Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: d80 - jak kupic

  1. #21

    Domyślnie

    Witam,
    aby zakończyć temat stanu licznika!
    To była oczywiście z mojej strony prowokacja.
    Miałem na myśli nieco filozoficzny wywód, że nie można mieć aparatu ze stanem ZERO ZDJĘĆ uprzednio przekonawszy się o tym,
    czyli zrobiwszy choćby jedno zdjęcie.
    Może to stać się przyczynkiem do szerszej dyskusji na temat wpływu aparatury pomiarowej i samej metodologii pomiaru na układ, który badamy (mierzymy).
    Nie od dziś wszakże wiadomo, że pomiar wpływa na układ mierzony, a zatem wynik jest praktycznie zawsze obarczony mniejszym lub większym błędem.
    Tak jest i tym razem! Chcąc się przekonać, że aparat jest "dziewiczy", jak to ktoś był łaskaw określić - tego dziewictwa go pozbawiamy.
    Jeśli nie chcemy go tej jakże pożądanej cechy pozbawić - nie możemy być pewni, że on w ogóle ją posiada!
    Tę nieusuwalną właściwość proponuję nazwać Fotograficznym paradoksem Arta.

    Nie oczekujmy więc tabunu dziewic, jeśli po sklepach krążą wilcze stada usilnie tę dziewiczość "sprawdzające"!!!
    Z wiadomym dla niej skutkiem!!!

    Takie oto rozterki (pomijając prowokacyjny charakter...) kierowały mną przy pisaniu tegoż posta.
    Życząc dystansu,
    Art
    PS.: I bardzo proszę nie odnosić mojego postu do innych niż fotografia dziedzin życia!
    Ostatnio edytowane przez art44 ; 27-03-2008 o 16:14
    D300 / D810 / F70 + Nikkory

  2. #22

    Exclamation

    Najlepiej przy zakupie aparatu zrobić zdjęcie sprzedawcy. Będzie to niezbity dowód numeru zdjęcia jakie zostało wykonane tym aparatem. Nie radzę MM i FJ, (dużo macane)
    D80 + kitki 18-70, 70-300VR

  3. #23

    Domyślnie

    w takim razie gdzie kupowac? Mieszkam w warszawie...

    Po obejrzeniu tych zdjec z D80 u ktorych przeswietla, musze przyznac ze mala mam ochote na takiego totolotka. Troche sie tego obawiam :/ A ja sie zaliczam do tej grupy uzytkownikow, dla ktorych takie bledy pomiaru swiatla i brak powtarzalnosci wynikow to dyskwalifikacja :/ A przeciez D80 to wspaniala puszka. Wiec jestem troche zawiedziony nikonem.

    Zastanawiam sie jeszcze nad Canonem 30D i ew. 400D/450D i sam juz nie wiem :/ Plastyka obiektywow nikona podoba mi sie troche bardziej (np N50/1.8 jest znacznie lepszy niz C50/1.8 i to samo odnosi sie do F1.4, przynajmniej oceniajac po zdjeciach w sieci). A Canon robi poprostu lepsze puszki - tam nie ma mowy o zadnych pomylkach matrycowego/centralnie wazonego, + za matrce CMOS, nie ma tez zadnych cudow w stylu braku srubokreta jak w D40/60.. Skolei u nikona brakuje szkla C70-200/4L (a przynajmniej w tej cenie). Jest niby 70-300vr ktory tez jest niezly, ale jednak nie dorasta do C, na N70-200/2.8 mnie nie stac.

    I juz sam nie wiem co kupic :/ Na dzien dzisiejszy sklaniam sie ku 450D, ale najpierw musi sie pojawic w sklepach i test na dpreview.

    Mam nadzieje, ze ktos tu na forum powie mi zebym pojechal w to i to miejsce, gdzie maja te obiektywy i puszki, ktore mnie interesuja (na poczatek 50mm najlepiej 1.4), gdzie bede mogl przymiezyc i zdecydowac. Wiosna idzie a ja nie mam ostrego obiektywu :/
    Ostatnio edytowane przez dame ; 29-03-2008 o 13:29
    D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dame Zobacz posta
    Po obejrzeniu tych zdjec z D80 u ktorych przeswietla, musze przyznac ze mala mam ochote na takiego totolotka. Troche sie tego obawiam :/ A ja sie zaliczam do tej grupy uzytkownikow, dla ktorych takie bledy pomiaru swiatla i brak powtarzalnosci wynikow to dyskwalifikacja :/ A przeciez D80 to wspaniala puszka. Wiec jestem troche zawiedziony nikonem.
    .
    Nie masz tego aparatu jeszcze a już jesteś zawiedziony. Nie ma błędów pomiaru. To trochę taka abstarkcja a cała filozofia bierze się stąd, że matrycy jeszcze daleko do filmu analogowego który jest bardzo odporny na błędy FOTOGRAFA (i nie ważne czy Canon lub Nikon).

    Ja kupiłem na Chełmskiej ( http://www.fotoit.pl/ ) i bez problemu. Zrobiłem pierwsze zdjęcie tym korpusem.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dame Zobacz posta
    w takim razie gdzie kupowac? Mieszkam w warszawie...

    Po obejrzeniu tych zdjec z D80 u ktorych przeswietla, musze przyznac ze mala mam ochote na takiego totolotka. Troche sie tego obawiam :/ A ja sie zaliczam do tej grupy uzytkownikow, dla ktorych takie bledy pomiaru swiatla i brak powtarzalnosci wynikow to dyskwalifikacja :/ A przeciez D80 to wspaniala puszka. Wiec jestem troche zawiedziony nikonem.

    Zastanawiam sie jeszcze nad Canonem 30D i ew. 400D/450D i sam juz nie wiem :/ Plastyka obiektywow nikona podoba mi sie troche bardziej (np N50/1.8 jest znacznie lepszy niz C50/1.8 i to samo odnosi sie do F1.4, przynajmniej oceniajac po zdjeciach w sieci). A Canon robi poprostu lepsze puszki - tam nie ma mowy o zadnych pomylkach matrycowego/centralnie wazonego, + za matrce CMOS, nie ma tez zadnych cudow w stylu braku srubokreta jak w D40/60.. Skolei u nikona brakuje szkla C70-200/4L (a przynajmniej w tej cenie). Jest niby 70-300vr ktory tez jest niezly, ale jednak nie dorasta do C, na N70-200/2.8 mnie nie stac.

    I juz sam nie wiem co kupic :/ Na dzien dzisiejszy sklaniam sie ku 450D, ale najpierw musi sie pojawic w sklepach i test na dpreview.

    Mam nadzieje, ze ktos tu na forum powie mi zebym pojechal w to i to miejsce, gdzie maja te obiektywy i puszki, ktore mnie interesuja (na poczatek 50mm najlepiej 1.4), gdzie bede mogl przymiezyc i zdecydowac. Wiosna idzie a ja nie mam ostrego obiektywu :/
    wiesz co... kup Canona

    Canon robi lepsze puszki , pomyłki matrycowego/ centralnie ważonego zdarzają sie tam tak samo często - w przypadku Nikona D80 ten problem został wyolbrzymiony przez niektórych histeryków (bez obrazy Zbyszek, Ty i tak byłeś bardzo umiarkowany w swoich żalach - przyp. autrora) - nie znam osobiście żadnego D80, który by prześwietlał na matrycowym, a miałem w ręku jakieś 15 sztuk. Oczywiście nie jest to całkowicie miarodajne, bo taka ilość nie jest próbką reprezentatywną, ale daje jakiś pogląd na rzeczywistość. Śrubokręt w Canonie wyleciał jakiś czas temu, Nikon zostawił go aż do teraz (i dopiero w amatorskich puszkach go wywala).
    Jeśli Nikkor 70-200 jest za drogi, 70-300 za słaby to kup sobie sigmę 70-200 f2.8.

    BTW w obecnej chwili z cashbackiem to kup sobie 40D Canona - za tą cenę jest po prostu najlepszym wyborem pod względem możliwości/ cena.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dame Zobacz posta
    Po obejrzeniu tych zdjec z D80 u ktorych przeswietla, musze przyznac ze mala mam ochote na takiego totolotka. Troche sie tego obawiam :/ A ja sie zaliczam do tej grupy uzytkownikow, dla ktorych takie bledy pomiaru swiatla i brak powtarzalnosci wynikow to dyskwalifikacja :/
    Popatrz się ile osób które posiadają D80 twierdzi, że nie prześwietla (w tej grupie jestem i ja). Jeżeli wiesz mniej więcej jak działa pomiar matrycowy, to orientujesz się kiedy się on nie sprawdzi i wtedy stosujesz ważony, albo punktowy.
    Ktoś rzucił to hasło i teraz się ciągnie :/

    A Canon to jak już ktoś wyżej wspomniał to nie ma śrubokręta od paru ładnych lat, Nikon chyba jako jedyny go jeszcze stosuje (ale tu nie jestem pewny). Więc należy się spodziewać że go zupełnie wycofa, z resztą teraz jest wysyp obiektywów z silnikiem dla nikona to czym się martwisz.
    D80, Tk 12-24/f4, T 17-50/f2.8, Tk 50-135/f2.8, N 70-300G

  7. #27

    Domyślnie

    Ja również nie narzekam na pomiar matrycowy w D80. Inna sprawa, ze używam głownie centralnie ważonego, ale wynika to głownie ze specyfiki zdjęć jakie robie.
    Jesli jednak (rzadko) robie jakies widoczki itd.. gdzie chce by procesor uwzględniał całość sceny to robie w matrixie i jest OK.

  8. #28

    Domyślnie Odp: d80 - jak kupic

    Dzieki za te wszystkie odpowiedzi. Przekonalem sie na powrot - biore d80. Teraz proste pytanie - gdzie kupic?

    Zastanawiam sie tylko czy zamiast 50/1.8 nie wziasc na poczatek jakiegos T17-50/2.8, wiem ze to nie te same pieniadze ale takie roznice jeszcze zniose. Natomiast zoom mimo wszystko bedzie troszke bardziej uniwersalny a 2.8 to i tak super jasno w por. do tego co mialem do tej pory. A moze zamiast tego tamrona wziasc cos innego w podobnych pieniadzach?
    D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •