Witam. Pytanie do posiadaczy: co lepsze do portretu - 50 1.8 czy 85? Aparat D50. Czy 50 będzie bardziej uniwersalna?
Szukaj
Witam. Pytanie do posiadaczy: co lepsze do portretu - 50 1.8 czy 85? Aparat D50. Czy 50 będzie bardziej uniwersalna?
D50 / 18-70 / 50 1.8 D / 70-300G / SB-600 / Raynox dcr250 / LIght System LT3 /itd...
50tka bedzie bardziej uniwersalna...Ale przeciez pytasz o portret -- a do tego zdecydowanie 85. A jesli chcesz miec obiektyw do wszystkiego... to wiesz co, nie?!
![]()
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
Się dorzucę do pytania poniekąd.
Obiektywy na M42:
- 58mm
- 85mm
- 135mm
Jesli się dobrze orientuję wszystko trzeba razy 1,5 żeby była ogniskowa na D70s, więc ok:
- 85mm
- 130mm
- 200mm
Który lepszy do portretów i dlaczego [beczka chyba z tymi długosciami to sie nie zrobi] - 87 czy 130? [200 to chyba ostra juz przesada, nie?]
D70s | 18-70 | 50 | 70-300 VR | SB-800 | Hoya DMC CPL | Lowepro Off Road
..:: http://www.lesniak.ocom.pl/ ::..
Ogniskowa bedzie nadal 58, 85 i 135 a nie to co podales ... moznik nie zmienia ogniskowej.
50 to 50 a nie portet, czy to z mnoznikiem czy bez niego ... portret mozna i walnac 17 i 1200 ...
zdecydowanie lepsza 85 to mordek samych
50 do portretow od pasa w gore
jakiesz szklo makro niewiem 105mm do detali oko, usta itp ?
wszystkie 3 szkla beda portrzebne![]()
niewiem jeszcze co z tele np 180mm bo go nie mam ale jak zakumie to napisze do czego on sie moze przydac
d700 d3 14-24 28 35 50 85 135
A co zmienia fakt, że matryca nie jest wielkości zwykłej klatki?Zamieszczone przez gALL
Aleś zagadał.Zamieszczone przez gALL
Niedźwiedź - dzięki![]()
D70s | 18-70 | 50 | 70-300 VR | SB-800 | Hoya DMC CPL | Lowepro Off Road
..:: http://www.lesniak.ocom.pl/ ::..
Ano nie zmienia charakterystyki rysowania obiektywu. Mniejsza klatka powoduje, że obraz ze środka jest jakby brany przez matrycę.
Czyli 50 to nadal 50 a zdjęcie z cyfrówki będzie jakby wycinkiem środka kadru.
Do twarzy to zdecydowanie coś dłuższego niż 50. Ja często robię zbliżenia twarzy Sigmą 70-200.
Przy 50 którą mam jednak nastepują przerysowania szczególnie jeśli zbyt blisko twarzy podejdziesz.
Grzegorz
---------------------
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...
a to kupuj, bo właśnie zanabyłem 24 i 85 i 180-tka to cel na jesieńZamieszczone przez Niedzwiedz
![]()
No czyli efekt jakby ogniskowa była większa.Zamieszczone przez gmoszkow
D70s | 18-70 | 50 | 70-300 VR | SB-800 | Hoya DMC CPL | Lowepro Off Road
..:: http://www.lesniak.ocom.pl/ ::..
PADI, ogniskowa jest ta sama. Tylko zmniejsza się zarejestrowana część obrazu. Tak jakby zrobić cropa z kawałka środkowej części kadru dla FF.
Jacek
Skontaktuj się z nami