Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie

    Qrna!
    Z taką rozdielczością widzę zastosowanie dla ...dermatologa
    z jakim szkłem ?
    pozdrawiam Krzysiek

  2. #2
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    28-70 2.8D

  3. #3

    Domyślnie

    No i znowu niedoswietla Kilku smutasow bedzie znowu niepocieszonych. Dzisiaj wpadl mi w rece nowu "numer" miesiecznika komputerowego Foto Video cos tam cos tam, wydany przez Vogla. To juz piaty chyba numer. W tym Radek rozbiera NEF-y, przy okazji akcentujac ze D70 programowo niedoswietla - uwaga o 0,7 dzialki... Nie byloby w tym nic zlego gdyby nie to ze pozniej pokazal pliki po przejechaniu ich PSujem. Byc moze to jakosc druku, ale surowy plik wygladal lepiej niz po akcji...

  4. #4

    Domyślnie

    NO wlasnie Pitrus jak jest z tym niedoswietlaniem.Ja mam teraz +0.3 EV ustawione zawsze.Good or no good??
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  5. #5
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak wtedy gdy porownywal surowego NEFa z obrobionym przez soft jpgiem z D20 ? Coz...Radek jest niestety typem rozmowcy ktory nie dopuszcza mozliwosci by nie mogl miec racji...i widac ze za wszelką cenę forsuje swoje wieloma metodami No ale coz, widac ten typ tak ma...poprzez ten szum zrobil Nikonowi swietną reklamę

  6. #6

    Domyślnie

    Filozofia fotografii wedlug Nikona faktycznie oscyluje w okolicach niedoswietlenia (skala histogramu jest przesunieta w lewo). Pisanie jednak ze to przypadlosc nie jest wlasiwe. Osobiscie wole zdjecia lekko niedoswietlone skorygowac niz przepalone programowo kasowac. Poniewaz nie korzystam z matrycy niemal wcale (CW), nie ustawiam niczego na stale. Kieruje sie histogramem po korekcji dopiero wtedy gdy musze jej uzyc. 0.7 na stale w D70 wrzucic moze jedynie szleniec badz onanizator sprzetowy. Na 100% nie fotograf.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Osobiscie wole zdjecia lekko niedoswietlone skorygowac niz przepalone programowo kasowac.
    Exactly. To chyba najbardziej lakoniczne resume, jakim można by sławny temat posumować i zamknąć.

  8. #8

    Domyślnie

    pozwolcie, ze ja go ponownie otworze...
    jestem "nowy" przesiadlem sie z Canona i ... wyobrazcie co sobie teraz mysle...
    to ze d70 jest czarny nie jest powodem aby sie anonizowac )
    to ze niedoswietla jest chyba fatalna pomylka i niedopatrzeniem tworcow. Uczyc sie na pamiec parametrow i uzywac trym M to tez bzdura - w koncu do tego ten aparat nie jest stworzony ! mam jeszcze 5 dni i moge go zamienic na 20d z doplata ... mysle....

  9. #9

    Domyślnie

    Jarku, wykonalem tym aparatem sporo zdjec. Poznalem go juz w stopniu na tyle powaznym abym mogl stwierdzic ze na pewno nie jest to nieprzewidywalna konstrukcja. Dobre zdjecie to wypadkowa swiadomosci autora i mozliwosci aparatu. Jesli wiec mowimy o braku dobrych zdjec to kuleje jedna ze stron tej wypadkowej. Podsune niniejszym inna teorie, mianowicie sa pewne preferencje obrazowania poszczegolnymi aparatami. Bardzo trudno nam dopasowac postrzeganie w odniesieniu do nowego aparatu wzgledem innego, z ktorego zrezygnowalismy. Jesli przez te kilka dni uznasz ze Nikona daje Ci obraz gorszy jakosciowo niz Canon, nie zastanawiaj sie, zmieniaj. Mnie w Nikonie bardzo pasuje sposob obrazowania koloru. Wiernosc jego oddania. Na reszte ekspozycji mam 100% wplyw i nie zraza mnie twierdzenie o niedoswietlaniu kadrow. Swiadoma fotografia polega na odpowiednim wykorzystaniu potencjalu jaki mamy w reku. Nic wiecej.

  10. #10

    Domyślnie

    Po zajrzeniu do EXIFa zauważyłem co następuje:
    1) Ma ISO 100
    2) Umieszcza ISO w standardowym polu w EXIFie.
    Pozdrawiam,
    Krakus
    D70|kit|N AF50/1,8|N AF 70-210/4-5,6|N AF 85/1,8|SB-800

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •