Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie 24mmAIS kontra 28mmAIS

    Czy ktoś z Was drodzy forumowicze miał przyjemność robić fotki tymi obiektywami?? Z tego co wiem oba mają CRC z tym że 28mm deopiero od wersji AIS. Chodzi mi o porównanie tych obiektywów pod względem ostrości. Mechanika jest w obu podobno super. Różnica w szerokości widzenia niewielka... tak myślę.

    Poradźcie co wybrać? Chciałbym by była to naprawdę żyleta na każdej w miarę możliwości przysłonie. Aaaa mam na myśli oczywiście wersje ze światłem 2.8

    Proszę podzielcie sie opiniami i wrażeniami podczas używania tego sprzętu.

    Ps. Podłączę któryś z nich do FM2n[/b]

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Mam nikkora 28/2.8 Ais. Faktycznie jest ostry, ale niestety nie mam osobistych doświadczeń z 24/2.8, więc nie mogę porównywać. W testach photodo nikkor 28/2.8 otrzymał notę 4,1; a nikkor 24/2.8 nieco mniej, bo 3,9. To niewiele, ale jednak.
    Według opinii użytkowników w photozone nikkor 28/2.8 jest najwyżej ocenionym obiektywem szerokokątnym nikona. Z wynikiem 4,37 jest lepszy nawet od nikkora 35/2.
    Ja o tej 28/2.8 nie mogę nic złego napisać. Mam bardzo dobrego zoom nikkora 24-50/3.3-4.5D, ale manualna 28/2.8 rozwala go pod każdym względem. A przecież ten zoom to najostrzejszy nikkor zaczynający się od ogniskowej 24.

    Co do szerokości, to wbrew pozorom różnica między 28mm a 24mm jest spora. Moim zdaniem niewielkie niuanse w ostrości powinieneś brać pod uwagę dopiero po wcześniejszym upewnieniu się, jak szerokiego obiektywu potrzebujesz.

    Ps. Jak jesteś poważnie zainteresowany zakupem 28/2.8 to napisz do mnie. Kupuję 24/2, więc tego prawdopodobnie sprzedam.

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •