Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Plamki na zdjęciach

    Mam taki problem, że na niektórych zdjęciach pojawia mi się niewielka plamka. Zawsze jest w tym samym miejscu.Nie wiem za bardzo co to może być. Bo i obiektyw i matryca wygląda na czystą, jednak nie używałem jeszcze gruchy. Ale nawet jakby to był paproch na szkle lub w puszcze to pewnie był by widoczny na każdym zdjęciu a nie na niektórych :/
    Ktoś może ma jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?? Będę wdzięczny za pomoc



    Pozdrawiam!
    Paweł
    "... ponieważ droga jest celem..."

  2. #2

    Domyślnie

    Dmuchnij zapobiegawczo, nie żałuj sobie

  3. #3

    Domyślnie

    Moze to być paproszysko które ujawnia się przy większej liczbie "f". Mam tego badziewia od liku. Przy przysłonach do f10 praktycznie niewidoczne, przy f16 zaczynają sie ujawniać no a później jest już tylko gorzej. Spróbuj zrobić serię zdjęć na białym tle (sufit, ściana, kartka papieru) zmieniając przesłonę. No i oczywiście profilaktycznie gruchą dmuchnąć nie zaszkodzi, choć mi osobiście już to niestety nie pomaga, ale na szczęście i za bardzo nie przeszkadza. Jeśli grucha nie pomoże pozostaje pogodzić się z nimi, robić zdjęcia do liczby "f" przy których są niewidoczne lub do serwisu na czyszczenie.

  4. #4

    Domyślnie

    To zwykłe syfy na matrycy. Jakby się tak dobrze przyjżeć to ich jest kilka. Zresztą nie ma co się dziwić skoro f29.
    Bierzesz gruchę i dmuchasz. Powinno pomóc.
    To zdjęcie to rozumiem że testowe?
    nic...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pil74 Zobacz posta
    To zdjęcie to rozumiem że testowe?
    Nigdy w życiu! Toż to najlepsza praca mojego kolegi! Już zgłoszono ją do kilku konkursów a plamkę wystemplowano w PS ;p Zupełnie przez pomyłkę pojawiło się to zdjęcie w tej kategorii, bo miało być w Fotografii Krajobrazowej, albo w Architekturze

    Miłego dnia!
    Paweł
    "... ponieważ droga jest celem..."

  6. #6

    Domyślnie Odp: Plamki na zdjęciach

    ok, skoro swierdziliśmy już, że są to po prostu syfy na matrycy - przypadłość każdej niemal cyfrowej lustrzanki to zamykamy temat, na przyszłość polecam zapoznać się z innymi tego samego typu wątkami przed rozpoczęciem kolejnego
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •