Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 134
  1. #11

    Domyślnie

    [
    [ Dodano: Wto 18 Kwi, 2006 ]
    Cytat Zamieszczone przez Grześ Pseudonim
    Rozumiem że celem Jurka była ocena jak obiektyw rysuje a nie jak działa VR - bo jak napisał Gawronnek, przy krótkich czasach (z exifów?) vr jest a jakoby go nie było, jak pisał wieszcz

    No ale musicie przyznać że rysuje nie najgorzej? Wrzasków typu MYDŁO nie widać ...
    TAk, chodziło o rysowanie i całą resztę.
    Nie mogłem eksperymentować za dużo, padała mi bateria. Ten VR jednak ją pożera, szacuję że połowę jej pojemności łyka.
    D300 D80 F70 SB-800 18-200 VR 50/1.8 D 17-50 Tamron Sigma 10-20/3.5

  2. #12

    Domyślnie

    A ma ktoś może porównanie z 18-70DX ?

  3. #13

    Domyślnie

    tzk, to nie ma co porównywać. To są szkła całkowicie różnych klas, do tego VR - nie ma mocnych. Poczytaj u ROckwella: http://www.kenrockwell.com/nikon/nikkor.htm#af
    Pozdrawiam - Grzegorz
    A co w torbie? D300 i trochę szpargałów

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grześ Pseudonim
    tzk, to nie ma co porównywać. To są szkła całkowicie różnych klas, do tego VR - nie ma mocnych. Poczytaj u ROckwella: http://www.kenrockwell.com/nikon/nikkor.htm#af
    Pan Rockwell pisze dużo "bardzo ciekawych" rzeczy.
    Popatrz chociażby na jego opinię o Nikkorze 18-70/3,5-4,5 w porownaniu do 18-55/3,5-5,6.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  5. #15

    Domyślnie

    sorry ale te fotki slabiutkie, nie mowie o kadrach
    ostrosci to na nich nei widze,mydelko bardzo duze
    za 3 tysie mozna duzo wiecej wymagac
    za taka kase wolalbym kita i sigme 70-200
    a tlumaczenie ze wygodnie z takim zoomem,jeszcze wygodnie jest z malpka cyfrowa.
    Road to Manila

  6. #16

    Domyślnie

    Bardzo przeciętna jakość optyczna, niezły mechanicznie, faktycznie bardzo uniwersalny biektyw ale ewidentnie skierowany do amatorów. Pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Czy ktoś mógłby napisać przy jakich ogniskowych następuje spadek światła i do jakiej wartości przesłony?

  8. #18

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    Czy ktoś mógłby napisać przy jakich ogniskowych następuje spadek światła i do jakiej wartości przesłony?
    Tak na oko
    18 - 3.5
    ~20 - 3.8
    ~26 - 4
    ~30 - 4.2
    ~40 - 4.5
    ~50 - 4.8
    ~60 - 5
    ~80 - 5.3
    ~120 - 5.6
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  9. #19
    grek
    Gość

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Witam, mam taką obserwację -jeżeli chodzi o jakość fotek optyki a zwłaszcza stabilizatora to 10/10 ale obudowa - 3/10 , porównywałem dziś z sigma 18-200 os i na prawde wrażenie baardzo słabe, przy wysuniętym obiektywie rusza się to, ten plastik też jakiś nie taki - i chyba zdecyduje się na sigmę z testów widzę że optyka podobna stabilizacja słabsza obudowa dużo lepsza,

    mam 4,5 mm sigmy i świetnie się spisuje a wrażenia z obsługi i jakości wykonania lepsze od nikonowskich , pomijam fakt że sigma jest 300 zł tańsza ale przy 2 tyś to nie jest już istotne

    a co do wielkości to prawde mówiąc bardziej mi się podobają i duże obiektywy i duże aparaty, cała ta miniaturyzacja jakoś do mnie nie dociera

  10. #20

    Domyślnie Odp: Nikkor 18-200 VRII - test, opinie, domysły

    Nie jestem pewien, ale czy ta Sigma nie ma na długim końcu F 6,3? Zobacz post wyżej - w Nikonie f5,6 zaczyna się już przy 120mm, jeśli w sigmia dostaniesz f6,3 przy podobnej ogniskowej, to możesz mieć problemy z AF - większość aparatów wymaga f5,6 lub więcej dla poprawnego działania. Może się więc okazać, że w pewnych sytuacjach (zdjęcia w słabym oświtleniu) i przy dłuższych ogniskowych będziesz miał problemy z AF i kadrowaniem (bo w wizjerze też dostaniesz 6,3....). I właśnie to 6,3 jest największą bolączką sigmy, poza tym nie wiem jak D40 ale ostatnio odnoszę wrażenie, że nowe puszki Nikona wolą firmową optykę - poczytaj trochę w dziale D100/D200/D300.

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •