Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1
    Oliwia
    Gość

    Domyślnie pierwsza lustrzanka

    Przymierzam sie do kupienia lustrzanki. Co sądzicie o zestawie: nikon D80, nikkor 18-70mm, nikkor 50mm i lampa SB600??

  2. #2

    Domyślnie Odp: pierwsza lustrzanka

    jak najbardziej na tak
    ale lepiej gdybyc napisala co bedziesz fotografowala
    wtedy mozna by lepiej dobrac sprzet

  3. #3
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie Odp: pierwsza lustrzanka

    rozumiem że to będzie pierwsza Twoja własna lustrzanka, moim zdaniem wybór włąściwy, ten obiektyw pozwoli na zorientowanie się co i jak chcesz fotografować, na jakich ogniskowych, powodzenia
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  4. #4

    Domyślnie Odp: pierwsza lustrzanka

    bardzo trafny wybór..na początek nic dodać nic ująć..
    a potem już sama dojdziesz czy coś jeszcze potrzebne i co.

    przyznaj się, czytałaś wcześniej forum?

    To się bardzo chwali

  5. #5

    Domyślnie Odp: pierwsza lustrzanka

    Strzał w "10" Doskonały balans zestawu pod względem jego możliwości do ceny. Jeżeli interesuje Cię fotografowanie imprez i ciemnych pomieszczeń zamieniłbym tylko Nikkora 50mm na Sigmę 30mm f/1.4 Jeżeli skłaniasz się bardziej ku portretowi, zostawiłbym wszystko tak jak jest. Widać, że poczytałaś sporo przed wyborem tego zestawu Gratulacje!
    Pozdrawiam
    Janusz

  6. #6

    Domyślnie Odp: pierwsza lustrzanka

    Mam podobny zestaw. Polecam na początek, choć już myślę nad lekkimi zmianami.
    D80 | N18-135 | N50/1.8 | SB-600

  7. #7
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Post Odp: pierwsza lustrzanka

    Cytat Zamieszczone przez Oliwia Zobacz posta
    Przymierzam sie do kupienia lustrzanki. Co sądzicie o zestawie: nikon D80, nikkor 18-70mm, nikkor 50mm i lampa SB600??
    bardzo dobry wybor...później tylko 70-300 VR blabla i bardzo sympatyczny zestaw
    instagram.com/darkroomnightlife

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    stolica Warmii
    Posty
    127

    Domyślnie Odp: pierwsza lustrzanka

    Ja pozwolę się z kolegami trochę nie zgodzić, (ale to tylko dlatego że mój rozwój fotograficzny jest na niskim poziomie) a mianowicie chodzi mi o to że właśnie przeszedłem przez 18-70 i 50/1,8 i o ile obiektyw kitowy ma fajny zakres, to już jego światło i dystorsja na szerokim tak fajne nie są, pięćdziesiątka choć ma fajne światło to zakres ten jakoś mi nie podchodzi, IMHO do portretu przykrótko a do innych rzeczy za wąsko, 50/1,8 jest chyba najczęściej kupowanym i sprzedawanym szkiełkiem wśród użytkowników systemu. Jest taki wątek kto jakie szkiełko sprzedał warto poczytać.
    Ja z własnego doświadczenia zamiast tych dwóch szkiełek proponuję tamrona 17-50/2,8.

  9. #9

    Domyślnie Odp: pierwsza lustrzanka

    A ja bym poczekał na odpowiedź autorki
    Ale zgodzę się, że zamiast tych dwóch T17-50/2.8

  10. #10

    Domyślnie Odp: pierwsza lustrzanka

    Bardzo fajny zestaw, jak najbardziej na tak.
    Ewentualnie zamiast dwóch obiektywów możesz dołożyć trochę kasy i kupić D80 w zestawie z 18-200, ale to zależy od tego, co zamierzasz focić. Światło ma podobne jak 18-70 (czyt. jest ciemny), ale zakres dużo większy. Na początek może być dobry, do sprawdzenia czego właściwie potrzebujesz.
    Jeżeli już wiesz, że będziesz walczyć z trudnym oświetleniem, to polecam wspomnianego wyżej Tamrona zamiast 18-70. O ile trafisz dobrą sztukę, to z pewnością nie będzie to chybiony wybór.
    Co do 50, osobiście raczej nie znajduję zastosowania dla tego obiektywu, ale może Twoje potrzeby są inne
    Są ludzie, którzy mając to szkło podpinają je raz na ruski rok, inni nie zdejmują go w ogóle.
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •