Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Prosty portret

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie Prosty portret

    //EDIT
    BRAK ZDJĘCIA, wygasł zewnętrzny hosting. Zachęcamy do umieszczania zdjęć na hostingu forum.

    Będę teraz co jakiś czas wrzucać zdjęcia z ostatniej sesji. Sesja cała zrobiona z tylnym oświetleniem.
    Oto pierwsze.

    Dalsza część na:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=56922
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 21-03-2025 o 21:15 Powód: brak zdjęcia, wygasł hosting

  2. #2
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie Odp: Prosty portret

    Wygląda jak zdjęcie aktorki czy piosenkarki z lat 90'. Taka Madonna, Kylie albo Demi Moore 20 lat temu. Szczerze to przeszkadza mi brak równowagi w oświetleniu twarzy - kontrast między połową oświetloną a nie jest taki... niezdecydowany, ciut za ciemno a już bardzo nie podchodzi mi ten niebieski kolor na włosach po prawej stronie. Miałeś sporo lepsze prace na forum.

  3. #3
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie Odp: Prosty portret

    Cytat Zamieszczone przez puchbeary Zobacz posta
    Wygląda jak zdjęcie aktorki czy piosenkarki z lat 90'. Taka Madonna, Kylie albo Demi Moore 20 lat temu. Szczerze to przeszkadza mi brak równowagi w oświetleniu twarzy - kontrast między połową oświetloną a nie jest taki... niezdecydowany, ciut za ciemno a już bardzo nie podchodzi mi ten niebieski kolor na włosach po prawej stronie. Miałeś sporo lepsze prace na forum.
    Wszystkie te "wady" to bardzo dużo pracy włożyłem aby to osiągnąć, tak więc dzięki za uznanie. I dalej w tym kierunku będę robić bo nie lubię standardowego oświetlenia - main ze skosa z przodu, fill z przodu, itd, itp. Jak ktoś lubi oświetlenie z książek podręczników dla fotografów studyjnych to proszę bardzo. Można też białą lampą prosto w ślepia. Czy tak byłoby lepiej?

    Poza tym Puchbeary, znam Ciebie z Twoich poprzednich dość ciekawych prac. Spodziewałem się u Ciebie większej kreatywności na temat podejścia do oświetlenia.

  4. #4
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie Odp: Prosty portret

    swiatlo
    Nie napisałem że to wady. Pierwsza cześć - ta o zdjęciach z przed lat - to tylko luźne skojarzenie. Z moją nikłą wiedzą na temat pracy w studio i z oświetleniem studyjnym - wierz mi - nie śmiałbym nazwać czegoś wadą . To tylko subiektywna ocena zdjęcia które wkleiłeś.
    Jak pisałem wyżej - tak naprawdę to najmocniej przeszkadza mi ten niebieski kolor na włosach. Nie pasuje mi do portretu który zaprezentowałeś. Być może inny kolor ale nie niebieski... nie wiem.

  5. #5
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie Odp: Prosty portret

    Cała ta sesja jest wynikiem mojej obecnej fascynacji światłem całkowicie od tyłu gdzie z przodu mamy tylko ekran.
    Poza tym lubię puszczać różne kolory na włosy.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Prosty portret

    światło z obu stron ma zupełnie inny kolor, więc to nie mógł byc po prostu biały czy srebrny ekran, bo taki by nie zmieniał WB.
    teraz zauważyłem - u innych preferujesz naturalność, a ostatnie twoje prace nie są naturalne. Narzekałeś na plastik, teraz sam wygładzasz itd.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Prosty portret

    Sie zastanawiam sie...
    Hmmm, trochę kicz.


  8. #8

    Domyślnie Odp: Prosty portret

    swiatło przstań kombinować z oświetleniem i pisać ,że standardowe,podręcznikowe ustawienia oświetlenia ci nie pasują.Osobiście uważam że takie oświetlenie wypada na niekorzyćś tego zdjęcia.
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

  9. #9
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie Odp: Prosty portret

    Cytat Zamieszczone przez baku127 Zobacz posta
    swiatło przstań kombinować z oświetleniem i pisać ,że standardowe,podręcznikowe ustawienia oświetlenia ci nie pasują.Osobiście uważam że takie oświetlenie wypada na niekorzyćś tego zdjęcia.
    Te kombinacje światłowe wynikają z mojego długiego spędzania czasu na różnych galeriach. W ten sposób wyrabiam w sobie to co lubię i co potem staram się naśladować. Czy wypada na korzyść zdjęcia? Nie wiem, nie zastanawia mnie to. Tak naprawdę to nie interesuje mnie "korzyść zdjęcia". Interesuje mnie jedynie upodobanie sobie nawzajem.

    P.S. Na przyszłość obiecuję że w tytule wątka będę dawać ostrzeżenie - "Uwaga, tylne oświetlenie. Nie wchodzić kto nie lubi!". Czyli takie "content advisor". Takie coś co się daje żeby ostrzeć przed drastycznością. Aby mamusie tam swoich dzieci nie wpuszczały...

  10. #10

    Domyślnie Odp: Prosty portret

    Tu nie chodzi o tylne oświetlenie, ale o te fiolety i inne "kolorki".


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •