Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Banding

  1. #1

    Domyślnie Banding

    Poszukuje na wszelki wypadek akcji do PS'a usuwajacej efekt bandingu z obrazkow. Co prawda jeszcze nie znalazlem ale trafilem na stronke ktora problem bandingu sledzi od poczatku. Moze informacje komus sie przydadza. Oto link

  2. #2

    Domyślnie

    Piotrze, jeśli nie jest to problem stały, to po co akcja. Wyczytałem gdzieś w necie, że najlepiej sprawdzają się funkcje do usuwania przeplotu ze skanowanych zdjęć. Nie używam PSa (stare przyzwyczajenia do Corela), ale ściągnąłem sobie taka mocno zabandingowaną fotkę z netu (u mnie jeszcze toto nie wystąpiło, a może tylko nie zauważyłem). Po obróceniu zdjęcia o 90 stopni i wykonaniu funkcji usuwania przeplotu z interpolacją, banding zniknał całkowicie. Po wyostrzeniu nie powrócił, czyli działa to skutecznie. Dla mnie jest to dobra metoda - taka "na wszelki wypadek".
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki Jacku. Faktycznie nawet o tym nie pomyslalem. Trafila mi sie przypadlosc na dwoch zdjeciach ze studia, co ciekawe obie z niskobudzetowego szkla. Poprobuje

  4. #4

    Domyślnie

    Może ja jestem ślepy, ale moim D200 bandingu jeszcze nie "odkryłem". A robiłem zdjęcia do czułości 1600 włącznie...
    P O Z D R A W I A M

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotofun
    Nie wiem czy o to chodzilo ale zerknij tutaj:
    http://www.nikoncafe.com/vforums/showthread.php?t=60172
    własnie dokładnie o to chodzi - i podawałem ten adres już w styczniu
    O ile pamietam - należy sie zarejestrowac aby pobrac plik - gdyby były
    problemy - mam go na drugim komputerze - to mogę podesłać go jutro

    PS.
    iii nie męcz sie z 1600 - banding widoczny jest maxymalnie na 400ISO
    wystepuje właściwie zawsze tzn we wszystkich D200. Testowałem 10 sztuk,
    rownież te z numerami 403xxx i nadal jest... jak nie masz - to nie wiezs o co
    chodzi - i dobrze. Gdybym nie był taki ciekawski i nie śledził internetu - tez bym
    spał spokojnie

  7. #7
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotofun
    Nie wiem czy o to chodzilo ale zerknij tutaj:
    http://www.nikoncafe.com/vforums/showthread.php?t=60172
    Mialem dokladnie taki sam banding w swoim D200. Na szczescie juz moge spac spokojnie

  8. #8

    Domyślnie

    He, he... nie chcę zakładać nowego topicu, więc zapytam przy okazji (sorki jeśli offtop).
    Czy takie "cuś" zaklasyfikwalibyście jako banding? Chodzi mi o te linie, zwłaszcza widoczne na ciemnym tle. Zdjęcie troszkę zmniejszane, bez innych ingerencji.
    Fota z D70s


    Wiem, wiem... muszę wyczyścić przy okazji matrycę

    Jak na razie miałem tylko 2 takie przypadki na ok. 4000 zdjęć.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  9. #9

    Domyślnie

    krzysztofie jot, może i nie wiem... W bądż każdym razie tego co widziałem tutaj na forum w moim egzemplarzu naprawdę nie zauważyłem (...a mam jedynie 0.5 dioptri na minusie). A co do czułości to napisałem że zdjęcia robiłem do 1600 włącznie, co znaczy że w przedziale 100-1600...
    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •