Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    w takiej kolejnosci: 2,5,3 i kolejne dwojeczka moze troszke za duzy ma balagan w tle, ale modelka i tak zmusza skupianie wzroku na sobie, bardzo ladnie pozuje: naturalnie i z ogromnym wdziekiem, ogromny plus, wlasciwie to piatka z plusem i dla fotografa i dla modelki

    Pozdrowka
    Jacek

  2. #12

    Domyślnie

    2 , 3 , 1 i 5 w tej kolejnosci.
    #2 przede wszystkim modelka "wyszla" najladniej i do tego ta gra klatek-prostokatow-czy Bogwieczego lacznie z prostokatnymi elementami paska - wszystko swietnie zagralo .
    Pozdrawiam
    Waldek
    ---------------------
    www.foto-front.com


    aparat i psy

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    ja też uważam, że była naturalna. To jej pierwsze zdjęcia, nie miała nic z pozy o której pisze pebees. Na pierwszej sesji modelki zawsze są przejete, zdenerwowane, nie grają gwiazd. Inne jej fotki - wszystko z tej samej sesji:
    http://studio-jj.com.pl/?id=16&m=ola_h_174
    nie chciałem wiecej tego tu dawać, bo w regulaminuie określa sie chyba ilośc zdjęć do 5.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Na innych zdjęciach z tą modelką masz takie oczojebne, śliczne żółte tło.
    Aby uzyskać taki efet to należy podswietlić tło od tyłu czy z przodu- światłem bezpośrednim, czy może przez softbox, albo inne takie ? Ile lamp trzeba użyć i jakiej mocy aby takie tło oświetlić w ten sposób.
    Kłaniam się uniżenie i dziękuję za odpowiedż.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak
    Kłaniam się uniżenie i dziękuję za odpowiedż.
    nie odpowiem CI na zadane pytania, jednak ostatnie Twoje słowa to chyba ciutke przesada, jesteśmy chyba tu po to żeby się uczyć, i komuś przekazać doświadczenia mam nadzieje ze to jednak jako żart było
    soko

  6. #16

    Domyślnie

    nic nie rozumiem?
    poprosiłem grzecznie Jacka _Z o odpowiedż na moje pytanie?

    [ Dodano: Pią 14 Kwi, 2006 ]
    kłaniać się ndk I, ~am się, ~asz się, ~ają się, ~aj się, ~ał się
    1. «pochylać się, kiwać głową, zdejmować nakrycie głowy na znak przywitania, pożegnania lub podziękowania; składać ukłon»
    Kłaniać się uniżenie.
    Kłaniać się w pas, do ziemi.
    Kłaniać się skinieniem głowy.
    Kłaniać się kapeluszem.
    Kłaniać się znajomym.
    Kłaniam się, kłaniam się pięknie, uniżenie itp. «formułka wypowiadana przy powitaniu lub pożegnaniu»
    2. «przesyłać wyrazy pozdrowienia, uszanowania listownie lub przez osobę trzecią»
    Kłaniajcie się im od nas.
    3. «zabiegać o czyjeś względy, korzyć się, okazywać cześć, przypochlebiać się komuś»
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    To jest normalne papierowe tło szerokości 2,7 m, jakieś 1,5 m za modelką.
    pada na nie swiatło od przodu od dużej lampy (kwadratowy softbox 90x90) którą oświetlana była modelka i z drugiej lampy stojącej obok modelki, a świecącej tylko na tło. Tam była założona czasza o dość dużej średnicy z wrotami by nie swieciło na modelką. Widac lekką gradację na tle - lampa była na prawo od modelki i widać że z tej strony tło jest nieco jasniejsze. Tło było oświetlone słabiej niż modelka, w rzeczywistości ten żółty był jaśniejszy (i taki by był gdybym na niego dawał więcej światła). Na dziewczynę była jeszcze oczywiście kontra.
    Pracuję na lampach Elfo 1000 i 500 ws, moce skręcone na minimum i jeszcze dla osłabienia rzucam na reflektory jakies tiule itp. Mam na odwrót niż wszyscy - za dużo mocy w lampach, a nie za mało.
    różnica w pomierzonych na modelce i na tle światłach od tych trzech reflektorów jest niewielka - rzędu 1 przysłony. Tak robię w cyfrze. Na slajdach daję większe róznice a zdjęcia podobają mi sie bardziej. Cyfra ma inna tonalność niż slajd. Na slajdzie zakładam jak największe softbosky - ośmiokatny 140 cm. Ale on jest zupełnie mydlasty na cyfrze, nie daje kierunku swiatła i robiąc nikonem D ileśtam biorę mniejsze softboxy - 90 cm.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •