Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34
  1. #31

    Domyślnie

    dzieki
    nie mialem do czynienia ze srednim formatem
    dopiero to:

    300 mm z pentacona jest ekwiwalentem na średnim obrazku!!! ogniskowej małoobrazkowej około 150 mm

    wszystko mi wyjasnia

    pozdro
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #32

    Domyślnie

    mam 300 na psix i w nikonie daje ok 450 i nic nie daje to ze jest na 6x6. na poczatku myslalem ze bedzie jasniejsz niz w pentagonie bo w koncu (tak mi sie na poczatku wydawalo) bedzie bral obraz ze samego szkla i bedzie mial duzy zapas. ale niestety nie ma tak dobrze. jedynym plusem psixa jest to ze przejsciwka ostrzy do nieskonczonosci i obiektywy odstaja na konkretna odleglosc od aparatu (nie jak niektore m42 ktore maja po 3cm dlugosci
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  3. #33
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Tarnowskie Dziury
    Posty
    13

    Domyślnie

    MC Zenitar 16/2,8
    Ostatnio edytowane przez Marcin_P ; 12-07-2007 o 11:45
    D80 | MB-D80 | 18-200 VR | 10,5/2,8 | B+W UV | SB-800 | DigiMate IIIx | ML-L3 | 2x Extreme III 2GB | Extreme III 4GB | Specialist 85 AW | Topload Zoom AW

  4. #34
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 199

    Domyślnie

    1. TESSAR 2,8/50 CARL ZEISS JENA mam go do dziś z EXą 1C z 1985 roku
    2. JUPITER - 37A/3,5 ( bo nie miałem lepszego poza ORESTEGOREM 200/4 )

    Jednak D80 z kitem na długim końcu daje bardziej komfortowy obraz ( jaśniejszy ) w wizjerze niż EXA 1C z TESSAREM, czy PRAKTICA z PENTACONEM auto 50/1,8 generalnie te dwa ostatnie wymienione zestawy w mojej ocenie to psuje wzroku
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 19-07-2007 o 17:33
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •