Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 134
  1. #1
    loniu
    Gość

    Domyślnie Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Witam,

    Jako, że obiektyw ten jest ciekawą alternatywą dla osób, które robią "zdjęcia wakacyjne"; można mieć jeden obiektyw zamiast dwóch lub nawet trzech; sądzę, że warto podyskutować o jego możliwościach, zaletach i wadach.

    Sam stałem się posiadaczem tego obiektywu zaledwie kilka dni temu. Moje pierwsze odczucia:

    1. Wygląd zewnętrzny
    Zaskakująco mały przy schowanej lufie, sprawia wrażenie solidnego. Po wysunięciu wygląda naprawdę imponująco. Po przykręceniu do D50 całość wygląda nadal dość zgrabnie. Gorzej juz trochę z ergonomią- jego waga około 500g powoduje, że trzymanie aparatu o tak małym body staje się mniej komfortowe. Zastanawiam się nad zakupieniem gripa żeby mieć przeciwwagę.

    Ogólnie nie jest źle a tak duży zoom rekompensuje ten mały dyskomfort.

    2. Możliwości:
    Obiektyw na wbudowaną stabilizacje obrazu drugiej generacji - rewelacja udało mi się zrobić ostre zdjęcie w pomieszczeniu bez lampy przy czasie 1/25 zoom 200 NIEWIARYGODNE!!!!

    Stabilizacja ma 2 tryby Normal i Acctive. Podobno z monopodem w trybie acctive można robić ostre zdjecia na znacznie dłuższych czasach. Nie mam monopodia, więc nie próbowałem.

    Co do zoom to te ponad 11 razy to naprawdę sporo - elementy prawie niewidoczne przu 18 to na 200 wielkie i wyraźne obiekty. Można robić genialne portrety ze znacznej odległości. ważne jest to że możemy najpierw skadrować otoczenie na szerokim a po chwili juz mamy genialne zbliżenie - normalnie czekałaby nas zmiana obiektywu.

    Po pracy z kitowym 18-55 wydaje mi się, ze 18-200 znacznie fajniej rysuje. Nie jestem zawodowcem więc oczywiście nie potrafię tego uzasadnić ale zdjęcia bardziej mi się podobają.

    Jedyną wadą tego obiektywu jest trochę mała jasność 3,5-5,6. Co prawda można uznać, że stabilizacja jest swoistego rodzaju rozjaśnieniem ale chciałoby się mieć od 2,8.

    Z obiektywem jest jeszcze jeden problem - jego dostępność i szaleńcze ceny. Ja czekałem na obiektyw 3 miesiące i w końcu i tak kupiłem go po spekulanckiej cenie (kara za niecierpliwość). Na dzień dzisiejszy można go trafić za 3000zł . No cóż trochę to dużo...

    Postaram się pokazać już niedługo jakieś zdjęcia....


    Zapraszam do rozwijania tematu










  2. #2

    Domyślnie Re: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Cytat Zamieszczone przez loniu
    Obiektyw na wbudowaną stabilizacje obrazu drugiej generacji - rewelacja udało mi się zrobić ostre zdjęcie w pomieszczeniu bez lampy przy czasie 1/25 zoom 200 NIEWIARYGODNE!!!!
    To nie jest az tak niewiarygodne... Jak sie podniecalem VRem (pierwsza wersja) w 70-200, to udawalo mi sie zrobic nieporuszona fote na 1/10 s -- takze przy 200 mm.

    Cytat Zamieszczone przez loniu
    . ważne jest to że możemy najpierw skadrować otoczenie na szerokim a po chwili juz mamy genialne zbliżenie - normalnie czekałaby nas zmiana obiektywu.
    To spostrzezenie dotyczy chyba wszystkich mega-zoomow.

    Cytat Zamieszczone przez loniu
    Po pracy z kitowym 18-55 wydaje mi się, ze 18-200 znacznie fajniej rysuje. Nie jestem zawodowcem więc oczywiście nie potrafię tego uzasadnić ale zdjęcia bardziej mi się podobają.
    Pewnie w przypadku 18-200 fotografujesz na dluzszych ogniskowych, a dzieki temu glebia ostrosci jest mniejsza. To w pewnym sensie moze dawac odczucie "fajniejszego rysowania".
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie Re: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Właśnie dziś na Photozone - tutaj ukazał się test tego szkiełka - warto poczytać

    Generalnie - ostrość całkiem fajna, dystorsja (zwłaszcza w krótkim zakresie) i aberacja chromatyczna mogła by być lepsza. Ale Twoje spostrzeżenie o "lepszym rysowaniu" ten test w pełni potwierdza.
    Pozdrawiam - Grzegorz
    A co w torbie? D300 i trochę szpargałów

  4. #4

    Domyślnie




    Dziś mi się udało !!! Fotki zrobiłem dzisiaj, coś około 17.30, na treningu Startu Gniezno.
    Pomniejszyłem do rozmiarów 750X499. Metodą panoramowania, AF ciągły na programie sportowym, oczywiście z włączonym VR. Siadała mi bateria dlatego nie zrobiłem bez.
    Mi to wystarcza !!!!!!!!!!!! Jestem zadowolony z zakupu
    D300 D80 F70 SB-800 18-200 VR 50/1.8 D 17-50 Tamron Sigma 10-20/3.5

  5. #5

    Domyślnie

    Jurek1, mam pytanie a czemu z VR skoro czasy były wystarczająco krótkie żeby go nie włączać
    pozdrawiam Piotr


  6. #6

    Domyślnie

    przy takim czasie naświetlania to bym się zdziwił, jeśli coś byłoby nie tak
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  7. #7

    Domyślnie

    Rozumiem że celem Jurka była ocena jak obiektyw rysuje a nie jak działa VR - bo jak napisał Gawronnek, przy krótkich czasach (z exifów?) vr jest a jakoby go nie było, jak pisał wieszcz

    No ale musicie przyznać że rysuje nie najgorzej? Wrzasków typu MYDŁO nie widać ...
    Pozdrawiam - Grzegorz
    A co w torbie? D300 i trochę szpargałów

  8. #8

    Domyślnie

    kurde cały czas sie zastanawiam czy go kupić, sprzedałem Sigme 70-200, więc ma troche kasy, rozważam tego Nikkora albo jaką stałkę w zakresie 100-180, ale zostane bez jakiegokolwiek zooma
    pozdrawiam Piotr


  9. #9

    Domyślnie

    Grześ Pseudonim, mydelko jest i to czasami spore, szczegolnie przy 18mm po bokach, centralnie w calym zakresie jest ostry, przy dlugim koncu winetuje dosyc... ogolnie fajne szkielko, bo bardzo uniwersalne i pozwala wieczorem popstrykac bez statywu w miare mozliwosci...
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  10. #10

    Domyślnie

    No ale musicie przyznać że rysuje nie najgorzej?
    Ostro, ostro Nawet bardzo.
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •