Od pewnego czasu podczas używania m42 z d50, mam problem z ostrością przy otwartych przysłonach. Obiektyw to mir oraz helios. Co o tym sądzicie ? Celuje w numer 13. W wizjerze widać ostro, oraz potwierdzenie ostrości świeci (że jest ok.)
mir f/2.8

helios f/2

Jednak wycelowany obiekt wychodzi całkowicie nie ostry? Co się stało? Puszka padła?