Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    pebees
    Gość

    Domyślnie D50 plus kit - kit?

    Ale nie od niego, a od mojego złomika Czyli jak się zachowuje D50 i 28-100? Jakies problemy z tymi całymi telecentrycznościami itp? Jak wyglądają zdjęcia? Ktoś może pokazać przykładowe zdjęcia?

  2. #2

    Domyślnie

    a czemu tak dziwnie, 28-100 to ekwiwalent 42-150 dla 35mm. jezeli nie masz jakiejs specjalnej potrzeby to sugerowalbym tania Sigme 18-50 DX. zadne cudo ale jak przymkniesz przyslone dwie, trzy dzialki, to co przy pelnym otwarciu sie nie podoba, znika, i tani i zeby zrobic cos szerzej nie musisz odchodzic 100 metrow.
    NO SMOKING. KOMBINEZON ONLY.

  3. #3
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Boguslaw B., a temu tak dziwnie, że od razu nie kupię (jeśli w ogóle kupię) cyfrówki z obiektywem i nie wiem czym jeszcze Myślałem, by kupić samo body, a za jakiś czas 18-70 czy może jeszcze jakiś inny. Dlatego tak dziwnie Aha - jeśli mówisz o sigmie 18-50 f/2.8 EX DG, to tania ona może i jest, ale nie dla mnie

  4. #4
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    pebees, jako standadu (do zakupu jakiegoś jasnego DXa) używam tamrona 28-75/2,8 i do zdecydowanej większości zdjęć wystarcza...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    ALF, to jednak nieco inna klasa obiektywów

  6. #6
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    jak się nie ma co się lubi... :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    mialem na mysli 18-50 3.5-5.6, tu mozna dostac nowy za $100
    NO SMOKING. KOMBINEZON ONLY.

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko nie kupuj Sigmy 18-50, ktora kolega opisal powyzej. Mialem kiedys ta sigme i nikkora 28-80. Nikkor bil sigme prawie we wszystkim, jedynie co dzialalo lepiej w sigmie to AF. Nie tyle skuteczniej co ciszej. Kiedys robilem porownianie tych szkiel i opisalem to na forum. Poszukaj w historii.

    Co do pomyslu 28-100 - jesli nie masz innego szkla to kup body i potestuj. Jak Ci fotki beda odpowiadac to spox, jak nie to kupisz sobie z czasem cos lepszego.
    Pozdrawiam
    tyniu
    -------------------------------------------------------------------------
    juz tylko cyfra

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •