a może chodzi o to, że matryca Canona rejestruje żółte nikonowskie paski![]()
Szukaj
a może chodzi o to, że matryca Canona rejestruje żółte nikonowskie paski![]()
Ale CO?
Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
Last.fm | www.marekpraski.pl
Mi się jeszcze nie zdarzyło takie przejście pomiędzy jednym a drugim kolorem (w tym przypadku jasny i ciemny żółty). Poprzednio miałem taką pikselozę na pomarańczowej teczce
D90
Ostatnio edytowane przez PaRaGaS ; 29-05-2008 o 14:38
Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
Last.fm | www.marekpraski.pl
No właśnie, to jest wywołany RAW bez obróbki, a to coś to jest światło, które odbija się od górnej powierzchni Media Expert. W poprzednim przypadku teczka leżała w taki sposób, że część była oświetlona, a część nie. To jest jakiś brak w przejściach tonalnych. Poza tym trudno mi się robiło HDRy z RAWów 450tki. Też była taka dziwna pikseloza (skoki w kolorach)
Te reklamy są nowe, a te różnice w kolorze są widoczne na całej długości tego żółtego pasa!
D90
Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
Last.fm | www.marekpraski.pl
Czyli wszystko w porządku, jak to dobrze, że w Nikonach nie ma czegoś takiego. A tak na poważnie, naprawdę nic nie widać (schodki w kolorze)?
Takie rzeczy to mi się dzieją w G9tce, przy dużych kontrastach.
D90
Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
Last.fm | www.marekpraski.pl
tak to jest jak się ogląda powiększenia 100% zamiast zastanawiać się jak tu lepsze zdjęcia robić.
Skontaktuj się z nami