Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie F80 a obiektywy USM

    Witam serdecznie, proszę o odpowiedż jak dla laika jaki jestem Zakupiłem N80 - nówka + 50 1,8 + battery pack. Zamierzam rozszerzyć obiektyw do F80 o zooma. Czytałem wypowiedzi Szanownych Państwa o obiektywach z USM i bez tego. Jaki to ma wpływ na współpracę z F80 biorąc pod uwagę szybkość ostrzenia??? Jeżeli pytanie jest nieprecyzyjne proszę o wyrozumiałość.. .
    Nikoś N80 + MB16 + 50 1,8 + duży apetyt na kolejne zakupy

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    BYNIEK,

    Obiektyw z silnikiem USM będzie świetnie i szybko ostrzył z F80. Najlepiej noże i nożyczki

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze szkla nikona nie maja USM tylko SWM a co do szybkosci to bedzie szybciej jakies 2,3 razy

  4. #4

    Domyślnie

    Z f-80 uzywam Sigmy 17-35 DG HSM ,brzytwa.
    http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"

  5. #5

    Domyślnie

    USM to od tych na "C"
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  6. #6

    Domyślnie

    Sam siebie nazwałeś laikiem, więc jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z fotografią to w tej chwili takie obiektywy nie będą Ci potrzebne, ostrzą o wiele szybciej co dla amatora nie jest aż tak ważne. Zazwyczaj są to obiektywy o dobrej optyce i solidniejszej budowie, a tym samym znacznie droższe od normalnych. Wybór należy do Ciebie.

  7. #7

    Domyślnie

    nie kumam takich odpowiedzi... i co z tego ze ktos jest laikiem? nie wolno mu zadac pytania? nie wolno mu szkiel uzywac, bo te z SWM zarezerwowane tylko dla profi? Moze gosc ma kase na takie zabawki, a focic bedzie swojego biegajacego bobasa. Wolno mu do cholery, a nam (Tobie) nic do tego...
    forum.niekojarze.pl

  8. #8

    Domyślnie

    SWM, USM, HSM - to to samo tylko innych producentow, chodzi o silnik ultradzwiekowy do napedu AF.

    F80 z SWM dziala o niebo przyjemniej, nie ma wnerwiajacego odglosu wiertarki, dziala tez szybciej oraz pewniej.

  9. #9

    Domyślnie

    SWM USM i HSM to niby to samo ale nie dokladnie, o ile USM canona i SWM nikona potrtafi bys koszmarnie szybki lub przynajmniej szybki to z HSM sigmy bywa roznie... przyklad 70-200/2,8HSM generalnie dziala prawie tak ja nikonowski odpowiednik srubokret

  10. #10

    Domyślnie

    fridrih, Niestety zgodzic sie nie moge ,z S 2 PRO Fuji dziala rewelacyjnie !!!
    http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •