Szukaj
jak dla mnie syf na matrycy...grucha w rączki i przedmuchaj
"Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche
Servis Nikona w IRL nie poradził sobie z wyczyszczeniem mojego Nikusia więc biore sprawy w swoje rece i zaczynam rozbierać aparat.
NIKON D-70s, grip, Sigma 70-300, Sigma 24-70, Nikkor 28-80, SLIK PRO 700DX, COKIN, Extreme III i kilka filterkow
jeszcze pod myjką ciśnieniową można próbować![]()
ja bym jeszcze wepchnął koniec odkurzacza i sprawdził czy nie wyssie tych syfów
"Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche
mam rozebranego Nikusia filtr na zewnatrzm matryca zabezpieczona, tasiemki porozpinane i wszystko idzie ok. Jak mi powiecie jak dodac foto do forum to wam pokaze bo dokumentuje to zjawisko kompaktowym Soniakiem. Pozdro
NIKON D-70s, grip, Sigma 70-300, Sigma 24-70, Nikkor 28-80, SLIK PRO 700DX, COKIN, Extreme III i kilka filterkow
chetnie obejrzę, musisz wrzucić zdjęcie na zewnętrzny server np. imageshack.us i potem tam generują ci linka którego wklejasz po kliknięciu na ikonę dodania zdjęcia do posta
"Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche
też chętnie obejrzę jak to robisz (: tutaj link jak się wkleja foty http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=1358
Działa i ma sie swietnie. Wydaje mi sie ze sie powiodlo choc chwile to trwało. Liczylem sie z tym ze po nieudanej operacji sprzet wylądowałby w koszu a ja rozglądałbym sie za D-200 lub D-300 Foto 1. W takim stanie odebrałem z serwisu Foto 2. początek Foto 3. szlo swietnie (bo rozbieranie zawsze idzie świetnie) Foto 4. Owy filtr to ten jasnoniebieski prostokącik Foto 5. efekt pracy ale juz niestety przy sztucznym oświetleniu. Kartka papieru (krzyzyk w celu ustawienia ostrości) Dla niedoświadczonych (bo sam juz mam owe) dodam ze nie jest to takie proste. Chodzi o samo czyszczenie filtra AA. Nieczystości typu mikro wlosia niekiedy nie widac i trzeba sie przypatrywać pod roznym katem. Ponadto w takich warunkach usuniecie jednego syfu może powodowac naniesienie innego. Ja przetarłem filtr delikatna sciereczka antystatyczna a następnie przy strumieniu cieplego powietrza (suszarka do włosow) usuwalem to co zdołalem dostrzec za pomoca pedzelka z bardzo delikatnego włosia. Ciepłe powietrze i nadmuch miał na celu nie dopuścic do zaparowywania filtra i pomagac w stracaniu zanieczyszczen. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowane przez Rafal28 ; 20-02-2008 o 19:24
NIKON D-70s, grip, Sigma 70-300, Sigma 24-70, Nikkor 28-80, SLIK PRO 700DX, COKIN, Extreme III i kilka filterkow
Skontaktuj się z nami