Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    Dzięki Czornyj. Czy wskazanie obszaru może odbyć się poprzez jego obrysowanie, czy wystarczy kliknąć w punkt o interesującej mnie wartości szarości?
    Nikoniarz-majsterkowicz

  2. #42

    Domyślnie

    Nie ma za co Można kliknąć i odczytać procent dla pojedynczej wartości tonalnej.

  3. #43

    Domyślnie

    Takie pytanie: mam zdjęcie, na którym histogram dotyka zarówno lewej strony, jak i prawej i to w dużym zakresie. Jak to rozumieć, czy zdjęcie jest jednocześnie niedoświetlone i prześwietlone? Jeśli tak, to jakie ustawienia aparatu pozwalają wstrzelić się w jakiś kompromis?

  4. #44
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Zapis do RAW 14 bit, użycie funkcji ADL. Troszeczkę to pomoże. Ale jeśli fotografowana scena ma za dużą rozpiętość to nic na to nie poradzisz. No chyba, że da radę doświetlić jakoś najciemniejsze fragmenty planu zdjęciowego.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wavehunter Zobacz posta
    Takie pytanie: mam zdjęcie, na którym histogram dotyka zarówno lewej strony, jak i prawej i to w dużym zakresie. Jak to rozumieć, czy zdjęcie jest jednocześnie niedoświetlone i prześwietlone? Jeśli tak, to jakie ustawienia aparatu pozwalają wstrzelić się w jakiś kompromis?
    Za duża rozpiętość tonalna sceny,
    proponowałbym jednak zredukować prześwietlenia (ustawić aby nie było przepałów), z których jest ciężko wyciągnąć informację,
    na niekorzyść niedoświetleń, z których łatwiej jest wydobyć informację, ale pojawia się szum, ale zawsze lepiej niż jasna plama,
    lub posiłkować się brecetingiem zwał "hdr"

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wavehunter Zobacz posta
    Takie pytanie: mam zdjęcie, na którym histogram dotyka zarówno lewej strony, jak i prawej i to w dużym zakresie. Jak to rozumieć, czy zdjęcie jest jednocześnie niedoświetlone i prześwietlone? Jeśli tak, to jakie ustawienia aparatu pozwalają wstrzelić się w jakiś kompromis?
    Opis sugeruje zbyt duży kontrast. Na początek sprawdź ustawienia Picture Control. Być może wystarczy zmniejszyć kontrast (i ew. jasność lub nasycenie) w ustawieniach lub ustawić mniej kontrastowy preset PC (np. neutral lub flat). Czasami pomaga też odpowiednie ustawienie balansu bieli. Prawie zawsze pomaga zapis w RAW

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •