Close

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 134
  1. #21
    grek
    Gość

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    tutaj jest racja ale fotki z mocnym przybliżeniem najcześciej i tak robie przy dużym świetle a do wnętrz mają takie samo czyli 3,5, do tego stabilizacja zawsze pomaga.
    i jeszcze jeden fakt nikony trafiające na polski rynek produkowane są w chinach a sigmy w japoni, a jakoś średnio mam ochotę wspierać gospodarkę chin.
    ok zamawiam sigme i zobaczymy w foto-net mają + filtr uv , więc różnica w cenie jeszcze się zwiększa.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Mam takie nieprofesjonalne pytanie dotyczace stabilizatora w 18-200VR... Przy jakim czasie da sie jeszcze zrobic nieporuszone fotki z reki, przy np. 200mm? Pytam, bo waham sie miedzy 18-200VR a Pentaxem 18-250 (oczywiscie odpowiednio do obiektywu body , w przypadku Pentaxa z SR). Czy stabilizator w body jest tak samo skutaczny jak optyczny w obiektywie?

  3. #23

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    jesli umiesz wstrzymywac oddech a spust migawki nacisnac jak snajper miedzy jednym a drugim uderzeniem serca to da sie bardzo krotkie czasy
    mnie sie udalo wieczorem w parku zrobic fotke rododendrona na 70-300 przy 280mm i f5.6 zszedlem do 1/6sek - ale to sie udaje w jakis 30% przypadkow - jak bedziesz trenowac u fakira to wzrosnie odstetek udanych

    standardowo 1/15-1/20 da sie robic - ale mozna i zkaszanic przy 1/30 nieraz :P

  4. #24

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    hm... w tykim razie w kwestii czasu nie ma roznicy miedzy VR Nikkona i SR Pentaxa... Czy w ogole jest jakas zauwazalna roznica??? Mowie o efekcie koncowym, nie o sposobie dzialania.

  5. #25
    autograf
    Gość

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    Czy ktoś mógłby napisać przy jakich ogniskowych następuje spadek światła i do jakiej wartości przesłony?
    Z informacji które ja posiadam w zakresie od 18 do 70mm jest tak jak w kicie, czyli 3.5-4.5.
    Jeśli chcesz, to w sobotę potwierdzę Ci to na 100% oraz rozszerzę informację o pozostałe ogniskowe.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Niby szkiełko zbiera dobre noty przez użytkowników, a ocena końcowa wg photozone jest mierna, bo tylko 2,5 na 5 możliwych gwiazdek za jakość optyczną. Zastanawia mnie to.

    http://www.photozone.de/Reviews/46-n...report?start=2
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #27
    autograf
    Gość

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    200mm 1/320s tryb A


    200m 1/30s tryb S

  8. #28

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    No...ładne autka
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #29

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Jakie dolegliwości potrafią trapić ten obiektyw?
    Czy zdarzają się egzemplarze z BF/FF czy raczej to szkło poprawnie współpracuje z puszkami? Co można zaliczyć do jego wad?
    Wiem, że często zdarza się tzw. "gravity zoom"
    Co więcej złego możecie o nim napisać?

  10. #30

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Cytat Zamieszczone przez rlat Zobacz posta
    Jakie dolegliwości potrafią trapić ten obiektyw?
    Czy zdarzają się egzemplarze z BF/FF czy raczej to szkło poprawnie współpracuje z puszkami? Co można zaliczyć do jego wad?
    Wiem, że często zdarza się tzw. "gravity zoom"
    Co więcej złego możecie o nim napisać?
    Znaczna dystorsja na krótkim końcu (18mm) - na tyle znaczna, że irytująca.
    (np. twarze fotografowanych osób - na brzegach kadru - są groteskowo zdeformowane)
    D200;N18-200;N50/1,4;N85/1,4;N105/2,8Micro;SB800

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •