Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65
  1. #1

    Domyślnie Co sądzicie o Olympusie E-1 (12 Mpix)?

    Co sądzicie o Olympusie E-1 (12 Mpix)?

  2. #2

    Domyślnie Nic nie sadzimy bo my wszyscy mamy ino Nikony


  3. #3

    Domyślnie

    sprocket, ja sobie wypraszam!

    fotoero, a z tymi 12Mpix to Ci sie cos nie pobanglalo? http://www.dpreview.com/reviews/olympuse1/

  4. #4

    Domyślnie

    Widziałem ofertę na Allegro z podanymi 12 Mpix.
    A może to był Z-1 (jest taki)?

  5. #5

    Domyślnie

    moim zdaniem Olympus ma tylko jedną zaletę - filtr przeciwpyłkowy, jeśli Twoje doświadczenia są takie, że pracujesz w warynkach gdzie często syfi Ci się matryca to kup E1 a jeśli nie to zapomniej lepiej o nim i kup D200, S3 Pro lub 20D / 30D
    po Czerwonej stronie mocy

  6. #6

    Domyślnie

    Ja powiem tylko tyle miałem a raczej mam jeszcze E-300 ..... No i na szczęście D200 powiem tylko tyle za przemawia jak napisał VOLVO filtr przeciwpyłkowy i cena ..... a reszta raczej zapomnieć .... Od czasu kupna D200 a mam go tydzień to zapomniałem o kłopotach z balansie bieli, problemach z ostrzeniem, wolnym uruchamianiem, z szumami tak tak .... no i przesyceniem kolorów... Miałem takie obawy przed kupnem aparatu a tak jestem teraz najszcześliwszy, że nie jest to canon czy olympus
    pozdrowionka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hardyr
    Ja powiem tylko tyle miałem a raczej mam jeszcze E-300 ..... No i na szczęście D200 powiem tylko tyle za przemawia jak napisał VOLVO filtr przeciwpyłkowy i cena ..... a reszta raczej zapomnieć .... Od czasu kupna D200 a mam go tydzień to zapomniałem o kłopotach z balansie bieli, problemach z ostrzeniem, wolnym uruchamianiem, z szumami tak tak .... no i przesyceniem kolorów... Miałem takie obawy przed kupnem aparatu a tak jestem teraz najszcześliwszy, że nie jest to canon czy olympus
    pozdrowionka
    Dokładnie, Olympusy są ok w teren jako rezerwowy aparat... jeździsz na rajdy samochodowe, biegi, tenis albo maratony pustynne i jeśli tam zmieniasz często obiektywy w tym unoszącym sięw powietrzy kurzu to musisz mieć jakiegoś analoga albo DSLR Olympusa w torbie...
    a na codzień to lepiej zapomnieć o jego istnieniu

  8. #8
    anwas1970
    Gość

    Domyślnie

    VOLVO napisał:moim zdaniem Olympus ma tylko jedną zaletę - filtr przeciwpyłkowy, jeśli Twoje doświadczenia są takie, że pracujesz w warynkach gdzie często syfi Ci się matryca to kup E1 a jeśli nie to zapomniej lepiej o nim i kup D200, S3 Pro lub 20D / 30D


    Nie należy zapominać że D200 z obiektywem klasy Zuiko 14-54/z zestawu/ to koszt 10.000 zł minimum.A E-1 były ostatnio wyprzedawane w cenie 3100 zł.Nie należy pominąć faktu że ma 100% krycia kadru,świetną ergonomię łacze fire-wire,korpus z doskonałych materiałów,rewelacyjny pomiar balansu bieli,WSZYSTKIE nastawy z rewelacyjnie umieszczonych przycisków na korpusie/bez grzebania w menu/ wspomniany filtr i wiele innych zalet oraz wad.Prawda jest taka iz nalezy uwazać by nie kupić koprusu i snów o rewelacyjnych obiektywach na które nigdy nie bedzie stać.Nie ukrywam że chciałbym mieć D200 z 17-55 ale 13000 zł to baaaardzo dużo.A tak 3000 na aparat a za 10000 zł można mieć np Volvo Mam E1 i twierdzę ze można nim nie narzekajac robić świetne foty.Jesli zaś myśli się o rozbudowywaniu systemu to rzeczywiście Nikon lub Canon.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anwas1970
    VOLVO napisał:moim zdaniem Olympus ma tylko jedną zaletę - filtr przeciwpyłkowy, jeśli Twoje doświadczenia są takie, że pracujesz w warynkach gdzie często syfi Ci się matryca to kup E1 a jeśli nie to zapomniej lepiej o nim i kup D200, S3 Pro lub 20D / 30D


    Nie należy zapominać że D200 z obiektywem klasy Zuiko 14-54/z zestawu/ to koszt 10.000 zł minimum.A E-1 były ostatnio wyprzedawane w cenie 3100 zł.Nie należy pominąć faktu że ma 100% krycia kadru,świetną ergonomię łacze fire-wire,korpus z doskonałych materiałów,rewelacyjny pomiar balansu bieli,WSZYSTKIE nastawy z rewelacyjnie umieszczonych przycisków na korpusie/bez grzebania w menu/ wspomniany filtr i wiele innych zalet oraz wad.Prawda jest taka iz nalezy uwazać by nie kupić koprusu i snów o rewelacyjnych obiektywach na które nigdy nie bedzie stać.Nie ukrywam że chciałbym mieć D200 z 17-55 ale 13000 zł to baaaardzo dużo.A tak 3000 na aparat a za 10000 zł można mieć np Volvo Mam E1 i twierdzę ze można nim nie narzekajac robić świetne foty.Jesli zaś myśli się o rozbudowywaniu systemu to rzeczywiście Nikon lub Canon.
    Nie przesadzajmy z tą klasą obiektywu Zuiko 14-54/2,8-3,5. Miałem Olka E1 z tym obiektywem. Wcale nie jest taki cudowny - ani optycznie, ani mechanicznie (wyczuwalne luzy) - po prostu przyzwoity obiektyw klasy Nikkora 24-85/3,5-4,5.
    Do obiektywów typu Nikkor 17-55 to mu daleko tak jak korpusowi E1 do prawdziwie profesjonalnych korpusów typu D2x czy Eos 1D.
    "Wspaniałość" tego Zuiko wynika bardziej z opinii "fachowcow", którym Olympus zapłacił za "testy" niz z rzeczywistych parametrów obiektywu.
    W chwili obecnej mam Fuji S3 pro + Sigmę 18-50/2,8 i róznica na plus w stosunku do E1 +14-54 jest bardzo duża.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  10. #10
    anwas1970
    Gość

    Domyślnie

    No ktoś po prostu sobie zartuje FujiS3PRO ze wspomnianą Sigmą to prawie 3 razy tyle co E1 z Zuiko.A porównanie Do D2X to mam rozumieć kpina jakaś ???Mam F80 ze wspomnianym wyżej Nikkorem.Po jednej wycieczce rowerowej w Alpy nałapał tyle syfu do środka że poezja.Po kilku tygodniach padł silnik.O jaki ja byłem szczęsliwy Naprawa nieoplacalna.Sprzedałem za 160 zł.Po prostu żeby być szczęsliwym posiadaczem E1 trzeba było wiedziec kiedy go kupić.Duzo ludzi kupiło go za 7 tys a sprzedało w niedługim czasie za 2 tys.Też bym się zdenerwował jak w przypadku wspomnianego obiektywu.A z tym sponsorowaniem to zbytnio bym się nie zapędzał.Nalezy podchodzić do tych sponsorowanych szmatławców z pewną dozą niesmiałosci i samemu okreslic swoje potrzeby.A co do aparatów.....hmm kiedyś sobie sprawię D2X

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •