Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: d70 a czerwony

  1. #1

    Domyślnie d70 a czerwony

    czy ktos wie czemu d70 przy czerwonym swietle tudziez z czerwonym filtrem straszliwie przeswietla

    przykladowo z 1/1600 robi sie 1/320

    z gory dziekuje

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Bo taki jest urok koloru czerwonego

  3. #3

    Domyślnie

    a czy wszystkie cyfry tak maja? czy tylko ten typ

  4. #4
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    To nie wina cyfry, tylko pomiaru światła, gdzieś kiedyś o tym czytałem, ze czerwony to jest 'najgorszy' kolor po prostu dla światłomierza Jeśli bzdurzę to proszę o sprostowanie

  5. #5

    Domyślnie

    Cos w tym czerownym faktycznie jest, bo moja Minolta gubila sie na koncertach, Nikona nie zdazylem jeszcze sprawdzic w czerwonej poswiacie...
    D90 | N50 1.8 | N18-105VR | N70-300 | N18-55 | SB-600
    www.canis.art.pl

  6. #6

    Domyślnie

    D50 ma tendencje do przeswietlania, dlatego uczeni w rzemiosle zelecaja ustawianie kontrastu na niski. Potem mozna go poprawic przy obrobce. Wypalonych szczegolow nie da sie uratowac, natomiast niedopalone latwo sie poprawia np w Adobe Photoshop Elements. Ze wzgledu na wlasnosci ccd czerwony wypala najszybciej.

    [ Dodano: Sob 08 Kwi, 2006 ]
    oprocz malego kontrastu korekcja -0.3 albo-0.6 rowniez pomaga
    NO SMOKING. KOMBINEZON ONLY.

  7. #7

    Domyślnie

    ostatnio miałem ten problem jak fociłem różyczki i zauważyłem przesycenie czerwonego i dziwne dziwactwa w pozostałej części ekspozycji więc trzeba brać poprawkę na czerwony
    "...pośród ślepców, jednookim królem byłem"

  8. #8

    Domyślnie

    u mnie podczas focenia czerwonych kwiatow na LCD wszystko bylo cacy, ale jak wrzucilem zdjecia na kompa, to w ogole nie bylo zarysu platkow. troche dziwne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •