miałoby toto zabić jakością lepszą niż minilab, to jeszcze nie to.
    Jeszcze nie teraz. Chwilowo interesuje mnie po prostu amatorskie drukowanie sobie fotografii raz za czas. Czyli widzę, że powinna dać radę.

    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Perełka z hipermarketu :D

    Powinna

    Jako ciekawostka - zrobiłem małe porównanie barwnikowych i pigmentowych tuszy HP. Wydrukowałem sobie taki teścik:

    Na górze mamy wydruk z pigmentowej HP K550, na dole z barwnikowej HP 5610. Oczywiście zdjęcie nie oddaje idealnie tego, co widać na wydrukach (np. draperia na wydruku z K550 wizualnie jest nieco jaśniejsza, nieźle odpowiada wzorcowi), ale w miarę widać różnice w uzyskiwanych maksymalnych gęstościach i kontrastowości wydruku:

    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 18-05-2008 o 16:40

  8. #8

    Domyślnie Odp: Perełka z hipermarketu :D

    Witam..
    Dla chetnych z okolic Bielska, w Sarnim Stoku ta sama drukara jest w podobny sposob potraktowana na stoisku wyprzedazowym, alejka glowna Carefoura zaraz za regalami z agd . Cena 199 brutto, kompletna z gwarancja... Wracajac z weekendu wpadlismy po jakies potraviny i po drodze sie z nia spotkalem..
    Pozdrawiam Patryk
    00000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000000000000000000000000000000

  9. #9

    Domyślnie Odp: Perełka z hipermarketu :D

    to napiszcie jeszcze, czy w tych promocyjnych egzemplarzach jest tusz i ile go jest - pełne zasobniki czy takie "do sprzedaży", bo podejrzewam że może być drogawy
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •