Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pomiar światła F80

    Witam

    Czy ktoś z was wie, jak duży obszar obejmuje pomiar punktowy w tym włąśnie korpusie?

    Rzecz w tym, że mierząc jakiś punkt w scenie, który wiem, że obecnie ma np. -1,5EV w trakcie pomiaru ma w rzeczywistości jakieś -0,5EV.... Zauważyłem, że dzieje sie tak za sprawą niedalekiego źródła światła..

    Zawsze sądziłem że pomiar punktowy, to punktowy, ięc punkt na który skieruje, będzie dawał wynik... No ale że każdy pomiar pynktowy u kazdego producenta (a nawet w każdej puszce) różni się (głównie rozmiarami), toteż pytam...

    Fotografuję głównie B/W używając F80 i nie płaczę z powodu błędów naświetlenia, ale zawsze warto wiedzieć coś, co nurtuje człowieka od dawien dawna

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Odp: Pomiar światła F80

    http://www.fotoamator.szm.sk/Technik...a-pompunkt.htm
    Tu masz dokładnie o Spocie a w F80 to 1% kadru

  3. #3

    Domyślnie Odp: Pomiar światła F80

    1% - tego potrzebowałem - dzięki wielkie..

  4. #4

    Domyślnie Odp: Pomiar światła F80

    F80 to swietny aparat, foce F80s od kilku lat, bezproblemowo, dlatego Twoj post "dal mi do myslenia", ale chyba nie zajme sie tym zbyt szcegolowo

  5. #5

    Domyślnie Odp: Pomiar światła F80

    Nie zajmuj

    Myślę, że problemem jest to, że używam głównie bardzo szerokich kątów i zbyt duży obszar łapię podczas pomiaru. Wystarczy zzoomować ile się da (do 35 mm, ale zawsze coś..) i wtedy pomiary wydają się nieco dokladniejsze...

    W sumie, to żaden problem, nieco dłużej mierzę, na większej ilości powierzchni dokonuję pomiaru, ale efekty są dobre, wiec nie ma nad czym płakać...

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •