Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: dyski HITACHI

  1. #1

    Domyślnie dyski HITACHI

    Hitachi Deskstar 7K160 planuje zakupić dwa takie HD i postawić w RAID, wzglednie tanie są.
    macie jakieś doświadczenia z dyskami tego producenta bo nigdy nie używałem. Głośne są , mocno awaryjne ?
    http://www.allegro.pl/item335669063_hdd_80_gb_sata_gwar_fvat_bialystok.h tml

    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie Odp: dyski HITACHI

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Hitachi Deskstar 7K160 planuje zakupić dwa takie HD i postawić w RAID, wzglednie tanie są.
    macie jakieś doświadczenia z dyskami tego producenta bo nigdy nie używałem. Głośne są , mocno awaryjne ?
    http://www.allegro.pl/item335669063_hdd_80_gb_sata_gwar_fvat_bialystok.h tml

    Stary dyski, mało cache, mała powierzchnia ( to oczywiście zależne od potrzeb ), jedyny atut to cena. Segate w podobnej cenie tylko 2MB cache...
    Współczesne SATA mają 32 MB pamięci podręcznej, wielokrotna pojemność...
    Jaki RAID ?
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Mariew k/Warszawy
    Posty
    144

    Domyślnie Odp: dyski HITACHI

    jak rozumiesz po rosyjsku, poczytaj tu: http://forum.ixbt.com/search.cgi?id=...12079453790178
    Baardzo obszerny forum. Wypowiada się tam gość z Hitachi USA...
    D300, S 10-20/4-5.6, S 24-60/2,8, S 100-300/4, N 55-200/4-5.6 VR; Slik 500DX z głowicą 488RC4, Sony R1, Lowepro Compu Trekker Plus AW

  4. #4

    Domyślnie

    podlacze sie,
    czy ktos slyszal o
    Hitachi 7K1000.B Hard Drive - 1TB
    a moze nawet uzywa?
    wacham sie miedzy tym a wd green.
    jedynym celem w zyciu tego dysku ma byc praca z drobo.
    Andrzej

  5. #5

    Domyślnie

    miałem hitachi 500 Gb - sformatowałem, nagrałem kilka filmów (2 partycje), skopiowałem dane z 2 160 Gb Maxtorów co by je sformatować i posprzątać i 2 tygodniowy hitachi ot tak sobie zdechł (click of death). Straciłem ..... zdjęć i danych :/ Osobiście nigdy już nie kupię HDD Hitachi

  6. #6

    Domyślnie

    Hitachi to dawny IBM. Wstyd bylo IBM-owi firmowac taki szajs, to sprzedal ten dzial. Seagate tez ostatnio sie nie popisalo. Pewnie kupilbym cos WD.

  7. #7

    Domyślnie

    IBM miał kilka lat temu wpadkę i od tego czasu mamy Hitachi. Co do Caviara - mi padł jeden, więc drugi raz nie kupię. Seagate mam 2 i na szczęście nie z ferelnych serii. Na razie są oki. Mam jeszcze dwa Samsungi i bardzo je sobie chwalę. Jakbym miał teraz kupować to postawiłbym na Samsunga.

  8. #8
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Hitachi to dawny IBM. Wstyd bylo IBM-owi firmowac taki szajs, to sprzedal ten dzial. Seagate tez ostatnio sie nie popisalo. Pewnie kupilbym cos WD.
    Firna Seygate wprowadziła nowy produkt, dysk Seagate 500 GB Barracuda 7200.12, jednotalerzowy, to czwarty o pojemności 500GB, który kręci się w moim blaszaku. Dysk jest cichy, szybki i chłodny, max 29st.C. Średni transfer wewnętrzny ponad 105 MB/s. Starsze z serii 7200.11 transfer wewnętrzny średnio 65MB/s i 85MB/s.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •