Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie drukowal ktos z D200 w formacie B1?

    drukowaliscie juz cos w takim formacie?
    jak tak to jakie efekty?
    Road to Manila

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie, co będziesz drukował Przy takim formacie z D200 wychodzi ci jakieś 90dpi - jest to zdecydowanie niebezpiecznie mało, ale nie jest powiedziane, że nie "obleci"...

  3. #3

    Domyślnie

    nie wiem co dokladnie ale chodzi o fotki dla coca-coli i obawiam sie ze "obleci" to zdecydowanie za malo
    Road to Manila

  4. #4

    Domyślnie

    Dla Coca-Coli? Może żarcie do zestawów, albo coś w ten deseń?

  5. #5

    Domyślnie

    jezeli cocacola to napewno jakies packshoty
    jednak obawiam sie ze D200 to za malo na taki format
    Road to Manila

  6. #6

    Domyślnie

    Tłukłem sporo żarła dla Coca-Coli z 4 i 6MP - było wporzo. Ale na tak duże powiększenia toto nie szło. Generalnie, jeżeli ma to być drukowane na ploterach wielkoformatowych, to bym się kompletnie nie przejmował i ciął z D200. Gorzej jeśli to mają być jakieś super-hiper plakaty z offsetu - mimo zasadniczo zbyt małej rozdzielczości D200 oczywiście też wyjdzie nienajgorzej, ale jeśliby jakiś b..c chciał się doktoryzować i oglądać toto z 15cm, to teoretycznie jest się do czego przyczepić.

  7. #7

    Domyślnie

    nie wiem co dokladnie ale chodzi

    ta informacja -to jednak podstawa bo jak wspomniał Czornyj
    na ploter -jak idzie na kasetony itp - to spokojnie, aż za wiele,
    no ale jak na piękny plakat na kredę - to juz troche gimnastykli
    w PS, ale dobry grafik przygotuje tak "swiecenia" że będzie tez OK.
    jednak bezposrednio z pliku cienko wyjdzie - powinni ci dac jakies
    techniczne załozenia...

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Wrocław/Mysłowice
    Posty
    29

    Domyślnie

    dokladnie tak jak czornyj powiedzial, jesli na ploter wielkoformatowy to spoko oko wystarczy (warunek: dobrze przygotowane pliki)!!!! plotery i tak z reguly nie obsuguja wiecej niz 150dpi (np taki HP designjet 800 42) - na takim systematycznie plotuje i puszczalem juz 70/50cm z D70s (polowke z tego co chcesz) - efekt zadowalajacy!!
    pozdrawiam
    G.
    a co sie beda chwolił..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot
    no ale jak na piękny plakat na kredę - to juz troche gimnastykli
    w PS, ale dobry grafik przygotuje tak "swiecenia" że będzie tez OK.
    A co mozesz zrobic w "swieceniach"? Zdjecie to zdjecie i wszystko co mozna zrobic na etapie rozbarwiania i naswietlania -- to co najwyzej -- spierd...ic.
    No chyba, ze zaswiecic w 50 lpi. Wtedy faktycznie nie bedzie widac, ze zbyt mala fotka... Tylko dlatego, ze raster bedzie wiekszy niz detale.
    i wlasnie to bedzie sie nazywalo tak jak chwile wczesniej to okreslilem...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    drukowano mi do offsetu z D70 na B1, ale zdjęcie zajmowało pół formatu. Czyli jakby B2.
    Z przeliczeń powierzchni i pikseli wychodzi jak D200 na B1.
    Wyszło trochę miękko, grafik się nie spisał, mógł lepiej obrobić plik. Ja dałem tylko plik (i był to .jpg, nie było fotografowanie w ogóle z myślą o offsecie).

    Zaraz po Łodzi bedą jeździły autobusy oklejone folią - zdjęcia modelki (też jpg)- dwa zdjęcia od zderzaka po dach - czyli jakieś 2 m wysokie. Ale to na ploterze. Też z D70.
    (Moze jak admin zobaczy to zrobi fotki tego i mi przyśle?)

    Dzisiaj był u mnie wizard36 i widział zdjecia z D70 druk offset na B1 ale to była wersja czaerno-biała. Bardzo dobre uważam.

    Miałem tez zabudowy stoisk targowych (z plotera) w gigantycznych rozmiarach z D70 z jpg, formaty 2x4 i 2x5 metrów. Ale tego nie widziałem na własne oczy jak wyszło. Podobno dobrze.

    Widziałem (i mam pliki) z D1 - matryca 3 MP, zdjęcie kiepskie, własciwie nieostre. Po obróbce mam tiff do formatu A3 w 300 dpi. Ideał, każdy włos wyrysowany idealnie, kolory, skóra - normalnie bajka (modelka przyszła mi pokazać co zrobiła dla greckiego Elle o ile dobrze pamiętam)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •