Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Portret

  1. #1

    Domyślnie Portret

    Witam. Pytanie do posiadaczy: co lepsze do portretu - 50 1.8 czy 85? Aparat D50. Czy 50 będzie bardziej uniwersalna?
    D50 / 18-70 / 50 1.8 D / 70-300G / SB-600 / Raynox dcr250 / LIght System LT3 /itd...

  2. #2

    Domyślnie

    50tka bedzie bardziej uniwersalna... Ale przeciez pytasz o portret -- a do tego zdecydowanie 85. A jesli chcesz miec obiektyw do wszystkiego... to wiesz co, nie?!
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Się dorzucę do pytania poniekąd.
    Obiektywy na M42:
    - 58mm
    - 85mm
    - 135mm

    Jesli się dobrze orientuję wszystko trzeba razy 1,5 żeby była ogniskowa na D70s, więc ok:

    - 85mm
    - 130mm
    - 200mm

    Który lepszy do portretów i dlaczego [beczka chyba z tymi długosciami to sie nie zrobi] - 87 czy 130? [200 to chyba ostra juz przesada, nie? ]
    D70s | 18-70 | 50 | 70-300 VR | SB-800 | Hoya DMC CPL | Lowepro Off Road
    ..:: http://www.lesniak.ocom.pl/ ::..

  4. #4

    Domyślnie

    Ogniskowa bedzie nadal 58, 85 i 135 a nie to co podales ... moznik nie zmienia ogniskowej.

    50 to 50 a nie portet, czy to z mnoznikiem czy bez niego ... portret mozna i walnac 17 i 1200 ...

  5. #5

    Domyślnie

    zdecydowanie lepsza 85 to mordek samych
    50 do portretow od pasa w gore
    jakiesz szklo makro niewiem 105mm do detali oko, usta itp ?

    wszystkie 3 szkla beda portrzebne

    niewiem jeszcze co z tele np 180mm bo go nie mam ale jak zakumie to napisze do czego on sie moze przydac
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    Ogniskowa bedzie nadal 58, 85 i 135 a nie to co podales ... moznik nie zmienia ogniskowej.
    A co zmienia fakt, że matryca nie jest wielkości zwykłej klatki?


    Cytat Zamieszczone przez gALL
    portret mozna i walnac 17 i 1200 ...
    Aleś zagadał.


    Niedźwiedź - dzięki
    D70s | 18-70 | 50 | 70-300 VR | SB-800 | Hoya DMC CPL | Lowepro Off Road
    ..:: http://www.lesniak.ocom.pl/ ::..

  7. #7

    Domyślnie

    Ano nie zmienia charakterystyki rysowania obiektywu. Mniejsza klatka powoduje, że obraz ze środka jest jakby brany przez matrycę.

    Czyli 50 to nadal 50 a zdjęcie z cyfrówki będzie jakby wycinkiem środka kadru.

    Do twarzy to zdecydowanie coś dłuższego niż 50. Ja często robię zbliżenia twarzy Sigmą 70-200.

    Przy 50 którą mam jednak nastepują przerysowania szczególnie jeśli zbyt blisko twarzy podejdziesz.

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz

    niewiem jeszcze co z tele np 180mm bo go nie mam ale jak zakumie to napisze do czego on sie moze przydac
    a to kupuj, bo właśnie zanabyłem 24 i 85 i 180-tka to cel na jesień

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gmoszkow
    Ano nie zmienia charakterystyki rysowania obiektywu. Mniejsza klatka powoduje, że obraz ze środka jest jakby brany przez matrycę.

    Czyli 50 to nadal 50 a zdjęcie z cyfrówki będzie jakby wycinkiem środka kadru.
    No czyli efekt jakby ogniskowa była większa.
    D70s | 18-70 | 50 | 70-300 VR | SB-800 | Hoya DMC CPL | Lowepro Off Road
    ..:: http://www.lesniak.ocom.pl/ ::..

  10. #10

    Domyślnie

    PADI, ogniskowa jest ta sama. Tylko zmniejsza się zarejestrowana część obrazu. Tak jakby zrobić cropa z kawałka środkowej części kadru dla FF.
    Jacek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •