Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
  1. #1

    Domyślnie Podatki, cło i VAT - wydzielony

    PS.
    Pozwolę sobie na małe OT. To zastanawiające ile osób "trzepie kasę" na ślubniakach a jak niewielu z nich kupuje sprzęty na f.vat...

    EDIT: Jacek_Z
    Przepraszam, że w poście Pawła, ale on ten OT zaczął. Poniższe kilkadziesiąt postów wydzieliłem z wątku : http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=57312
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-05-2008 o 11:57
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #2

    Domyślnie Podatki i cło - wydzielony

    Cytat Zamieszczone przez egoiste Zobacz posta
    jak sie bardziej oplaca sprowadzic ze stanow niz odliczyc VAT ... to rachunek jest prosty
    Pokaż mi miejsce gdzie kupisz sprzęt taniej niż z polskiej dystrybucji pomniejszony o podatek VAT i podatek dochodowy to Ci przyznam rację
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3

    Domyślnie Odp: Przeskok jakościowy na D3 - śluby

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Pokaż mi miejsce gdzie kupisz sprzęt taniej niż z polskiej dystrybucji pomniejszony o podatek VAT i podatek dochodowy to Ci przyznam rację
    Też bym chciał poznac to źródło...

  4. #4

    Domyślnie Odp: Przeskok jakościowy na D3 - śluby

    Cytat Zamieszczone przez egoiste Zobacz posta
    jak sie bardziej oplaca sprowadzic ze stanow niz odliczyc VAT ... to rachunek jest prosty...
    że co?

    Edit:
    No widzę, że te 'mądrości' także inni zauważyli

    Edit 2:
    Qrde - trafia mnie coś jak takie głupoty widzę. Np:
    Cena D3 - 14640 brutto (jest taka w wysokości 14649 - zdjąłem 9 pln dla łatwiejszych obliczeń)
    Natychmiast do odliczenia 2640 pln vat - zostaje 12000 netto z czego natychmiast do odliczenia 19% PD.
    Zostaje do wydania: 9720 pln
    Ostatnio edytowane przez samek ; 30-04-2008 o 21:48 Powód: Uzupełnienie.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Przeskok jakościowy na D3 - śluby

    egoiste, ale Pawłowi o te Twoje poważanie właśnie chodzi...
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  6. #6

    Domyślnie Odp: Przeskok jakościowy na D3 - śluby

    Cytat Zamieszczone przez egoiste Zobacz posta
    Samek , madrosci polegaja na tym , ze wiekszosc ludzi ,nie ma firmy i ma w glebokim powazaniu VAT i inne tego typu duperele ... i wtedy rachunek jest bardzo prosty
    Tylko że Ty pisałeś o firmach porównując odliczanie vat - co rozpoczęła, bardzo zresztą słuszna, uwaga Pawła. Zerknij dokładnie na poprzednią stronę.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Przeskok jakościowy na D3 - śluby

    Cytat Zamieszczone przez egoiste Zobacz posta
    Samek , madrosci polegaja na tym , ze wiekszosc ludzi ,nie ma firmy i ma w glebokim powazaniu VAT i inne tego typu duperele ... i wtedy rachunek jest bardzo prosty
    no właśnie... To co ta większość robi na weselach ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #8

    Domyślnie Odp: Przeskok jakościowy na D3 - śluby

    Jak to co? Zaniża ceny usług.
    Jacek

  9. #9

    Domyślnie Odp: Przeskok jakościowy na D3 - śluby

    Cytat Zamieszczone przez egoiste Zobacz posta
    Samek , madrosci polegaja na tym , ze wiekszosc ludzi ,nie ma firmy i ma w glebokim powazaniu VAT i inne tego typu duperele ... i wtedy rachunek jest bardzo prosty
    Niekoniecznie. Często korzystniej jest wziąść coś bez rachunku a jednocześnie taniej. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają na tyle różych kosztów że korzystają z możliwości zaoszczędzenia często niemałych pieniędzy przy zakupie bez rachunku. Oczywiście sprzetu foto nie da sie raczej w polsce kupić bez VAT-u. Podałem tylko taki przykład.
    NIKON...

  10. #10

    Domyślnie Odp: Przeskok jakościowy na D3 - śluby

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Pokaż mi miejsce gdzie kupisz sprzęt taniej niż z polskiej dystrybucji pomniejszony o podatek VAT i podatek dochodowy to Ci przyznam rację
    muszę cię zasmucić bo mam odpowiedz na to pytanie... ludzie mający rodzinę w londynie, wysyłają im pieniądze na d3(tam d3 jest tańsze o ok.2000-1500zł) Dają 100 zł w łapę kierowcy jakiegoś autokaru do polski i w polsce odbierasz.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •