Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie zmiana d50 na...

    Witam

    zastanawiam się nad zmianą mojego d50 na coś mocniejszego...

    i tu nachodzi mnie pytanie czy d80 czy d200 niestety d300 jest poza moim zasięgiem finansowym

    zastosowania:
    - handluję na allegro więc w zasadzie większość czasu spędzam na zdjęciach w studiu,
    - wiadomo czasem jakieś rodzinne zdjątko
    - mam kapele więc sporo się poruszam po koncertach, więc czasem jakieś koncertowe

    bardzo dzięki za pomoc
    pozdrawiam
    MIMIKM
    moja kapela
    d50 f60 28-80(ciemny) / 50-150 2.8 / 50 1.8 / sb800

  2. #2

    Domyślnie Odp: zmiana d50 na...

    jak możesz bierz D200, dla mnie lepiej o tyle że obiektywy bez CPU możesz śmiało podpinać, tego brakuje mi w D80
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #3

    Domyślnie Odp: zmiana d50 na...

    Cytat Zamieszczone przez mimikm Zobacz posta
    - mam kapele więc sporo się poruszam po koncertach, więc czasem jakieś koncertowe
    MIMIKM
    Ten ostatni punkt skłania mnie do tego że jedynym słusznym rozwiązaniem będzie dozbieranie na D300
    D50 to dobra puszka, rób dalej zdjęcia i czekaj na rozwój sytuacji, D300 niedługo zacznie taniec i wtedy taka zamiana będzie miała sens. Według mnie zamiana na D80 nie ma sensu, ale to jest oczywiście moje zdanie. Ja tak właśnie robie i w miedzy czasie kompletuje szklarnie

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  4. #4

    Domyślnie Odp: zmiana d50 na...

    Cytat Zamieszczone przez jarek76 Zobacz posta
    Ten ostatni punkt skłania mnie do tego że jedynym słusznym rozwiązaniem będzie dozbieranie na D300
    D50 to dobra puszka, rób dalej zdjęcia i czekaj na rozwój sytuacji, D300 niedługo zacznie taniec i wtedy taka zamiana będzie miała sens. Według mnie zamiana na D80 nie ma sensu, ale to jest oczywiście moje zdanie. Ja tak właśnie robie i w miedzy czasie kompletuje szklarnie
    co racja to racja niestety d300 napewno jest poza zasięgiem i to na długo, jestem u początku drogi życiowej

    pozdr
    mimikm
    moja kapela
    d50 f60 28-80(ciemny) / 50-150 2.8 / 50 1.8 / sb800

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar monster666
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Łowicz/Łódź
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: zmiana d50 na...

    A ja tam D50 na D80 zmieniam, ale tylko dlatego, że trafiła mi się sposobność kupienia go w USA z raczej małym ryzykiem oclenia. Inaczej nawet nie myślałem o zamianie (no chyba, że na D300 ).

    Jeśli robisz fotki głównie na Allegro i u cioci na imienach + czasem na koncercie to D50 mz w zupełności wystarczy, lepiej kup sobie jakieś fajne szkło czy lampę.

  6. #6

    Domyślnie Odp: zmiana d50 na...

    hmm, szkła mam fajne i lampę też mam fajną

    tzn wiem że więcej nie potrzebuję (narazie)

    mam też sporo bardzo fajnych szkieł na m42, d200 mierzy światło z m42??

    pozdr
    mimikm
    moja kapela
    d50 f60 28-80(ciemny) / 50-150 2.8 / 50 1.8 / sb800

  7. #7

    Domyślnie Odp: zmiana d50 na...

    tak, i to jest jego DUUUUŻY plus
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  8. #8

    Domyślnie Odp: zmiana d50 na...

    Z tym d300 to jest tak(jako ze wlasnie taki skok wykonalem) ze jest wymagajacy i tyle.Z D200 podobnie - warto ale szykuj sie na noc z instrukcją obslugi i dluzszy czas zastanawiania sie czemu do cholery wypluwa gorsze fotki niz trabant d50.

    Im wiecej mozliwosci ustawienia parametrow tym wiecej czasu trzeba poswiecic na poznanie sprzetu.

    Zeby nie mieszac
    - potrzebujesz bardzo tego co oferuje konkretny korpus i masz w miare dobra optyke - zmien
    - jezeli predkosc czy ciut lepsza jakosc nie jest ci niezbedna zainwestuj w optyke/lampe/oswietlenie studyjne
    I walk through the valley of death, I will fear no evil,
    for I am the baddest, meanest mother fucker in the valley
    www.marcinmichno.com

  9. #9

    Domyślnie Odp: zmiana d50 na...

    no to bardzo dobrze

    szumofobem nie jestem ale jak z szumami np iso 800 ??

    wiadomo lepiej mierzyć w d200 tylko czy wydatek się opłaci?? tzn czy lepiej dołożyć 1000 zł do d200
    moja kapela
    d50 f60 28-80(ciemny) / 50-150 2.8 / 50 1.8 / sb800

  10. #10

    Domyślnie Odp: zmiana d50 na...

    może pamiętasz DXT jak doradzałeś mi przy zmianie s5600 na d50...

    wtedy było o czym mówić szybszy af, w ogóle szybsze działanie, szkiełka lampy, jakośc jakośc jaość

    teraz chciałbym wygody w obsłudze, w d50 kiepsko z tym jest,
    af nie jest priorytetem chociaż nie zaszkodzi go mieć szybszego,

    mp więcej coby było z czego kadrować przy zdjęciach na allegro

    czuję że muszę zmienić nie ze snobizmu albo zazdrości (choć to bardzo częste przypadki) po prostu czuję że d50 mnie ogranicza troszkę, a trzeba stawiać sobie poprzeczkę wyżej
    pozdr
    mimikm
    Ostatnio edytowane przez mimikm ; 03-04-2008 o 15:12
    moja kapela
    d50 f60 28-80(ciemny) / 50-150 2.8 / 50 1.8 / sb800

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •