dzieki
nie mialem do czynienia ze srednim formatem
dopiero to:
300 mm z pentacona jest ekwiwalentem na średnim obrazku!!! ogniskowej małoobrazkowej około 150 mm
wszystko mi wyjasnia
pozdro
olo
Szukaj
dzieki
nie mialem do czynienia ze srednim formatem
dopiero to:
300 mm z pentacona jest ekwiwalentem na średnim obrazku!!! ogniskowej małoobrazkowej około 150 mm
wszystko mi wyjasnia
pozdro
olo
Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
mam 300 na psix i w nikonie daje ok 450 i nic nie daje to ze jest na 6x6. na poczatku myslalem ze bedzie jasniejsz niz w pentagonie bo w koncu (tak mi sie na poczatku wydawalo) bedzie bral obraz ze samego szkla i bedzie mial duzy zapas. ale niestety nie ma tak dobrze. jedynym plusem psixa jest to ze przejsciwka ostrzy do nieskonczonosci i obiektywy odstaja na konkretna odleglosc od aparatu (nie jak niektore m42 ktore maja po 3cm dlugosci![]()
D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl
MC Zenitar 16/2,8
Ostatnio edytowane przez Marcin_P ; 12-07-2007 o 11:45
D80 | MB-D80 | 18-200 VR | 10,5/2,8 | B+W UV | SB-800 | DigiMate IIIx | ML-L3 | 2x Extreme III 2GB | Extreme III 4GB | Specialist 85 AW | Topload Zoom AW
1. TESSAR 2,8/50 CARL ZEISS JENA mam go do dziś z EXą 1C z 1985 roku
2. JUPITER - 37A/3,5 ( bo nie miałem lepszego poza ORESTEGOREM 200/4 )
Jednak D80 z kitem na długim końcu daje bardziej komfortowy obraz ( jaśniejszy ) w wizjerze niż EXA 1C z TESSAREM, czy PRAKTICA z PENTACONEM auto 50/1,8 generalnie te dwa ostatnie wymienione zestawy w mojej ocenie to psuje wzroku
Ostatnio edytowane przez wlopis ; 19-07-2007 o 17:33
SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2
Skontaktuj się z nami