Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie Odp: D200 bez histogramów

    Cytat Zamieszczone przez sprocket Zobacz posta
    Jesli juz jestesmy w temacie histogramu to mialbym takie pytanko, kiedy ustawimy histogram na Higlight ( mrugajace przeswietlenia) to mozemy wtedy przechodzic do kazdego koloru R G B, rozumiem ze caly obraz RGB pokazuje nam przeswietlenie, a po co wyszczegolnione jest to na poszczegolne kolory?
    Po to, byś mógł zobaczyć, gdzie w obrazku jest przepał dla danego kanału.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 01-05-2008 o 00:04
    Krzysztof Paszkiewicz

  2. #12

    Domyślnie Odp: D200 bez histogramów

    No wlasnie - zadalem to pytanie dlatego ze zawsze na kazdym kanale mruga jednakowo.

  3. #13

    Domyślnie Odp: D200 bez histogramów

    Cytat Zamieszczone przez sprocket Zobacz posta
    No wlasnie - zadalem to pytanie dlatego ze zawsze na kazdym kanale mruga jednakowo.
    Jeśli się dokładnie przyjrzeć, to można zauważyć jednak różnice w zakresie mrugania. Wydaje się jednakowo, bo "przepał" często dotyczy wszystkich trzech składowych.
    Krzysztof Paszkiewicz

  4. #14

    Domyślnie Odp: D200 bez histogramów

    Tak tez myslalem ale wolalem sprawdzic
    Sugerowalem sie histogramem z D300 bo posiada on troszke wiecej funkcjii.

  5. #15

    Domyślnie Odp: D200 bez histogramów

    chlopaki jeszcze jedno pytanie
    bo przejrzalem cale menu i nie moge znalezc :/

    gdzie moge przestawic opcje zeby podswietlanie danych w wizjerze bylo caly czas włączone? w d200

  6. #16

    Domyślnie Odp: D200 bez histogramów

    Zauważyłem to (selektywne wyświetlanie przepaleń) przypadkiem i po pewnym czasie. Może ktoś podpowie, jak efektywnie z tych informacji korzystać?
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #17

    Domyślnie Odp: D200 bez histogramów

    jak sa przepały - to niedoświetlić. No chyba, że scena ma ogromna rozpiętość i jest też dużo czerni. To wtedy wybiera się (świadomie) mniejsze zło.
    Ja dlatego patrze nie na przepały, a na histogramy w kanałach. Bo jak sie da, to przesuwam histogramy do prawej. By wiedzieć czy mogę otworzyć przysłonkę muszę wiedzieć jak daleko od brzegu mam histogram.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie Odp: D200 bez histogramów

    Kyo - poswietlenie danych widac tak jak dlugo dziala swiatlomierz, mozesz ustawic na no limit, tylko powiedz poco

  9. #19

    Domyślnie Odp: D200 bez histogramów

    w d50 mialem caly czas włączone podswietlanie.
    A po to iż, mam wrażenie ze zanim wlaczy sie podswietlanie w wizjerze zebym mogl cos ustawic mijają wieki!
    nie moge zmienic pola AF jak nie jest podswietlony
    nic.
    dlatego musze to włączyc :P
    a nie wiem gdzie

    ach i jak robie zdjecie (dluzej naswietlam) to slysze cichutki pisk przez caly czas naswietlania
    to normalne?

    sorki za takie pytania, ale mam go od dzisiaj ^^

  10. #20

    Domyślnie Odp: D200 bez histogramów

    Cytat Zamieszczone przez Kyo Zobacz posta
    w d50 mialem caly czas włączone podswietlanie.
    A po to iż, mam wrażenie ze zanim wlaczy sie podswietlanie w wizjerze zebym mogl cos ustawic mijają wieki!
    nie moge zmienic pola AF jak nie jest podswietlony
    nic.
    dlatego musze to włączyc :P
    a nie wiem gdzie

    ach i jak robie zdjecie (dluzej naswietlam) to slysze cichutki pisk przez caly czas naswietlania
    to normalne?

    sorki za takie pytania, ale mam go od dzisiaj ^^
    "Tyknij" po prostu palcem spust migawki, aby uaktywnić system.
    A piszczą pewnie piksele na matrycy od ciężkiej pracy
    Mogę tylko pozazdrościć Ci wyczulonego słuchu.
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •