Close

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 150
  1. #111

    Domyślnie

    No i można samemu a nie wyrzucać 200zł. Działanie takie samo.

  2. #112

    Domyślnie

    bardzo fajny poradnik

  3. #113

    Domyślnie

    OT: A pamiętam jak kiedyś jechali po Zbigniewie na nikoniarzach - zupełnie niesłusznie! A on taka cicha tytaniczna pracę - już wtedy - wykonywał! (Aż mnie to skłoniło do napisania pierwszego posta).
    FX, Człek się naczytał o stałkach... Jakość nie do przebicia, ale matryca...

  4. #114

    Domyślnie

    Ponieważ jest to mój pierwszy post, witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

    Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu swojej pierwszej lustrzanki. Jestem już prawie zdecydowany na D90 z kitowym obiektywem 18-105. Do tego zestawu chciałem dokupić jakąś światłojasną stałkę. Myślę nad N 35 f/1.8 lub N 50 f/1.4. Po przeczytaniu tego wątku doszedłem do wniosku, że nie wszystko wygląda tak różowo, jakby się chciało i że zakup tego zestawu będzie dla mnie sporym wyzwaniem i przeżyciem (najgorsze jest to, że mam zerowe doświadczenie w tej materii i o przeoczenie jakiejś usterki łatwo). W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Czy często zdarzają się błędy typu ff/bf z powyższym obiektywem kitowym oraz tymi dwoma szkłami stałoogniskowymi? (pomijając oczywiście innych producentów, to na jakie obiektywy Nikona trzeba zwracać szczególną 'uwagę'?).
    2. Jeżeli już chciałbym sprawdzać kalibrację obiektywu kitowego to dla jakich ogniskowych przeprowadzić test? Czy wystarczą skrajne wartości, czy należałoby też zbadać środek zakresu? W jakich odległościach powinien być ustawiony przedmiot dla tych poszczególnych wartości ogniskowych aby test był wiarygodny? Rozumiem, że test przeprowadzam, przy maksymalnym otworze przysłony.
    3. Przeczytałem, że w zoomie może występować jednocześnie ff jak i bf w zależności od ogniskowej. Czy serwis jest w stanie skorygować taką wadę?
    4. Jeśli chodzi o 2 powyższe obiektywy stałoogniskowe - przy jakiś odległościach przedmiotu zrobić test? wystarczy jedna odległość czy trzeba kilka? przeczytałem gdzieś, że próby powinno przeprowadzać się dla odległości odpowiadającej 50-krotności długości ogniskowej, ale nie wiem, ile w tym prawdy...
    5. Czy jest może ktoś, kto kupował obiektywy w lubelskim FJ? Jak wygląda u nich testowanie? Są chętni do pomocy, czy raczej kręcą nosem? Trzeba przyjść ze swoimi rekwizytami czy udostępniają?

    Swoją drogą zastanawiałem się jeszcze nad D7000, ze względu na opcję mikroregulacji af no i oczywiście nowszą matrycę. Jednak naczytałem się sporo na temat 'pechowych egzemplarzy' i to zniechęca mnie do zakupu tego modelu...

    BTW: Wielkie podziękowania dla Zbigniewa za porady oraz Carravagia za link do świetnego artykułu.

  5. #115

    Domyślnie

    hippocampus - jak dla mnie za dużo kombinujesz... D90 + 18-105 to bardzo "bezpieczny" zestaw. Po prostu kup i rób zdjecia - na 100% będziesz zadowolony. Nie czytaj już forum i wątków o problemach bo to nic nie wnosi. Skoro tysiące użytkowników ma lustrzanki Nikona to zawsze jest ktoś kto będzie miał jakieś realne bądz wyimaginowane problemy.

    Sam kupiłem sprzęt nowy bez żadnego testowania i po prostu działa.
    A stałkę kup sobie jak się już wstępnie "nabawisz" kitem będziesz miał więcej uciechy!

    Pozdr.

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fan911 Zobacz posta
    A stałkę kup sobie jak się już wstępnie "nabawisz" kitem
    Chyba odwrotnie

    Najpierw kup stałkę (np. 35mm), naucz się kadrować, a potem dopiero brnij w zoomy (chociaż ni wiem po co).

    Dobra, ciach bajera, bo robimy OT (a to złe).
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  7. #117

    Domyślnie

    Jak będziesz kupował zoom 18-105 to rzadko zdarza się FF/BF.
    Nawet jeśli to serwis to usuwa.
    Jedynie sprawdź czy ma równomierną ostrość.
    Tzn. czy np. po prawej ostrość jest wyraźnie gorsza jak po lewej.
    Jeśli chodzi o stałki to już FF/BF zdarza się dużo częściej i postępowanie serwisu Nikona bywa delikatnie mówiąc dyskusyjne.

  8. #118

    Domyślnie

    Z doświadczenia - miałem BF w zestawie D90 z 18-105. Zorientowałem się dopiero po upływie gwarancji (i lekturze forum - wcześniej kładłem to na karb braku wprawy). Zrobiłem test ustawiając 5 słoiczków z przyprawami (moga być też np. baterie), montując aparat na statywie i robiąc zdjęcia na różnych ogniskowych przy korzystaniu z AF i z LiveView. Ponieważ na AF występował BF opisałem problem w mailu do serwisu Nikona. Kazali przysłać samą puszkę z opisem problemu i, chyba, zdjęciami. Wyregulowali ją i odesłali. Kosztowało mnie to coś ponad 100 zł, może bliżej 200 z kosztami wysyłki, ale teraz na moje oko wszystko jest OK.
    D90 + 18-105mm + 50mm 1.4D + 35 mm 1.8G + SB-900 + SB-700 + YN460II

  9. #119

    Domyślnie

    Czy ktoś ma doświadczenia, jeśli chodzi o zakupy w lubelskim FJ? (mam na myśli możliwość przeprowadzenia szybkiego testu, chociażby takiego, o którym mówi Herr Mec). Gdy byłem tam ostatnio, sprzedawca stwierdził, że 'z Nikkorami te problemy nie występują a poza tym nie ma tu warunków do przeprowadzania testów'... Od biedy mogę, w razie potrzeby, zawieźć aparat na kalibrację do Warszawy. Pytanie tylko po co... czy nie łatwiej sprawdzić go w sklepie...

  10. #120

    Domyślnie

    Hmm, z tego co gdzieś tu na forum wyczytałem, to w każdym sklepie możesz dokonać testu urządzenia. U siebie w FJ wielokrotnie podpinalem obiektywy, lampę pod swoje body oraz swoje obiektywy z body z FJ - bez problemów, że nie można czy coś. Jak widać, wszystko zależy od sprzedającego.
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •