Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    mlody21
    Gość

    Domyślnie Fotografowanie Na Rajdach... Pytanie

    Witam mam pytanie odnośnie robienia zdjęć na rajdach , jaki jest optymalny czas naświetlania dla zdjęć w pogodny dzień bez lampy błyskowej z ciemnym obiektywem bo 5,6 przy 55 mm.Chciałbym zamrozić zdjęcie jadącego samochodu a czasy rzędu 1/500 nadal powodowały rozmycia... może poprostu ten obiektyw całkiem się do tego nie nadaje... a może to poprostu ja nie umiem tego zrobić ??

  2. #2

    Domyślnie Odp: Fotografowanie Na Rajdach... Pytanie

    Możesz opisać lepiej sytuację zdjęciową? Jak daleko byłeś od samochodu w momencie robienia zdjęcia? W jakim kierunku względem Ciebie poruszały się auta? Opisz też ustawienia autofocusa (czy włączyłeś tryb AF-C i dynamiczne śledzenie?). Bez tych informacji trudno wyrokować...
    Pozdrawiam, Jan Zieliński
    HW: D200, S10-20/4-5.6, N24-70/2.8, S70-200/2.8, SB-600
    www.gtfoto.pl

  3. #3
    mlody21
    Gość

    Domyślnie Odp: Fotografowanie Na Rajdach... Pytanie

    Chyba już wyjaśniłeś mi troche swoim pytaniem bo widze teraz że włączyłem dynamiczne śledzenie ale ustawienia autofocusa zostawiłem AF-S heh i blokował mi ostrość dużo wcześniej...cóż dopiero się ucze:P , mam jeszcze jedno pytanie jak wygląda sprawa fotografowania właśnie poruszającego się szybko samochodu w dobrych warunkach oświetleniowych z lampą błyskową pomaga czy nie?? bo słyszałem różne opinie i niewiem czy warto wydawać na sb600??

  4. #4

    Domyślnie Odp: Fotografowanie Na Rajdach... Pytanie

    Lepiej lepsze szkło chyba kupić - i rczej nie używac trybu dynamicznego śledzenia przy samochodach
    I walk through the valley of death, I will fear no evil,
    for I am the baddest, meanest mother fucker in the valley
    www.marcinmichno.com

  5. #5

    Domyślnie Odp: Fotografowanie Na Rajdach... Pytanie

    Na początku raczej nie ma co kombinować z lampą.

    DXT - mmmm... czemu nie używać trybu dynamicznego?
    Pozdrawiam, Jan Zieliński
    HW: D200, S10-20/4-5.6, N24-70/2.8, S70-200/2.8, SB-600
    www.gtfoto.pl

  6. #6

    Domyślnie Odp: Fotografowanie Na Rajdach... Pytanie

    odie - lubi sie mylic zwlaszcza przy szybkich obiektach
    I walk through the valley of death, I will fear no evil,
    for I am the baddest, meanest mother fucker in the valley
    www.marcinmichno.com

  7. #7

    Domyślnie Odp: Fotografowanie Na Rajdach... Pytanie

    A to muszę potestować.
    Pozdrawiam, Jan Zieliński
    HW: D200, S10-20/4-5.6, N24-70/2.8, S70-200/2.8, SB-600
    www.gtfoto.pl

  8. #8

    Domyślnie Odp: Fotografowanie Na Rajdach... Pytanie

    Na Rajdach to ja bym nie zamrażał ruchu, szczególnie na rajdach...


    Możesz poczytać tu trochę http://www.fotografuj.pl/Article/Panoramowanie/id/30
    Tam jest przykład fotki z panoramowaniem i zamrożeniem ruchu (1/5000s).
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #9

    Domyślnie Odp: Fotografowanie Na Rajdach... Pytanie

    Zastanawia mnie, skąd w narodzie takie przekonanie, że musi być koniecznie panoramowanie, żeby było 'dynamicznie'. Otóż nieprawda - można zrobić świetnie zdjęcia oddające dynamikę bez panoramowania. Przykład przytoczony w artykule, do którego dałeś linka, pokazuje różnicę między złym zdjęciem a niezłym zdjęciem, a nie między zdjęciem w którym DOBRZE zastosowano zamrożenie sceny i takim, w którym wkorzystano panoramowanie. To dwie różne kwestie.
    Pozdrawiam, Jan Zieliński
    HW: D200, S10-20/4-5.6, N24-70/2.8, S70-200/2.8, SB-600
    www.gtfoto.pl

  10. #10

    Domyślnie Odp: Fotografowanie Na Rajdach... Pytanie

    Cytat Zamieszczone przez odie Zobacz posta
    Zastanawia mnie, skąd w narodzie takie przekonanie, że musi być koniecznie
    Ależ ja nie twierdzę, że musi być koniecznie. Ale na Rajdach trzeba oddać dynamikę. Czy przy pomocy panoramowania czy też w innej postaci. Wszystko zależy od miejsca na rajdzie, gdzie się fotografuje, co się chce pokazać, itp.
    Panoramowanie (po wyrobieniu ręki) jest takim najprostszym sposobem oddania klimatu/dynamiki rajdu/wyścigu.

    Na przytoczonej stronie jest z kolei przykład, że do zamrożenia ruchu może być na rajdzie potrzebny czas do 1/5000. Ale też zależy to znowu gdzie fotograf stoi.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •