Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie papier do epsona

    Witam!
    Jakiego papieru używacie w swych epsonach? Dobre efekty można uzyskać na papierze epsona, jednak nigdzie nie znalazłem innego niż błyszczący. HP z epsonem to porażka na całej linii. Z kodakiem też niewiele lepiej. Mam już dość eksperymentów. Śnił mi się ilford fine art, ale opinie też nie najlepsze. Hahnemuhle, w moim przypadku to trochę przerost formy nad treścią.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  2. #2

    Domyślnie

    Ja używam papierów Tetenala, nie widzę nic co możnaby im zarzucić ale mam do nich porobione profile, jeśli Ty nie masz może w tym jest problem.
    Pozdrawiam
    Najstarsze miasto w Polsce Kalisz w obiektywie. Zdjęcia różniaste

  3. #3

    Domyślnie

    Spróbuj fujifilm - chodzą zaskakująco dobrze, a fujifilm polska to nawet te droższe epsony sprzedaje.

  4. #4

    Domyślnie

    Najtańszy przyzwoity papier jakiego używałem to Tetenal, jest dostępny w błysku i macie. Z profilami nie było problemu - są do ściągnięcia ze strony producenta.

    W ofercie Epsona również są doskonałe papiery nie-błyszczące.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Witam!
    Jakiego papieru używacie w swych epsonach? Dobre efekty można uzyskać na papierze epsona, jednak nigdzie nie znalazłem innego niż błyszczący.
    A próbowałeś w Cortlandzie, wymieniają w ofercie całe stado papierów Epsona, np. dla formatu A3+: http://www.cortland.com.pl/go/_categ...roducer_id=200
    Trochę ostatnio kłopotów z ich stroną, stale pojawia się jakiś błąd serwera.

  6. #6

    Domyślnie

    Heh, właśnie wczoraj przeprowadziłem nie tanie niestety testy papieru Ilforda Smooth Glossy. Ogólnie rzecz biorąc, to jeżeli zdamy się na oprogramowanie Epsona w domyślnych ustawieniach, to wyniki są nawet ciut lepsze niż na papierze Epsona. Natomiast gdy drukowałem to samo zdjęcie z PSuja, przy zastosowaniu profili Ilforda i Epsona, to wszystko wypadało na korzyść tego drugiego... Ciekawe, ale nie wiem czemu tak jest. Na dalsze testy (chociażby drukowania z Lightrooma) chwilowo mnie nie stać, niestety tuszu ani papieru za darmo nikt mi nie daje...

    Ogólnie rzecz biorąc, wydruki z programu dołączonego do drukarki wychodzą lepiej, mimo że w PS ustawiam dokładnie to samo. Wie ktoś czemu?
    ND7200 | N18-140mm VR | N35mm 1.8 | N50mm 1.8 | N70-300mm | Tamron 90 | Samyang 14mm | SB600 | Manfrotto 055XPROB | Manfrotto OffRoad | YN968N i inne pierdoły...
    http://www.Marcin.Leciak.art

  7. #7

    Domyślnie

    jeśli chcesz fajnego papieru matowego dedykowanego do Epsonka - polecam PerfectProof Heavy Matte - można go porównać jako niskobudżetową wersję PhotoRaga 308 ( Hahnemuehle )

    Do nabycia w w/w Cortlandzie - bez reklamy oczywiście...

    Jeśli masz do wydrukowania dosłownie jedno, dwa zdjęcia zapraszam na priv - mam jeszcze kilka testowych arkuszy Hahnemuehle

  8. #8

    Domyślnie

    A coś o powierzchni ala "jedwabisty"? Czy ten numer z plujką nie przejdzie.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    A coś o powierzchni ala "jedwabisty"? Czy ten numer z plujką nie przejdzie.
    Szukaj czegoś z oznaczeniem "Satin", "Pearl", ale ogólnie maty do plujek są raczej jedwabiste niż zdecydowanie matowe.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    A coś o powierzchni ala "jedwabisty"? Czy ten numer z plujką nie przejdzie.
    No to PerfectProof Satin Photo... - również z czystym sumieniem polecam.

    A4 - 50 arkuszy - 116 zł

    Jak będziesz na górczynie - podjedz tam, zobacz wydruki na tych papierach - pomacaj...

    Jeśli potrzebujesz tak jak pisałem kilka arkuszy daj znać - leżą w szufladzie nieużywane i się kurzą

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •