Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Cztery dni - cztery zamki cz.II

    No i druga część.

    Dzień 3. Zamek Kliczków. Niestety pogoda taka sobie.

    1. Kliczków całość.

    2. Dwie wieże.

    Dzień 4. Zamek w Płakowicach, Lwówek Śląski.

    3. Tradycyjnie od frontu.

    4. A to dziedziniec.

    No i byłoby na tyle, gdyby nie dodatki, o których nie sposób nie wspomnieć.

    5. Nowogrodziec. Ruiny klasztoru, w tle wieża kościelna.

    6. Nowogrodziec. Wnętrze wspomnianego klasztoru.

    7. Legnickie Pole. Kościół Św. Jadwigi.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  2. #2

    Domyślnie Odp: Cztery dni - cztery zamki cz.II

    a cóż tutaj tak głucho...?
    1,2,5 i 7 wymagają chyba lekkiego prostowania, dodatkowo na 1 możnaby ciut rozjasnić ten krzak na 1szym planie - teraz jako dość ciemna plama trochę dominuje budowle w tle.
    Moje klimaty to zdecydowanie 4 i 6 - czyli detale. Ja chyba poszłabym dalej z obróbką - ale to ja. Fajną wycieczkę miałeś.
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  3. #3

    Domyślnie Odp: Cztery dni - cztery zamki cz.II

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    Moje klimaty to zdecydowanie 4 i 6 - czyli detale. Ja chyba poszłabym dalej z obróbką - ale to ja. Fajną wycieczkę miałeś.
    Dziękuje Ci, że przerwałaś tę zmowę milczenia .
    Na 4, jeżeli chodzi o obróbkę, to przeszedłem sam siebie. Wyprostowałem i mocno rozjaśniłem prawą stronę. Niestety, jestem z tych, którym znacznie większą przyjemność sprawia robienie zdjęc, niż ich obrabianie. Tak, że poza poziomami, nasyceniem i kontrastem rzadko robię cos więcej (bardziej jednak z powodu braku czasu, niz chęci).

    Pozdrawiam.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  4. #4

    Domyślnie Odp: Cztery dni - cztery zamki cz.II

    To że jest krzywo to wiesz, więc przydałoby sie prostowanko
    Na jedynce jest jak dla mnie za mało góry a za dużo dołu i ten krzak mocnym punkcie przeszkadza tym bardziej że jest czarny. Na dwójce mam podobne uwagi czyli za dużo dołu z uciętym krzakiem
    Trójkę trzeba by lekko wyprostować
    Czwórka jest niezła ale też do wyprostowania
    Szóstka jest całkiem fajna tylko przydałoby się zlikwidować ten przepał na końcu
    Pięć i siedem mi w ogóle nie leżą

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  5. #5

    Domyślnie Odp: Cztery dni - cztery zamki cz.II

    moi poprzednicy już napisali o uwagach, ja tylko napiszę że w przewazającej większości fotek podobaja mi się kadry i kolorki


    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Odp: Cztery dni - cztery zamki cz.II

    Dziękuję bardzo odwiedzającym.
    Za krzaki przepraszam, ale wyciąć się ich nie dało , Sabina nie dała rady doświetlić, żeby ratować mleczne niebo, bez połówki, musiałem lekko zdjąć ekspozycję. Niestety warunki były trudne i następnym razem bez połówki chyba się nie ruszę. Niebo na 2 nie było ciekawe wyżej, więc jest trawa.
    Co do prostowania i głębszej obróbki. Jestem gościem, który nie spędza godzin przed komputerem (pewnie z racji posiadania rodziny i pracy), robię to rzadko i bardzo oszczędnie. Tym niemniej dziękuję bardzo za uwagi, zdaję sobie z niedoskonałości, ale nie obiecuję poprawy .
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •