Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Epson Stylus Pro 3800 - oprogramowanie

    Mam pytanie do użytkowników tej drukarki. Mam możliwość zakupu tej drukarki ale bez dołączonego oprogramowania. Zastanawiam się czy będę w stanie ściągnąć cały software ze strony Epsona. Z tego co zauważyłem to nie ma na stronie epsona Stylus RIP Professional.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Epson Stylus Pro 3800 - oprogramowanie

    z tego co mnie pamięć nie myli to RIP Epsona jest opcjonalny i można go dokupić. Nie jest dodawany z zestawie z żadną drukarką ( no chyba, że promocja jakaś ).

    Tak czy inaczej jest to w pełni płatne oprogramowanie, którego nie znajdziesz na www.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Epson Stylus Pro 3800 - oprogramowanie

    No właśnie też się trochę zdziwiłem, ale w sklepowych opisach tej drukarki RIP jest opisany jako załączony soft, razem z innymi np Color Base.
    W zasadzie bez RIP-a też można się obejść lub tak jak piszesz, dokupić.
    Zastanawiam się tylko jeszcze czy jak ściągnę wszystkie sterowniki ze strony Epsona to czy wszystko mi będzie działało jak bym wgrywał cały soft z dysku instalacyjnego. Pewnie tak, ale potrzebuję jeszcze zasięgnąć opinii innych forumowiczów. Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Epson Stylus Pro 3800 - oprogramowanie

    Podczas przejścia z tuszu czarnego foto na czarny mat sterownik drukarki wymusza czyszczenie głowicy drukującej. Mam pytanie w związku z tym, czy są przeczyszczane wszystkich kolorów dysze czy tylko czarne ?

  5. #5

    Domyślnie Odp: Epson Stylus Pro 3800 - oprogramowanie

    RIP na pewno jest opcjonalny.

    Sterowniki w internecie na bank są wszystkie.

    Co do czyszczenia się nie wypowiem, bo nie miałem przyjemności z 3800, ale znając Epsona to pewnie czyści wszystkie (żrąc tusz)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •