Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Przedwiośnie nad rzeką

    Czołem!

    Może macie jakieś inne pomysły na kadr, obróbkę
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.


  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Czornyj, ciągle się przyłapuję na tym że asekurancko obrabiam fotki. Boją się przywalić kontrastu, kolorków...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kloseque
    Dzięki Czornyj, ciągle się przyłapuję na tym że asekurancko obrabiam fotki. Boją się przywalić kontrastu, kolorków...
    Nie przejmuj się, ja ciągle łapię się na tym, że zbyt agresywnie obrabiam fotki - przywalam kontrastem, kolorkami i potem wychodzą mi odpustowe makatki
    Do tego mam skrzywienie zawodowe, bo miesięcznie przygotowuję zwykle kilkaset zdjęć pod druk na papierze gazetowym, a tam kontrast musi być morderczy a barwy czyściutkie, inaczej wychodzi błoto.

  5. #5

    Domyślnie

    obróbka diametralnie rozna, 1:0 dla Czornego.
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Cytat Zamieszczone przez kloseque
    Dzięki Czornyj, ciągle się przyłapuję na tym że asekurancko obrabiam fotki. Boją się przywalić kontrastu, kolorków...
    Nie przejmuj się, ja ciągle łapię się na tym, że zbyt agresywnie obrabiam fotki - przywalam kontrastem, kolorkami i potem wychodzą mi odpustowe makatki
    Do tego mam skrzywienie zawodowe, bo miesięcznie przygotowuję zwykle kilkaset zdjęć pod druk na papierze gazetowym, a tam kontrast musi być morderczy a barwy czyściutkie, inaczej wychodzi błoto.
    To mi wystarczy ustawić się po środku - pomiędzy Twoją agresją a moją zachowawczością Do gazety fotek nie dają więc powinno być OK. Wiem, że często miewasz podobne pytania i prośby, ale napisz prosze co zrobiłeś (nawet w skrócie). Czy tylko suwaki w ctrl+m lub ctrl+l czy jeszcze jakieś maski itp.

    Będę wdzięczny. Z góry dzięki!

  7. #7

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego, że kadrowałem - tak, by optycznie lekko przesunąć linię horyzontu w dół, a brzeg rzeki w LD oprzeć o róg kadru.

    Następnie zwiększyłem kontrast krzywą [ctrl+m], której dokładnej konstrukcji niestety nie pamiętam, ale była dość nieskomplikowana - coś a'la pkt 140 na 200.

    Przywaliłem USM 500% na 0,3pkt

    Dodałem magentowego, trochę ukośnego grada w partii nieba, lekko zahaczając o rzekę (30%, multiply)

    Narzędziem Dodge (15% , shadows) sciemniłem fale na rzece w dolnej partii

    Narzędziem Burn (15%, lights) rozjaśniłem bliki na trawie, celem uzyskania efektu szronu

    Trawę lekko pociągnąłem color brushem (chyba 20-30%) na szmaragdowo-zielony, celem kompozycyjnego skontrapunktowania zielonej plamy w LD z wrzosową plamą w PG

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Zacznijmy od tego, że kadrowałem - tak, by optycznie lekko przesunąć linię horyzontu w dół, a brzeg rzeki w LD oprzeć o róg kadru.

    Następnie zwiększyłem kontrast krzywą [ctrl+m], której dokładnej konstrukcji niestety nie pamiętam, ale była dość nieskomplikowana - coś a'la pkt 140 na 200.

    Przywaliłem USM 500% na 0,3pkt

    Dodałem magentowego, trochę ukośnego grada w partii nieba, lekko zahaczając o rzekę (30%, multiply)

    Narzędziem Dodge (15% , shadows) sciemniłem fale na rzece w dolnej partii

    Narzędziem Burn (15%, lights) rozjaśniłem bliki na trawie, celem uzyskania efektu szronu

    Trawę lekko pociągnąłem color brushem (chyba 20-30%) na szmaragdowo-zielony, celem kompozycyjnego skontrapunktowania zielonej plamy w LD z wrzosową plamą w PG
    Wszystko cool tylko jak dla mnie za duzo USM. Swoja droga juz wiem dlaczego Canon jest ostrzejszy, bo wiekszosc obiektywow ma juz wbudowany USM :P
    D3-sta|16-85VR|105VR

  9. #9

    Domyślnie

    Racja, za dużo Ale musiałem przywalić, żeby trochę przewietrzyć to zdjęcie - niestety powyłaziło też artefaktowanie jpg i białka wokół gałązek, których w pierwszym momencie nie zauważyłem. No i to był machnięte tak szkicowo na szybko w 5 min., bez doktoryzowania się z detalu...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •