Close

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 213
  1. #11

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    czy obiektyw jest "leniwy" czy nie? Załóżmy głowa lekko bokiem, zmieniasz położenie punktu AF z jednego oka na drugie. Czy AF zmieni odległość o te 1,5 cm? Śrubokręt zadziała?
    Nie wiem. Nie korzystam z trybu AF ze śledzeniem. Z resztą nie wiem też czy AF w moim matuzalemowatym D70 by zadziałał.
    N i L

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    bez śledzenia. AF w trybie S - priorytet ostrości.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    bez śledzenia. AF w trybie S - priorytet ostrości.
    Nie załapałem. Przeczytałem pytanie ale pomyślałem o przekadrowaniu zamiast, jak dokładnie napisałeś, zmianie pola AF . Tak. AF reaguje. Czyli pewnie i śledzenie by się udało.
    N i L

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    myślałem nie o zmianie pola AF, ale o użyciu tego samego pola i lekkim przekadrowaniu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    myślałem nie o zmianie pola AF, ale o użyciu tego samego pola i lekkim przekadrowaniu.
    to zależy od odległości przedmiotowej
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    portretowo - 2 metry powiedzmy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    myślałem nie o zmianie pola AF, ale o użyciu tego samego pola i lekkim przekadrowaniu.
    Z moich doświadczeń też mam wrażenie, że w przypadku śrubokręta (i f rzędu 1.4 i 2.0) brak jest właśnie tego minimalnego przeostrzenia (oczywiście całe czas to samo pole AF). Przy dużej skali odwzorowania GO staje się istotnie milimetrowa, a wtedy nawet centymetrowy ruch głową osoby fotogrofowanej może spowodować, że ostrośc np. ucieknie z oka. Nie wiem, jak to jest w przypadku lepszych korpusów, ale przy D80 jest ten problem. Przy F100, o ile pamiętam, już mniejszy. AF-S jest bardziej skłonny do minimalnych przeostrzeń.
    A wracając do sedna - kusi ten 135DC bardzo. Z uwagi na mój DX rozważam też 85/1.4 - większa możliwość wykorzystania światła zastanego w trudnych warunkach.
    Przyłączam się do próśb o zaprezentowanie sampli z efektami działania DC. W sieci jest tego trochę, ale zdjęcia pajacyków mało mnie przekonują. Wolałbym jakieś realne zastosowanie. Ciekawi mnie działanie DC pod słońce - do Mamiyi RB jest takie szkło, do ktorego są krążki dyfrakcyjne. Czy ten obiektyw przy ustawieniu słońca w kontrze za modelką jest w stanie wytworzyć efekt takiej mgiełki?
    D700, MB-D10, D80, MB-D80, N16-35/4G VR, N 24-70/2.8G, N18-200VR, N 70-200 2.8VR, N AF85 1.4D, T90 2.8, N50 1.8D, N24-85ED, SB-800, SB-600, SB-28DX, ringflash Delta, MF 055 XPROB

  8. #18

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    Nie jest to wprawdzie 135 a 105DC, ale o "lenistwo" posądzić go nie można. Zdjęcia robione na f/2 z odległości między 1,5 a 2 m. Efekt byłby bardziej spektakularny, gdyby piesek chciał posłuchać co się do niego mówi, ale zmiana odległości ostrzenia jest wyraźnie widoczna. Sytuacja pogarsza się wraz ze wzrostem odległości od modela, czego naturalnie należy się spodziewać.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    135 f2 Dc polecam po przesiadce ze 135 L nie czuje zebym cos stracil bardzo je lubie te 135 wystawil bym sampla na f2 z d3 ale mam net przez komorke wiec chwilowo ni dam rady natomiast zapewniam jest lepszy niz 85 na f2
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  10. #20
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz Zobacz posta
    135 f2 Dc polecam po przesiadce ze 135 L nie czuje zebym cos stracil bardzo je lubie te 135 wystawil bym sampla na f2 z d3 ale mam net przez komorke wiec chwilowo ni dam rady natomiast zapewniam jest lepszy niz 85 na f2
    Którego Nikkora 85mm masz na myśli? 85/1.4?

    Pozdrawiam

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •