Close

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 150
  1. #41
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    Z kolei w pobliżu nieskończoności, zdecydowanie więcej głębi ostrości uklada się za płaszczyzną ogniskowania
    Nie qmam - czy jest coś dalszego od nieskończoności...?

    Edytka mówi, że już qmam! Dla większości obiektywów, a w zasadzie dla wszystkich, od jakiejś wartości (np. 10m) wszystko co dalej to już nieskończoność...
    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 17-01-2009 o 03:05
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  2. #42
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Bielsk Podl.
    Posty
    232

    Domyślnie

    To mój sposób na test AF-a, gdy nie znajdziemy bateryjek
    D300s/N24-70/N80-200/N50f1.8/SB900/MF

  3. #43

    Domyślnie

    Fajny test prezentujesz, tylko cz w sklepie wypada wyjąć

    Najprostszy na "świecie" test na błąd fokusa, przypomniał mi sie wczoraj. Praktycznie w każdym sklepie lub miejscu gdzie kupujemy jest komputer z monitorem LCD. W większośći jest tam windows, więc każdy sobie poradzi.
    Monitor musi pracować w swojej natywnej/nominalnej rozdzielczości. Uruchamiamy np. notatnika na cały ekran z dokumentem pełnym tekstu, na foto wykorzystałem przeglądarke www z alledrogo. Takich plików jest mnogo w katalogu windows. Nie ważne co to będzie byle literki zajmowały jak najwięcej powierzchni. Teraz stajemy w odpowiedniej odległości od monitora ze szkłem, tak żeby poprawnie wyostrzyło. Robimy parę fotek przy różnych parametrach i sprawdzamy czy na fotkach widać wyraźnie kontury literek, czy nie są rozmyte lub nie mają przebarwień. Przy idealnie wysotrzonym zdjęciu, będzie nawet widać piksele matrycy LCD. Ważne żeby jak najbardziej sie ustawić prostopadle do monitora. Najlepiej celować w jego środek, będzie widać jak rozkłada się na bokach ustawienie ostrości.
    Poniżej dla porównania dwie fotki z "wykalibrowanego" szkła przy 122mm i f2,8. Pierwsze z użyciem AF, a drugie po ręcznym przeostrzeniu. Pucha od 1,5m od monitora, minimalna odległość ostrzenia tego szkła to 98cm. W obu zdjęciach jest włączone wysotrzanie na 6 i podsycony kolor o +1. Jeśli zrobi się fotki w neutral bez wyostrzania efekt błędu będzie jeszcze bardziej widoczny.

    Foto z użyciem AF (wycinek jpg):

    Foto z ręcznym przeostrzeniem (wycinek jpg):
    D90 | N18-105VR | T55-200 | S50-150 | SB600 i inne gadżety

  4. #44

    Domyślnie

    Extra wskazówki
    D90+18-105 ED VR + N35 1.8 + N SB900

  5. #45

    Domyślnie

    Wątku w całości nie czytałem, więc może się powtarzam, ale:
    Moim zdaniem sensownym testem jest wykorzystanie wszechobecnych najczęściej w sklepach foto stojących statywów.
    Ich głowice najczęściej układają się w jakąś tam prostą linię, a sama głowica może służyć za cel.
    Pomiar możę nie idealny, ale daje spore wyobrażenie sytuacji
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  6. #46

    Domyślnie

    a powinnismy ustawic AF na ustawieniu punktowym czy auto, caly obiekt, obszar \ w nikonie

  7. #47
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Najlepiej ostrzyć w punkt. Musisz przecie wiedzieć na co ostrzysz.
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Toteż człowiek ma trochę skrupuły...
    Dlatego wolę wybrać sprzedawcę, który sam mi przetestuje obiektyw,
    prześle wyniki na maila do mojej akceptacji. Zazwyczaj jest to wliczone
    w cenę obiektywu, która przez to jest o kilkadziesiąt złotych wyższa.

    Pzdr.
    Możesz mi polecic takiego sprzedawcę?

  9. #49

    Domyślnie

    Witam, kupiłem Nikkor'a 50mm/1.4 D przez internet czyli brak możliwości testowania kilku jednocześnie... Zauważyłem po pierwszych zdjęciach nim wykonanych, że kilka z nich jest nieostrych... Po kolejnych testach utwierdziłem się w przekonaniu, że coś z tym szkłem jest nie tak...


    Moje pytanko: jak się już ma taki unikat to można go reklamować, oddać do serwisu albo tylko płakać?
    Ostatnio edytowane przez pJarosław ; 08-09-2009 o 21:26 Powód: Literówka
    pa pa para tu du... www.2Dstudio.de

  10. #50

    Domyślnie

    napewno mozna oddac do serwisu ... ale jak wyslesz to miesiac z zycia wyjety ... mozesz tez wyslac zapytanie czy w sklepie nie zamienia na inny egzemplarz

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •